Час Бика за кобищанськими парканами

Опінії
07.12.2021, 09:36
Страта Яна Гуса (з хронік Шпіцера Шиллінґа, 1485)
Страта Яна Гуса (з хронік Шпіцера Шиллінґа, 1485)

Або повпред минулого у полтавському середмісті...

Пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Повірте, коли ще три доби тому побачили шпацірен Мамая з репрезентантами чужого-«Нашого» телеканалу під крильми петрового орла, стало настільки гидко, що відпала охота щось коментувати. З чисто фізіологічних мотивів. Українця знудило від манкуртських розумувань комсомольця. Бачите, він не так давно святкував 300-річчя поразки України у Північній війні, його сьогодні розпирає гордість від перебування «під славетним пам'ятником полтавської історії».

Ні знаків запитання, ні оклику – бо клініка.

Та й те, дещиця Полтави, котра цього чужинця ніколи не сприймала, не потребувала коментів совкового викиду жалів пацана за піонерським дитинством, комсомольською юністю і маминим партквитком. Чи й не подія – місцева недолугість знову постала в іпостасі імперського засланця. 

Направду, чисто по-людськи ми були заскочені іншим – спогадом принца Вільяма про спільне виконання ним, братом Гаррі та мамою Діаною хіта Тіни Тьорнер Simply the Best по дорозі до школи. Позаздримо, товариство! Гарно ж як – малі хлопчаки, онуки королеви і ще жива мама за кермом автівки горланять «Просто найкращий»!

А тут електоральний виблядок жалкує за рабством і нахабно плює на хлопців, котрі собою захищають його мерство: «Спілкуючись із мешканцями нашого міста, я все більше і більше переконуюся, і сам особисто, і бачу позицію населення, що у нас сьогодні відбуваються бойові дії, на нашій території воюють дві наддержави — США та Росія».

Приблизно таку фігню несе сьогодні ще одне непевне – обкурене чорт зна чим, обтьопане запитаннями Бутусова, Ткача і Шустера, увігнане в прострацію вагнергейтом і Леросом, залякане Рінат-переворотом брехло. Але. Національним тлом кінця минулого тижня було таки львівське фіаско ідіотського котячого блогерства.

Як же й сльозило те тік-токівське гімно, «відомий блогер-мільйонник Олександр Заліско» – через скандал втратило воно, бачите, доходи! Окрема тема, і не зараз, але зверніть увагу на чисельник – «мільйонник»! А ми про бюджет на освіту і науку… А локація – «розкішна вечірка з елементами еротики у міському Будинку вчених у роковини Голодомору»?! Сюр?

Та вже в понеділок треба було відповідати на прямі запитання колег про місцеві фейсбучні новини з Мамаєм у головній ролі: «Ти читав?!», «Ти бачив?», «Що він городив?!».

Буквально – фраза-дві. Право кобищанця обирати своїм поводирем того, хто йому до вподоби, навіть Мамая, святе. Ази демократії.

Ми б'ємося лобом у стіну, волаємо у розпачі: «Що ж ви робите, нерозумні?!». Та по хвилині стишуємо патетику, розслабляємося, ковтаємо сімдесят грамів Jack Daniels, визнаємо, що «мешканцям нашого міста» © не до снаги пошук значення лексеми «пекулатор»…

Те – ще не їхнє. Треба ще раз писком у лайно, щоби заціпило, щоби вибило українське до цурки, щоби і дітям було заказано, щоби зницило до стану планктону. Біомаси, за влучним визначенням батька найвеличнішого клоуна всіх часів і народів.  

За парканами на Кобищанах – Час Бика. До чого тут бичок? Та до того, що Бик – це отой Демон, під знаком якого в найтемніший час доби, о другій годині ночі народжується земна твердь. Уявляєте, що це буде за твердь? Атож, чуєте, як матюкаються настрахані з'явою страшної Землі давні китайці: «Ді пхі юй чхоу!»? Чи це зіпають не своїм голосом кобищанці?

Й ота «блогерська голодна туса» у Львові, як і хрипле вітання вояків з Днем Збройних сил України чотириразовим ухильником – надто переконливі ознаки непевних часів («… часи страшні, аж волохаті – Ліна Костенко). І як би ми отут не гудили ідіотське обрання мера полтавськими китайцями, він ось – реальний, як руїна Кадетського корпусу.

Рідномістянин Едуард Волков на своїй сторінці у Facebook заявив:

— Полтавський міський голова Мамай не тільки казнокрад та брехун, а й державний зрадник! Мабуть, всі вже бачили, що він каже про події в Україні. Мною будуть направлені відповідні звернення до Служби безпеки України, Ради національної безпеки і оборони України, Офісу Генерального прокурора та Офісу Президента України. Прошу особистої реакції та втручання Володимира Зеленського, Івана Баканова, Олексія Данілова та Ірини Венедіктової.

Що – Мамая посадили?! Та не тіпайся ти, дядьку-земляче, це – фейк. Галіматня по-твоєму. Він ще відсипле тобі гречки, о sancta simplicitas!

Боже-боже, і хто їх, таких простакуватих, плодить… «Фігура мови».
Читайте також:
Державне бюро розслідувань і Верховний суд із його Великою палатою – повністю залежні органи, які ні на що не впливають в Україні.
12:59
Юлію Володимирівну Тимошенко. Якщо комусь вказані ПІпБ вже не даються спрожогу, трохи розлогіше про претензії до опозиціонерки.
22 січня, 17:21
Запровадження продовольчих карток для незахищених верств населення України – це закономірний розвиток подій на 3-му році Зе-влади.
18 січня, 13:59
Левченко весь час офіційно працювала та отримувала зарплатню у «Кварталі 95»
13 січня, 16:49
Формат бла-бла-бла президентів «під ялинкою» вимагає бризок шампанського, тремтячої долоні на серці, колоратури і артикуляції.
04 січня, 10:05
Або про те, як падіж у гурті набирає темпу...
03 січня, 10:09