Чеберлоєвський розповів про дружбу, зраду та про запрошення української розвідки приїхати на війну

ПОЛІТИКА
28.05.2021, 22:17
Чеберлоєвський розповів про дружбу, зраду та про запрошення української розвідки приїхати на війну
Фото: Громадське телебачення

Службою зовнішньої розвідки на момент запрошення чеченців керував Віктор Гвоздь, який загинув сьогодні під час глибинного пірнання.

Командир батальйону імені Шейха Монсура Муслім Чеберлоєвський в інтерв'ю, яке з'явилося на Ютуб-каналі “Рука допомоги” розповів про те, що в Україну він та його бійці потрапили з Польщі у 2014 році на прохання Служби зовнішньої розвідки України.

Згадав чеченець і про те як їх тоді проводив в Україну “через кордон” полковник СБУ.

Спецслужби попросили учасників чечено-російської війни допомоги у війні зі спільним ворогом. Їм обіцяли легальні документи та на їх вимогу погодилися звільнити раніше затриманого чеченця Адама Осмаєва, якому загрожувала екстрадиція до Росії. 

Чеберлоєвський також зауважив, що сьогодні, коли на фронті дещо “уляглося”, багато хто в Україні рано заспокоїлися. При тому що “Путін зараз сидить в засаді, точить кігті і чекає свого моменту”.

Командир добровольців зазначив, що чеченці, як мало хто інший, на власному досвіді знають, що то таке втратити власну домівку і хто такі російські окупанти.

Розповів чеченець також і про друзів-українців, які нині щиро вболівають за їх долю та про “вдячність” з боку так званої української влади. 

Окрім того, Чеберлоєвський також процитував слова Президента Чечні Джохара Дудаєва, який ще двадцять років тому прогнозував: якщо не зупинити Путіна в Ічкерії, то він піде далі, намагатиметься окупувати і інші незалежні країни.

Варто зауважити, що у 2014 році Службою зовнішньої розвідки України, яка запрошувала чеченців до України, керував Віктор Гвоздь, який сьогодні, 28 травня, загинув у Єгипті за не до кінця з'ясованих обставин.

ЗМІ повідомляють, що його тіло виявили на березі після занурення у море. За даними деяких видань, колишній розвідник, який захоплювався дайвінгом, не піднявся на поверхню після занурення.

Підготував Віктор Орел.

Читайте також:
Жителі Гребінки відвідали могилу 38-річного В'ячеслава Лисенка, полеглого у битві за Донецький аеропорт 17 січня 2015 року.
вчора, 09:06
6 років тому під час бою неподалік окупованої росіянами Горлівки загинув український захисник із Глобиного Віктор Аврамчук.
11 січня, 13:21
18 грудня 2016 року у бою на Світлодарській дузі у Донецькій області смертю хоробрих полягли четверо добровольців-правосекторівців.
18.12.2021, 14:23
Посвята побратимові, який віддав життя за Українську Соборну Самостійну Державу – народний Гетьманат. Сьогодні йому б виповнилося 26.
16.12.2021, 09:18
Сьогодні згадуємо полеглого у бою за Дебальцеве захисника України з Луцька Дениса Чабанчука, який відав своє життя за нас із вами.
11.12.2021, 18:32
Цими днями минає 6 років з того дня, як від рук СБУ загинув розвідник з "Правого сектору" Олег Мужчиль.
10.12.2021, 21:19