Чергова річниця трагедії: Як Геннадій Корбан завів у Іловайськ цвіт українського добровольчого руху

Опінії
29.08.2021, 15:29
Чергова річниця трагедії: Як Геннадій Корбан завів у Іловайськ цвіт українського добровольчого руху
Фото: ІА Вчасно

Так "зливали" добробати.

Журналіст

29 серпня в Україні вшановують загиблих в боротьбі за її незалежність героїв. І, як відомо, у ці дні, сім років тому  у серпні 2014 року сталася одна з наймасштабніших трагедій україно-російської війни  Іловайська. 

Під час виходу українських військ з Іловайського котла загинуло, за різними оцінками, від 300, до 500 українських військових. 

Близько 300 воїнів потрапили в полон, понад 400 отримали поранення.

У ніч з 28 на 29 серпня Путін звернувся до своїх терористів із закликом відкрити так званий коридор для українських військових, які опинилися в оточенні.

Що було далі пам'ятає вся країна.

Втім я хочу сьогодні нагадати і імена тих осіб, чиї безвідповідальні або і навмисні дії призвели до трагедії.

Одним з організаторів Іловайської операції, згідно зі свідченнями причетної до неї осіб, був відомий в Дніпрі та за межами цього міста рейдер Геннадій Корбан.

І це є незаперечним фактом.

Про Корбана  одного з винуватців Іловайської трагедії, що забрала життя півтисячі українських солдатів, ще восени 2014 року, на засіданні тимчасової слідчої комісії з розслідування загибелі українських військових під Іловайськом, заявив командир батальйону "Шахтарськ" (“Торнадо”).

Військовий стверджував, що плануванням операції з взяття Іловайська займався саме заступник дніпропетровського губернатора Геннадій Корбан.

Філоненко свідчив, що 5 серпня Корбан провів нараду, на якій, крім нього, були присутні комбат "Донбасу" Семен Семенченко, командир батальйону "Азов" Андрій Білецький і командувач сектору "Б" генерал Руслан Хомчак.

"Нараду було присвячено плануванню операції із зачищення й взяття Іловайська…
Там всі завдання ставив Корбан... Командував там всім не Хомчак, на мою думку, командував там всім Корбан"
, – стверджував комбат.

Комбат "Шахтарська" також наполягав, що 7 серпня 014 року мав на руках агентурні дані про істотне збільшення кількості терористів в Іловайську. Він свідчив, що надав ці дані Корбану, керівництву батальйонів "Азов" і "Дніпро-1".

Філоненко заявляв, що вони ці дані свідомо проігнорували й наполягали на малій кількості супротивника й можливості взяття міста силами батальйонів "Шахтарськ", "Азов" і "Дніпро-1".

Про роль Геннадія Корбана в Іловайській трагедії згадував і начальник Генерального штабу Віктор Муженко.

І про причетність Корбана йдеться й у фільмі «Битва за Дніпро», знятому естонським журналістом Крістером Парісом.

“Саме в Дніпропетровській облдержадміністрації, (якою керували громадяни Ізраїлю Ігор Коломойський та Геннадій Корбан-автор) прийняли рішення атакувати окупований Іловайськ”.... І молоді люди, часто без будь-якої військового вишколу, були сповнені патріотизму і відчували обов'язок захищати Україну пішли виконувати наказ… Згодом це стало однією з найбільших катастроф в нинішній війні, – розповідає у своєму фільмі Крістер Паріс.

Щоб зрозуміти всі причини Іловайської трагедії, Крістер Паріс записав інтерв'ю з очевидцями трагічних подій серпня 2014 року.

За словами декількох з колишніх добровольців Корбану захотілося своє ім'я підняти і через це він почав шантажувати керівництво добробатів, примушувати йти в бій, в Іловайськ»,  це одна з поверхових причин трагедії, про що також йдеться у фільмі естонського журналіста.

Він також вказує на ще одну причину  добробати не мали важкого озброєння  вони не були призначені для ведення серйозних боїв. Основне їх призначення  зачистка вже звільнених територій від залишкових банд терористів», а не війна з російською армією, яка тоді вдерлася в Україну на допомогу терористам.

Я ж, своєю чергою, висуну ще одну версію.

І, певен, справа тут не лише в амбіціях Корбана і Коломойського.

Вважаю, що дії Коломойського і Корбана були свідомо ворожими і направленими на зачистку націоналістично налаштованих і надзвичайно мотивованих українських добровольців.

До слова, я писав раніше, що у 2008 році, в одній із розмов, мій дідусь  контррозвідник ОУН Артем Петренчук, який в часи 2 світової війни належав до керівного складу СБ ОУН на Рівненщині, прогнозував як можливість нинішньої війни, так і ймовірність глобальних договірняків між глобальними мафіями:

Жи@ам на руку влаштувати нам війну. Щоб ми самі один одного перебили, переколотили, втягнути сюди Росію для зачистки(а потім і ситуативних союзників – Росію – добити економічно).

Щоб у підсумку забрати наші і їх землі та ресурси…

Мета у них таж сама залишається, що в кагановичів і петровських в 32-33 роках минулого сторіччя(знищення українців), міняється лише тактика.

Вони тут хочуть свою державу будувати. Залишити кілька мільйонів рабів що б робили на них, а всіх інших знищити.

На питання, а як же США та Європа, він говорив, що США така сама су@ка як і Росія...

Нагадуючи, що  і США і деякі провідні європейські держави раніше двічі здали Україну Росії  – у 1920-роках, всупереч пунктам Вудро Вільсона про право націй на самовизначення, начхавши на українців та на наше бажання мати свою державу, – та у Ялті в 1945 році.

Контррозвідник ОУН стверджував, що і тепер так буде. 

І що провідну роль в цьому всьому злодійстві знову гратимуть представники народу до якого належали Хатаєвич та Каганович. (Або нинішній Держсекретар США Блінкен, який поставляє Україні списані катери...-автор).

Переконуючи, що етнічна мафія, яка складається з впливових їх представників у керівництві США, Росії, Європи та Україні між собою тісно пов'язані…

...Отже, якщо ми будемо дивитися на політичні і історичні події ще й під кутом відвічної конкуренції народів “за землю і воду”, як це пояснював ще древній грек Геракліт, то багато першопричин подій минулого для нас стануть зрозумілими, передбачуваними й простими.

Як і власне і прогнозування майбутніх політичних подій стане не такою вже й складною справою.
 

Читайте також:
Політика
Штучно спровокована московитами міграційна криза на кордоні РФ із Суомі не дала Кремлю бажаного результату. На арену виходить реальна зброя.
09 квітня, 12:27
Світ
Москва активно намагається саботувати європейські залізниці. Насамперед зламавши системи сигналізації на захід від Білорусі.
08 квітня, 19:17
Економіка
Поки одні західні приватні підприємці та великі корпорації допомагають Україні, інші наживаються на співпраці із РФ. На жаль, других більше.
07 квітня, 11:15
Світ
Кремлівські спеціальні служби десятиліттями плели мережу своїх агентів в Європі. Когось підкупали, а когось залякували компроматом.
03 квітня, 08:25
Опінії
Відчайдушні прохачі миру заглядають у криваву пащу агресора. Кіоскери з Банкової та радники з Білого дому злигалися заради спільної мети.
24 березня, 17:20
Економіка
Нова залізниця сполучить дагестанський Дербент з азербайджанським Сумґаїтом та іранським Рештом. У цьому зацікавлені 3 авторитарні держави.
14 березня, 07:11