Чи існує рожевий колір?

31.05.2023, 15:35
Чи існує рожевий колір?
Фото: google

Рожевого кольору не існує у зовнішній реальності як довжини хвилі світла, але є як сприйняття в нашій свідомості.

Саме так вважає вчений і філософ Даміан Панг, який висловив думку, що рожевого кольору не існує! Дослідник пояснює, що світло можна описати як електромагнітне випромінювання, яке має різні довжини хвилі. Вузький спектр ми сприймаємо як видиме світло. На нижній частині частотного спектра знаходиться червоне світло, а на верхній — фіолетове. Чи існує рожевий колір?_1

Проблема полягає в тому, що світло потрапляє на спектр, який не з’єднується на кінцях. Якщо ми сортуємо яблука від малого до великого, то посередині будуть яблука середнього розміру. Але ми не можемо поєднати властивість бути великим і маленьким, щоб створити велике-маленьке яблуко, яке відрізняється від середнього розміру. Те саме стосується кольору: середня точка між червоним і фіолетовим знаходиться десь у зеленому діапазоні, але немає світла, яке б відповідало ділянкам між червоним і фіолетовим на колірному колі. У певному сенсі це уявні кольори (ось чому не існує рожевих або пурпурових лазерів).

Вчені знають багато про світло та про те, як ми його сприймаємо. Ми бачимо відтінки рожевого або пурпурового, коли відчуваємо червоне та фіолетове (чи синє) світло поблизу. Це питання висвітлює глибокий аспект нас як людей: те, що ми сприймаємо, є не зовнішнім світом навколо нас, а інтерпретацією його нашим мозком.

Традиційно відчуття описують як досвід, що виникає в результаті стимуляції сенсорного рецептора. Однак поточний стан досліджень більше не підтримує цю ідею, оскільки досвід і усвідомлення не надходять безпосередньо від сенсорних рецепторів. Ми можемо відчувати речі, не усвідомлюючи їх. Як демонструє рожевий колір, наше усвідомлення — це не просто сума того, що сприймають наші органи чуття.

Цей погляд на сприйняття є глибоким, оскільки він припускає, що ми не маємо прямого доступу до зовнішньої реальності навколо нас. Ми відчуваємо лише внутрішнє уявлення нашого мозку про зовнішній світ.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
20 цікавих фактів про каву.
21 жовтня, 18:49
Історія
Яскрава особистість Франсуа де Вандома коротко змальована у вступі до книги Александра Дюма. Мова про «Двадцять років по тому».
08 жовтня, 06:08
Історія
Звідки ми прийшли й для чого існуємо? Питання, на які люди шукають відповіді протягом усієї історії, звертаючись до релігії та до науки.
02 червня, 19:02
Історія
Не всі розуміють наскільки великі та розкидані малюнки у Перу, зроблені 2000 років тому. Геогліфи притягують до себе нових Індіанів Джонсів.
06 травня, 08:12
Історія
Науковці десятиліттями вивчають проблематику центральноамериканських людських культур. Але досі лишається таємницею їхнє походження.
23 квітня, 14:45
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58