Чи мають школярі прибирати свої класні кімнати?

23.09.2021, 09:43
Чи мають школярі прибирати свої класні кімнати?
Фото: Facebook

Розповідаємо про незвичайний підхід, запроваджений на території країни Сонця, що сходить.

У багатьох японських школах малечу вчать дбати про чистоту того місця, де вони знаходяться: учні прибирають класні кімнати, а іноді – навіть все приміщення навчального закладу. Це стало певною традицією у системі освіти в Японії.

Чому це так важливо для тамтешніх мешканців і чи варто школам інших країн перейняти вказаний досвід? Імовірно, що так, хоча більшість іноземців обов'язок учнів прибирати класні кімнати дещо насторожує.

Однак для японців – це звичка, яку вони називають "o-soji" (тобто, прибирання – прим. ред.); технічний персонал для вказаної процедури навчальні заклади не наймають. Причина проста: для дітей прибирання нагадує гру, під час якої вони не тільки слухають бадьорливу, жваву музику, але й засвоюють важливий урок – краще не створювати безлад, який потім окрім них самих ніхто не усуне.

Як відбувається сам процес "o-soji"? – У школі прибирання починається після обіду і триває не більше 20 хвилин, після чого діти відпочивають; такі прибирання проходять 4 рази на тиждень, окрім середи та суботи.

Кожен клас відповідає за прибирання свого приміщення і двох закріплених за його учнями інших місць, наприклад кабінету медсестри та бібліотеки. Клас ділять на невеликі групи, кожна з яких відповідає за одну з зон, де потрібно прибрати.

В японських школах також прийнято, щоби старшокласники допомагали молодшим учням. Наприклад, група шестикласників може допомогти першачкам, а одинадцятикласники – шестикласникам; на загал, це вчить дітей піклуватися та формує уважність до інших.

Знаково, але вчителі вважають, що старші учні повинні приходити на допомогу молодшим, оскільки маленьким дітям потрібні зразки для наслідування, зокрема з власного середовища. Відтак іноземцям слід зрозуміти, що подібні групові заходи є корисним досвідом соціалізації малечі, а також виховуванням у них турботи про себе та довкілля, не створюючи після своєї життєдіяльності стихійні сміттєзвалища.

вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Неповнолітній житель Лубенського району зник безвісти ще 14 квітня. Парубок рибалив на березі річки Сула неподалік села Мусіївка.
16 квітня, 21:49
Війна
Дитина потрапила під мінометний обстріл рашистів в Херсоні.
23.11.2023, 14:34
Полтава
Учні Наукового ліцею № 3 організували благодійний марафон на підтримку ЗСУ.
17.10.2023, 13:14
Кримінал
Імовірно, юну дівчину викрали вже відвезли безпосередньо на територію ресурсної федерації московії, де продадуть у сексуальне рабство.
03.07.2023, 18:55
Виміри
Устинія Москаленко пише есе про свого тата, який захищає Україну в лавах ЗСУ
20.12.2022, 10:15
Полтава
У Полтавській області батьки новонароджених усе частіше називають своїх дітлахів традиційними для нашого народу іменами.
30.12.2021, 07:59