Чи варто українцям боятися мобілізації?

Опінії
15 травня, 15:40
Чи варто українцям боятися мобілізації?

Беріть приклад з бойового медика Шабуніна та стрільця Шерембея.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

Хочу заспокоїти широкі громадські верстви, стурбовані тим, що з 18 травня набирає чинності новий «мобілізаційний» закон, відповідно до якого в армію будуть масово забирати чоловіків призовного віку.

Панове, не хвилюйтесь, нічого страшного не трапиться й служити ніхто з вас не буде, якщо тільки сам не захоче.

Головне – не пручатись, коли вас забиратимуть на вулиці представники ТЦК. Бо доки ви є цивільними особами, вами займатиметься поліція, а це не обіцяє нічого цікавого.

Потерпіть 2-3 місяці, коли ви пройдете підготовку й будете відправлені у якусь військову частину.

Після цього ви можете спокійно їхати додому – ніхто вас шукати не буде, на крайній випадок – запросять пообідати в посольство США.

Бо з моменту набуття статусу військовослужбовця вами займатиметься Державне бюро розслідувань.

Судіть самі:

  • за перші 4 місяці 2024 року із лав ЗСУ дезертирувало, щонайменше, 40 тисяч військовослужбовців;
  • але за фактом самовільного залишення місця служби за цей період зареєстровано тільки 17890 кримінальних проваджень;
  • а до суду направлено лише 318 справ.

Тобто, ймовірність того, що вас покарають за дезертирство практично дорівнює нулю. Розшукувати вас також ніхто не стане, бо військові злочини, як я вже сказав, належать до підслідності ДБР, а оперативні підрозділи цієї богоугодної контори взагалі не заводять оперативно-розшукові справи категорії «Розшук» – релігія не дозволяє.

Якщо ж ви хочете ще й отримувати гроші від ЗСУ, проживаючи вдома та займаючись своїми справами, тоді вам треба позолотити ручку командиру військової частини й принести лист від дитячого садка «Червоний капелюшок» чи пересувного цирку про те, що ці шановні організації просять вашого командира прикомандирувати вас до них «для подальшого проходження військової служби».

Майте на увазі – лист не обов’язково повинен бути справжнім: як показує досвід, можна виготовити лист від імені заступника голови НАЗК, поставити підпис пана Ситника і здати в стройову частину. За це вам також нічого не буде – перевірялось неодноразово. У такому разі ви можете ще й зброю поцупити та спокійно їхати додому, маючи на руках витяг з наказу про відрядження «до окремого розпорядження». Таких випадків – тисячі, якщо не десятки тисяч. При цьому за ті ж самі перші 4 місяці 2024 року ДБР за статтею «ухилення військовослужбовця від військової служби» зареєструвало лише 79 проваджень, а до суду направило 16.

Головне пам’ятати, що ухилятись треба не до мобілізації, як це робить засновник псевдо-громадської організації «Центр протидії корупції» Рудий, так званий журналіст Ніколов і професійні громадські активісти Жернаков та Лємєнов, а після мобілізації. Бо якщо ви не спите з Дарією Каленюк, чи навряд хтось з Міноборони зателефонує у ТЦК та накаже вас не чіпляти.

Краще беріть приклад з бойового медика Шабуніна та стрільця Шерембея і ні про що не хвилюйтесь – за вас вже похвилювався директор ДБР Сухачов разом з генпрокурором Костіним.

Читайте також:
Позиція
Як «Слуга народу» Максим Козицький забезпечує своєму батькові мільярди від держави й тисне на розслідувачів корупції.
18 вересня, 19:29
Опінії
Зеленський просуває ідею об’єднання ПЦУ з УПЦ (МП).
18 вересня, 15:05
Політика
Звісно, якщо не втрутяться акціонери з Міноборони і Нафтогазу, а правоохоронці не зупинять розроблену злочинну схему.
18 вересня, 11:02
Політика
Що взагалі в цій країні відбувається?
17 вересня, 15:04
Політика
Невже захист російського бізнесу та протидія журналістам, які про нього пишуть – може бути захистом національних інтересів?
17 вересня, 11:43
Війна
Розвінчання міфу про «надпотужного менеджера» Укрнафти Сергія Корецького.
17 вересня, 10:25