Нейробіологи навчилися читати думки завдяки штучному інтелекту

02.05.2023, 21:28
Нейробіологи навчилися читати думки завдяки штучному інтелекту
Фото: Science News

Розумово розвинена машина вже має досвід дешифрувати нашу свідомість, працюючи без імплантів і без хірургічного втручання.

Про це свідчать результати нещодавнього дослідження, проведеного науковцями з Університету Каліфорнії, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що в експерименті брали участь троє добровольців, які лежали всередині апарату МРТ щонайменше 16 годин і слухали історії з подкастів, а сканування стежило за змінами кровотоку в мозку.

На основі отриманих даних американські нейробіологи зіставили моделі активності мозку з певними словами та ідеями, – для цього використано штучний інтелект.

«Під час тривалого дослідження нам вдалося використати сканування мозку для зворотного розшифрування історії, яку слухає людина. Звісно ми не змогли дослівно відтворити оригінальний текст, але точно вловлювали загальний зміст та основні образи», – прокоментували науковці з Університету Каліфорнії.

Водночас нейробіологи наголошують на тому, що декодування мозку викликає у науковому середовищі дискусії з приводу морального боку недоторканності приватного життя людини.

«Усе ж таки ми сподіваємося, що нашу технологію можна використовувати для спілкування тими особами, які не можуть говорити. Перш за все йдеться про німих і глухонімих», – додають дослідники.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що у США вже створюють систему спостереження за громадянами на основі штучного інтелекту.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Надпровідність у звичайних умовах стала трохи ближчою до реальності.
03.08.2023, 12:58
Життя
Зухвалий план Colossal передбачає створення генетично модифікованого гібрида азійського слона та мамонта для заселення арктичної тундри.
19.07.2023, 22:48
Світ
Результати експериментів не однозначні.
12.11.2020, 21:52
Життя
Щодня вона поглинає масу, рівну нашому Сонцю. З'ясувалося, що зафіксований енергетичний космічний об'єкт — справжній квазар-рекордсмен.
вчора, 21:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
вчора, 12:35
Життя
Ілон Маск заявив, що перша людина, якій чіп від Neuralink, змогла керувати мишею на екрані комп'ютера за допомогою своїх думок.
20 лютого, 17:06