Чим більше соцмереж ви використовуєте, тим нещаснішими стаєте

19 січня, 08:18
Чим більше соцмереж ви використовуєте, тим нещаснішими стаєте
Фото: Novaator

Смартфони й планшети — вже невіддільна частина нашого повсякденного життя. Безліч людей постійно тримає їх у руках чи принаймні у кишенях.

Однак найбільшу небезпеку становлять соціальні мережі, в яких поринають діти, починаючи зі шкільної парти. Про це заявили естонські психологи та медики із Тартуського університету, передає медіаагенція «Останній Бастіон».

Їхні міждисциплінарні дослідження показують, що, незалежно від віку людини, інтенсивне використання соціальних мереж робить її нещасливою та самотньою. Хоча доведено, що у разі раннього використання ґаджетів і доступу до інтернету стан поведінки із роками погіршується.

«Використання смартфонів у школі є великою проблемою, скажімо, у нас в Естонії та сусідній Фінляндії, оскільки її не вирішують на національному та муніципальному рівнях. Ми навіть не знаємо точно, яка зараз ситуація. Наші спостереження базуються на тому, скільки ми, дорослі та батьки, самі відвідували школи, спілкувався з багатьма різними людьми наживо. Сьогоднішня молодь демонструє ознаки соціальної атомарності й замкнутості», — пояснює докторка філософії Вівіан Пуусепп.

Оскільки використання смарт-пристроїв на перервах в освітніх закладах загалом не регулюється, діти не можуть по-справжньому відпочити. Це впливає на їхнє психічне та фізичне здоров'я, їхні стосунки один з одним, із ровесниками відбуваються на рівні простих фраз і вигуків, а також вони не можуть цілковито зосередитись на навчанні.

«На процес здобуття знань учнями впливає не смартфон сам по собі, а скоріше здатність соціальних мереж знімати за допомогою нього фотографії та відео, пов'язані зі цькуванням у школі. Дорослим слід якомога мінімізувати ці ризики для дітей. Контент, який відстежується юнаками й юнками на смарт-пристроях, є величезним і вкрай негативним. Проглядається чіткий зв'язок між погіршенням психічного здоров'я дітей, зниженням їхнього психологічного добробуту, стресом, тривогою, депресією та багатьма психічними розладами у зв'язку необмеженим використанням планшета чи смартфона», — коментує психолог Йонас Нахкор.

Часто важко з'ясувати, що саме спричиняє погані емоції та зриви. Однак естонські дослідники переконують, що у разі, якщо розумно обмежувати використання неповнолітніми дітьми ґаджетів, — проблеми із психічним здоров'ям зменшаться, а рівень психологічного добробуту підвищиться, так само як і з фізичним: проблеми із зайвою вагою, поставою чи зором корелюються часом використання смарт-приладів.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про негативний зворотний бік глобальної цифровізації людства та поширення штучного інтелекту. Відвідуваність бібліотек у світі зараз різко впала, всі думають, що Google може замінити роботу із книгами.

Читайте також:
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18
Життя
Молюски стали екологічними датчиками чистоти води
07 лютого, 17:24
Життя
Медики Женевської університетської клініки здійснили приголомшливе відкриття. З'ясовано, що музика зміцнює деякі нейронні зв'язки у мозку.
06 лютого, 14:53
Світ
Спеціальний гелікоптер «Ingenuity» допоміг розрахувати рухомі хвилі газів на поверхні «Червоної планети». Швидкість перевершила очікування.
02 лютого, 15:18
Історія
Близько 240 року до Різдва Христового давньогрецький філософ, на ім'я Ератосфен, зробив відкриття. Воно продовжує дивувати людей і по нині.
27 січня, 21:49