Чим кавун корисний для здоров'я

13.07.2023, 13:57
Чим кавун корисний для здоров'я

Вчені виявили нові переваги кавуна для здоров’я

Два нових дослідження досліджують зв’язок між споживанням кавуна та покращенням дієтичних звичок у дітей і дорослих, а також вплив кавунового соку на серцево-метаболічний стан.

Недавнє дослідження, опубліковане в Nutrients, показує, що кавун може покращити засвоєння поживних речовин і загальну якість дієти як у дітей, так і у дорослих. 

Це дослідження, засноване на аналізі даних Національного дослідження здоров’я та харчування (NHANES), виявило, що загальна якість дієти була значно кращою в осіб, які вживали кавун, порівняно з тими, хто не вживав кавун.

Про це повідомляє портал scitechdaily.

Згідно з дослідженням, діти та дорослі, які споживали кавун, споживали більше харчових волокон, магнію, калію, вітаміну С та вітаміну А, а також лікопіну та інших каротиноїдів, тоді як вони споживали менше доданого цукру та загальної кількості насичених жирних кислот. Аналітик і автор дослідження Крістен Фулгоні представить результати дослідження на Nutrition 2023, щорічній зустрічі Американського товариства з питань харчування, яка відбудеться 22-25 липня 2023 року в Бостоні.

На додаток до дослідження NHANES, ще одне нове дослідження, опубліковане в Nutrients, базується на попередній роботі в цій галузі досліджень і показує, що додавання кавунового соку захищає функцію судин під час гіперглікемії.

Проведене в Університеті штату Луїзіана, це рандомізоване, подвійне сліпе, плацебо-контрольоване перехресне дослідження для перевірки ефектів 2-тижневого щоденного вживання кавунового соку, зокрема розглядало потенційні корисні модулюючі ефекти L-цитруліну та L-аргініну – двох сполук. міститься в кавуні – на біодоступність оксиду азоту та варіабельність серцевого ритму. Обидва дослідження були профінансовані Національною радою з просування кавунів.

«Ми визнаємо, що, незважаючи на те, що розмір вибірки був невеликим (18 здорових молодих чоловіків і жінок) і необхідні додаткові дослідження, це дослідження доповнює наявні дані, що підтверджують регулярне споживання кавуна для серцево-метаболічного здоров’я. На додаток до L-цитруліну та L-аргініну, кавун є багатим джерелом антиоксидантів, вітаміну С і лікопіну – усі вони можуть допомогти зменшити окислювальний стрес і відіграють важливу роль у профілактиці серцевих захворювань», – сказав доктор Джек Лоссо, Ph. .D., професор Школи харчування та харчових наук Університету штату Луїзіана.

Дієтичні рекомендації для американців (DGA) рекомендують 1,5-2,5 чашки фруктів щодня, і наразі дорослі та діти в США не досягають цієї мети – отримують лише приблизно половину рекомендованої порції фруктів щодня. Кавун є багатим на поживні речовини фруктом і чудовим джерелом вітаміну С (25% DV), джерелом вітаміну B6 (8% DV), а також чудовим способом залишатися гідратованим (92% води), лише 80 калорій на 2 – подача чашки.

Думки про соковитий кавун під час вашого майбутнього барбекю або зустрічі на свіжому повітрі, ймовірно, викликають спогади про насолоду ідеально стиглими фруктами минулого літа. Реальність така, що кавуном можна насолоджуватися в будь-який час завдяки різноманітності клімату, що дозволяє вирощувати кавун цілий рік. 

Незалежно від того, чи чекаєте ви на перші ознаки літа, щоб насолодитися кавуном, чи ні, нехай це нове дослідження харчування підштовхне вас включити кавун у свій збалансований раціон.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
«Пацієнти з України виявилися дуже небезпечними для європейських лікарень»
30 вересня, 09:34
Полтава
Упродовж 8-15 лютого у місті зареєстровано 1163 випадки захворювань. Більшість із них — 768 дітей віком до 17 років із діагнозом ГРВІ.
16 лютого, 07:16
Світ
У російських газованих напоях виявили підсолоджувачі, які можуть викликати рак.
19.10.2023, 14:21
Життя
Через те, що амброзія – особливий алерген, вона має дуже високу (одну з найсильніших) негативну дію на організм людини.
29.08.2023, 19:04
Життя
Якщо діти віком до 3-х років понад 4 години дивляться у планшет, ноутбук чи телевізор, вони можуть вирости інтелектуально обмеженими.
25.08.2023, 19:04
Життя
Це важливий внесок у вдосконалення імунотерапії раку.
15.08.2023, 13:33