Чиновники свідомо відмовляють медикам-добровольцям в отриманні УБД

ПОЛІТИКА
29.06.2021, 12:04
Чиновники свідомо відмовляють медикам-добровольцям в отриманні УБД
Фото: Wikipedia

Медики з лав Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова вимушені судитися за своє право на отримання статусу УБД.

Адже наявна бюрократично-корупційна система, яка сформувалася в Україні за останні 30 років після розвалу СССР, відверто працює проти громадян.

Про це йдеться у матеріалі видання "Дзеркало Тижня", підготовленого головою правління Центру конституційного моделювання й учасником російсько-української війни Геннадієм Друзенко.

За його словами, коли працівники прокуратури, які не доїжджали далі цілком мирного у 2015 році Краматорська, отримують статус учасника бойових дій, медики-добровольці з передової дотепер – ні.

«То може щось не так в "українському королівстві". Я лише наважуся стверджувати: якщо правила гри визначені, вони мають бути однакові для всіх. Загалом, якби всі, хто наразі має в Україні статус учасника бойових дій (а це, на лютий 2021 року, понад 405 тисяч осіб), боронили Україну зі зброєю в руках і брали безпосередню участь у бойових зіткненнях з аґресором, то ми б уже напевно визволили не тільки Донбас, а й Крим! Бо 400 тисяч обстріляних бійців — це більше, ніж збройні сили Франції, Польщі та Німеччини, разом узяті», – переконаний Геннадій Друзенко.

Голова правління Центру конституційного моделювання наголошує, що Міністерство у справах ветеранів по факту "воює" з ветеранами, відмовляючи медикам-добровольцям із ПДМШ ім. Пирогова у статусі УБД, хоча урядовці програли вже 3 справи у судах.

«На часі нагадати, що ПДМШ — один із найбільших добровольчих медичних підрозділів, який утворили ветерани Революції гідності восени 2014 року. Імпульсом до його утворення стали абсолютно неприйнятні втрати українських бійців під Іловайськом, спричинені несмертельними пораненнями, коли десятки, якщо не сотні наших захисників можна було врятувати, надавши їм своєчасну та кваліфіковану домедичну і медичну допомогу. Наразі Мінветеранів програло три суди: 2 справи в адміністративних судах Києва та Івано-Франківська й апеляцію у Восьмому апеляційному адміністративному суді у Львові. Всі названі суди встановили, що ПДМШ є "добровольчим формуванням, що було утворене або самоорганізувалося для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, брало безпосередню участь в антитерористичній операції, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення". Також названі суди визнали незаконним і протиправним рішення Міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій відмовити у встановленні статусу учасника бойових дій ветеранам ПДМШ та зобов’язали Комісію скасувати ці рішення й ухвалити нові, з урахуванням правової позиції суду», – стверджує Геннадій Друзенко.

Проте чітко встановлений юридичний факт не діє на чиновників із Мінветеранів і Міжвідомчу комісію, котрі продовжують відмовляти медикам-добровольцям у наданні статусу УБД, оскаржуючи вказані судові рішення.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що у Дніпрі бійці АТО/ООС провели виховну бесіду з водіями маршруток, які відмовлялися возити ветеранів.

Читайте також:
Політика
Правозахисники виступили з критикою законопроекту 5050-1
19 травня, 15:25
Політика
Депутат Херсонської облради від ОПЗЖ Едуард Репілевський співпрацює з окупантами
19 травня, 12:05
Політика
Олександр Новіков, голова НАЗК, пропонує не звертати уваги на корупційні дії чиновників, мотивуючи тим, що путін нападе
18 травня, 12:35
Політика
Уже зараз світ має готуватися до тієї миті, коли штучне державне утворення під назвою росія повторить долю свого попередника.
17 травня, 07:58
Політика
Прислужник олігархів і народний депутат IX скликання Данило Гетманцев майже 3 роки поспіль завдає шкоди економіці та репутації України.
16 травня, 19:13
Політика
Гебістський проєкт під назвою Московський патріархат насмілився вимагати від України припинити "беззаконня на релігійному ґрунті".
15 травня, 08:09