Чиновники в Україні провалюють «зефірний тест»

Опінії
08 вересня, 15:12
Чиновники в Україні провалюють «зефірний тест»
Фото: Facebook

Оновлений уряд Зеленського-Єрмака продовжить доїти українців. У Верховній Раді для цього є ціла банда Гетманцева-Третьякової.

Співвласник компанії "Нова Пошта"

Колись у Стенфордському Університеті був проведений перший «Зефірний тест». Перед 4-5-річними дітьми поставили  зефір і сказали, що, якщо вони просидять 15 хвилин і не з'їдять його, — отримають винагороду, ще по одній зефірині.

Так перевірялася здатність дітей утримуватися від меншої кількості  благ заради більшої винагороди в майбутньому. Більшість дітей обирали негайну вигоду, піддавалися спокусі: власне, з'їдали свій зефір одразу.

Наші чиновники теж провалюють Зефірний тест, керуючись лише миттєвою вигодою, навіть якщо це буде шкодити країні у майбутньому. Яскравий приклад — підняття податків заради збільшення доходу бюджету, а по суті це значить «з'їсти зефірку зараз».

Чому так? Загальний об'єм податкових зборів залежить не від розміру податкових ставок, а від розміру всієї економіки.

Неможливо зібрати більше податків, аніж це дозволяє економіка. Збільшенням податків та тиском на бізнес можна досягти лише зворотного ефекту — зменшення зборів, тінізації на додачу до гальмування економічного розвитку.

Тому, якщо стоїть завдання збільшити податкові надходження, потрібно почекати поки підприємці розвинуть економіку, а вже потім їх доїти. А якщо вже хочеться різко підняти податкові збори (бо горить), тоді потрібно проводити терміново масштабні дерегуляцію, приватизацію та знижувати податки (парадокс)!

Словом, просто дати підприємцям свободу й почекати на ефект, при чому чекати доведеться зовсім недовго! Але ж для цього потрібно бути «дорослими»; та діти із чиновниками чекати не можуть, вони намагаються з'їсти зефір вже і негайно.

Чиновники в Україні провалюють «зефірний тест»_1
Читайте також:
Світ
Вдова горезвісного російського опозиційного політика Алєксєя Навального завітала до Гельсинкі. Її зустрічала вся владна верхівка країни.
08 вересня, 08:18
Політика
Від завтрашнього дня (2 вересня) в Україні розпочинається новий навчальний рік. У Красноградському районі відновлено режим offline-освіти.
01 вересня, 18:41
Опінії
Не згубити свого... Історія в школі — один із головних інструментів формування національної ідентичності учнів.
15 серпня, 13:42
Полтава
Чиновники не сповістили про свої фінансові оборудки жителів громади. Певно вирішили, що ніхто не помітить схематозу, але помилилися.
28 липня, 17:20
Полтава
Олігархічний проєкт «Довіра» в особі Андрій Сімонова не вірить у перемогу України. Тож зменшується рівень фінансової підтримки захисників.
19 липня, 06:12
Політика
Будьмо відверті, у суспільстві немає запиту не те, що на перемогу, а й на завершення війни на наших умовах. Очевидно, деякі люди втомилися.
15 липня, 13:44