Чоловіча збірна України з карате виграла чемпіонат Європи

СПОРТ
26.03.2023, 15:43

У фіналі континентальної першості, що відбулася у Гвадалахарі (Іспанія), наші спортсмени перемогли збірну Франції

Чоловіча команда України з карате (розділ куміте) вперше у своїй історії стає чемпіоном Європи.

Як інформує Base of Ukrainian sports, у фіналі наші спортсмени з рахунком 3-2 перемогли потужну збірну Франції.

Перші два бої українці програли. Але далі вдалося зрівняти рахунок.

Переможну крапку поставив лідер нашої збірної та бронзовий призер Олімпійських Ігор у Токіо Станіслав Горуна.

Крім Станіслава Горуни, на татамі виходили Андрій Торошанко, Різван Талібов, Валерій Чоботар та Андрій Заплітний. Також до складу команди входили Валерій Сонних і Костянтин Цимбал.

На шляху до фіналу українці стали переможцями своєї групи, вигравши у команд Португалії і Чорногорії з рахунком 3:0, після чого у півфіналі українці перемогли хорватів - 12:6.

Це п’ята медаль України у чоловічому командному куміте на чемпіонатах Європи. Попередні чотири нагороди, які були здобуті у 2017, 2018, 2021 та 2022 роках, були бронзового ґатунку.

У суботу, 25 березня, відбулись фінали в одиночній сітці змагань.

У жіночому та чоловічому куміте Україна була представлена 10 атлетами.

До вирішальних матчів вийшли четверо з них: до "золотих" фіналів пройшли Аніта Сєрьогіна (до 61 кг), Андрій Заплітний (до 75 кг) та Анжеліка Терлюга (до 55 кг), а Різван Талібов (понад 84 кг) став претендентом на "бронзу" Євро з карате.

Україна завершила передостанній змагальний день чемпіонату Європи з карате двома золотими медалями, одну з них здобув Андрій Заплітний. У вирішальному матчі атлету протистояв чинний чемпіон Європи Ерман Ельтемур, тоді як для українця цей турнір став дебютним у кар'єрі.

Попри це, Андрій переміг свого суперника з рахунком 2:0 та виграв перше "золото" Євро з карате.

Андрій на змаганнях разом із своїм тренером Андрієм Лазаренком

Ще одне "золото" України на чемпіонаті Європи здобула лідерка збірної - Анжеліка Терлюга. Для одеситки "золотий" фінал проти італійки Вероніки Брунорі став четвертим у кар'єрі. Терлюга упевнено перемогла свою суперницю, вигравши з рахунком 8:0 за 14 секунд до завершення поєдинку.

Таким чином, українка вдруге поспіль стала чемпіонкою Європи у категорії до 55 кілограмів.

Анжеліка Терлюга

Аніта Сєрьогіна після "бронзи" на чемпіонаті Європи у 2022 році змогла покращити свої результати на цьому рівні. У "золотому" фіналі українка програла 20-річній Рім Хаміс, яка очолює світовий рейтинг каратисток до 21 року у ваговій категорії до 61 кг.

Аніта Сєрьогіна

Натомість Різван Талібов - чинний на той момент бронзовий призер Євро з карате - не зміг повторити минулорічний успіх. У "бронзову" фіналі каратист програв іспанцю Секу Сако Бабакару та посів на змаганнях п'яте місце.

Різван Талібов

02.12.2021, 16:04
Загалом у Чемпіонаті Європи з кіокушинкай взяли участь 444 юних спортсмени з 22 країн.
15.11.2021, 09:45
Історія
Існує версія, що більшовицькі карателі розстрілювали його з кулемета, тому що не могли здолати фізично...
16.10.2021, 14:46
Літо — час невтомних тренувань юних каратистів на природі.
25.08.2020, 10:11
30 листопада в обласному центрі, на базі ДЮСШ №2, провели перші клубні змагання, організовані Полтавською обласною асоціацією кіокушинкай карате, президентом якої є Геннадій Сікалов.
30.11.2019, 16:47