Чоловік із Сенегалу прагне посадити п’ять мільйонів дерев!
Цей далекоглядний проект прийшов до Адама Діме, коли він повернувся додому після кількох років роботи в Європі.
Чоловік із південного Сенегалу поставив перед собою амбітне завдання — висадити п’ять мільйонів дерев протягом наступних п’яти років. Він був шокований тим, що в селах, які у його молодості були засаджені сотнями гігантських дерев, зараз їх майже не лишилося.
«У деяких селах ви не можете знайти жодного дерева. Їх зрізають, але не думають про те, щоб садити знову», — сказав він журналістам.
Пан Діме, який зараз працює менеджером проекту в іспанській неурядовій організації в Казамансі, а також працює волонтером як інструктор із сільського господарства, має намір все це змінити. Не маючи значних фінансових можливостей, він почав збирати гроші, щоб втілити свою мрію в реальність — і витратив 5000 доларів із власної кишені, щоб розпочати цю ініціативу.
Він наполегливо працював, щоб залучити громади в усьому регіоні та зв’язатися з жінками, які, як він знав, зможуть впоратися з завданням організації масового висаджування розсади.
Проект пана Діме відомий як Ununukolaal, що місцевою мовою Jola означає «Наші дерева». Його учасники висаджують до 12 видів дерев. Їх сорти залежать від потреб громади і місцевості. За останні три роки доглянуто та прижилося понад 142 тисячі саджанців.
Варто зауважити, що проблема з вирубкою дерев існує не лише в Сенегалі.
Під виглядом так званої "вибіркової санітарної рубки" комунальники Полтави позбавили частину центральної вулиці Соборності необхідної у літню спеку тіні та водночас джерела кисню.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" багато років піклується про екологію та зелені насадження.
В той час, як одні люди дбають виключно про власний добробут, набиваючи свої кишені та шлунок, дуже приємно, що є й ті, хто піклується про наших нащадків та робить щось корисне для усієї громади.
І навіть коли вже не буде тих, хто висаджував ці дерева, «зелені легені» й надалі наповнюватимуть киснем атмосферу планети, численна звірина та птахи матимуть надійний прихисток та домівку, а майбутні полтавці зможуть відпочивати від міського коловороту, єднаючись із природою.