Чому дельфіни почали кричати один на одного?

14 січня, 16:34
Чому дельфіни почали кричати один на одного?
Фото: google

Згідно з дослідженнями змінюється поведінка дельфінів, що ускладнює їм полювання та розмноження.

Дельфіни змушені кричати через шумове забруднення, яке загрожує популяції. Звуки, які створюють люди, можуть змусити тварин видавати більш голосні та менш ефективні свистки, вважають експерти з Брістольського університету.

Дельфіни покладаються на ехолокацію для полювання та розмноження, а це означає, що буріння та транспортування негативно впливає на здоров’я диких популяцій дельфінів.

Дослідники помістили двох дельфінів на ім’я Дельта та Різ в експериментальній лагуні, де їм довелося працювати разом, щоб натиснути кнопку на кожному кінці з інтервалом у секунду. Під час деяких випробувань одного дельфіна випускали через п’ять-десять секунд після іншого, тобто їм доводилося покладатися на голосову комунікацію, щоб координувати натискання кнопки.

Дослідники виявили, що коли вони підвищили рівень шуму, що відтворюється через підводний динамік і Дельта, і Різ змінили гучність і тривалість своїх дзвінків. Експеримент показав, що рівень успішності натискання кнопок знизився з 85% до 62,5% між найнижчим і найвищим рівнями шуму.

Хоча дослідження проводилося з дельфінами, які живуть під опікою людей, дослідники припускають, що шум, створений людиною, може мати шкідливий вплив на диких дельфінів.

Читайте також:
Світ
США викачують стільки підземних вод , що земля починає розколюватися в південно-західних частинах країни на милі поспіль.
12 вересня, 13:22
Світ
Сотні жителів Південної Кореї протестують проти плану Японії викидати ядерні стічні води в океан.
13 серпня, 09:11
Світ
Нарешті з акваторії охопленого пекельною спекою Егейського моря стали надходити позитивні, а не тривожні звістки.
05 серпня, 20:00
Життя
Головні винуватці — пестициди та добрива.
07 червня, 13:42
Життя
Понад половина від усіх озер світу зменшилися від початку 1990-х років на понад 53% через інтенсивну індустріалізацію та агробізнес.
19 травня, 21:02
Війна
Російські загарбники не припиняють дивувати, слідуючи настановам і наказам свого схибленого на відтворенні СССР бункерного діда у Кремлі.
27 квітня, 20:05