ЧОМУ КЕРІВНИЦТВУ КП ПОР «ПОЛТАВАВОДОКАНАЛ» ВЛАШТУВАЛИ ОБЛАВУ?
Звернення КП ПОР "Полтававодоканал"
Відповіді на це запитання чекають не лише ті водоканалівці, що потрапили під «обстріл» «Полтаваобленерго», а і їхні діти та старенькі батьки.
Ситуація справді схожа на бойові дії. Причина – 124 млн грн. Саме така сума боргу КП ПОР «Полтававодоканал» перед АТ «Полтаваобленерго» за використану протягом 2012 – 2016 років електроенергію. Боргу за поточне споживання електроенергії підприємство не має і поступово займається погашенням боргу минулих років – за 2020 рік така заборгованість була зменшена на 117,6 тис. грн. Обсяг заборгованості держави перед підприємством на покриття різниці в тарифах – 223,6 млн грн. Отримання з державного бюджету таких трансфертів дозволило б повністю погасити заборгованість підприємства перед енергопостачальною компанією та списати відповідні штрафи та пені. І саме це виключає доцільність, можливість та (тим більше!) необхідність укладання договору реструктуризації боргу з АТ «Полтаваобленерго».
Проте енергопостачальна організація вочевидь має щодо цього іншу думку. Звісно, стягувати борги з держави – справа невдячна, значно швидше знайти цапа-відбувайла і вже його «здоїти». Однак у правовому полі зробити «Полтававодоканал» таким цапом не вийшло, тому вдалися до інших методів.
Один із них (цей випадок не перший!) – безпідставне відключення від мереж електропостачання технічних відділів та служб КП ПОР «Полтававодоканал», що розташовані за адресою вул. Козака, 1-а у Полтаві.
Отож, 9 лютого нинішнього року було знеструмлено сервери системи телеметрії керування водозаборами, відтак точки тискового режиму по місту Полтаві вийшли з ладу. Через це підприємство вимушене працювати, як то кажуть, наосліп, тобто без автоматичного оперативного відстежування відповідних технологічних показників. У відповідь на телефонограму з цього приводу до АТ «Полтаваобленерго», КП ПОР «Полтававодоканал» отримало звинувачення у відключенні водопостачання та вимогу негайного його відновлення. І хоч «Полтававодоканал» жодних заходів, спрямованих на припинення водопостачання приміщень «Полтаваобленерго», не вживав, однак відповідні мережі працівники підприємства обстежили, виявивши ділянку трубопроводу, пошкоджену через вплив наднизьких температур. Завдяки комплексним заходам, яких терміново вжили фахівці КП ПОР «Полтававодоканал», водопостачання у пошкодженому трубопроводі вдалося відновити. Те, що ремонт мереж – справа не лише трудомістка, а й доволі недешева – факт загальновідомий. Власне, саме автоматичне оперативне відстежування відповідних технологічних показників, яке неможливо здійснити через знеструмлення, дає змогу уникати подібних випадків.
До слова, електропостачання технічних відділів та служб КП ПОР «Полтававодоканал» не відновлено і досі. Мабуть, «Полтаваобленерго» ніколи цим займатися, адже працівники цієї організації вирішили «погостювати». Гостини, прямо скажемо, так собі: майже одночасно завітали за кількома адресами – до головного енергетика підприємства, до заступника генерального директора з економіки та фінансів (коли вдома нікого не було). Чому? Та все просто: виникла термінова потреба замінити електролічильники. Результат – старенькі батьки головного енергетика, які жодного стосунку до КП ПОР «Полтававодоканал» не мають, отримали стрес і додаткову порцію ліків, маленькі діти заступника генерального директора добряче злякалися (а про те, що не змогли вчасно викупатися та повечеряти навіть говорити годі!). Адже лічильники встановили із запрограмованим обмеженням – кілька разів за вечір вони на 10-15 хвилин блокують постачання електрики до квартир.
Завітали «гості» і до помешкання генерального директора. Привід той же – термінова потреба замінити електролічильник. Однак прилад – особиста власність домогосподарства, а не «Полтаваобленерго», тому цього зробити не вдалося. А от головному інженерові «Полтававодоканалу» те, що електролічильник – власність ОСББ, а не обленерго, ситуацію лише ускладнило: після відвідин працівників АТ «Полтаваобленерго» зникла… пломба з приладу обліку! Відтак лічильник намагалися замінити саме на цій підставі. Поліція факт зафіксувала, однак про завершення цього «веселого квесту» поки що навіть мови немає. До слова, «гостювали» представники «Полтаваобленерго» не лише у зазначених тут посадових осіб «Полтававодоканалу»: завітали до всіх, чиї підписи стоять на документах, що стосуються боргів, відключень підприємства від електропостачання і т. п. І зробили це майже одночасно!
Здавалося б, ігри та маніпуляції навколо КП ПОР «Полтававодоканал», який нарешті позбувається боргів, ставши через це для декого ласим шматком, досягли дна. Аж раптом знизу постукали…
- Хто там?
- Відчиняйте, це – «Полтаваобленерго»!
P.S: Увага! Працівникам АТ «Полтаваобленерго» хвилюватися не варто – послуги водопостачання та водовідведення вони за будь-яких обставин отримуватимуть у повному обсязі!
Варто зазначити, що нещодавно на сайті та сторінках в соцмережах КП ПОР "Полтававодоканал" з'явилося звернення колективу підприємства в якому йшлося про те, що колектив КП ПОР «Полтававодоканал» вкрай занепокоєний останніми заявами щодо так званої передачі підприємства Полтавській міській територіальній громаді. Працівники водоканалу висловлюють побоювання з приводу подальшої стабільної роботи підприємства за умови зміни підпорядкування. Головна причина – доля колишніх комунальних підприємств міста («ШРБУ», «ПМШЕД», «Ремліфт»).