Чому ліси називають легенями планети?
У чому цінність лісів?
Ліс дійсно можна назвати легенями нашої планети. Адже це — справжня "фабрика" з виготовлення кисню.
Дерево, вбираючи порами листя вуглекислий газ в поєднанні з водою та за допомогою сонячного світла, утворює крохмаль та інші поживні компоненти для рослини, виділяє кисень необхідний для всіх живих організмів.
Заледве 10% поживних речовин дерева отримують з ґрунту, все інше вбирають з атмосфери. Одне дерево за день забезпечує достатнім об’ємом кисню до 4 людей, а один гектар лісу може поглинути вуглекислий газ, що утворився при диханні від 250 осіб.
Дерева не тільки забезпечують чисте повітря, але й беруть участь у формуванні клімату планети. Вони переробляють шкідливі викиди, допомагають зберігати родючість ґрунтів, слугують середовищем існування тварин та птахів, забезпечують їжею та здоровим середовищем людей.
Але попри це за останні 2-3 тисячоліття було знищено до половини лісових масивів. І лише 21 березня в день весіннього рівнодення людство згадує про всю важливість проблеми в Міжнародний день лісу.
Ліс захищає від повеней і посухи та зберігає врожаї на полях. Ліс попереджає ерозію ґрунту "кондиціонує" міста, забезпечує 45 мільйонів робочих місць і приносить у вигляді заробітку щорічно 580 мільярдів доларів.
«Ці лісові послуги – не просто абстракція, існують методики обрахунку їх зрозумілою мовою грошей, – розповідає керівник лісових проєктів Всесвітнього фонду дикої природи (англ. World Wildlife Fund) в Україні Роман Волосянчук. – Наприклад, на Заході у багатьох країнах перед вирубкою лісу оцінюють, яких збитків зазнає економіка і суспільство через припинення надання лісом екосистемних послуг. І цифри фігурують чималі».
Ліс – це не тільки користь для планети, але й ліки для душі. Знаходячись в ньому частота пульсу людини зменшується на п’ятнадцять-двадцять ударів у хвилину, а дихання стає рівніше. Він надихає митців на шедеври та дарує спокій душі.
Тож, бережіть природу!