Чому ліси називають легенями планети?

03.06.2020, 14:00

У чому цінність лісів?

Ліс дійсно можна назвати легенями нашої планети. Адже це — справжня "фабрика" з виготовлення кисню.

Дерево, вбираючи порами листя вуглекислий газ в поєднанні з водою та за допомогою сонячного світла, утворює крохмаль та інші поживні компоненти для рослини, виділяє кисень необхідний для всіх живих організмів.

Заледве 10% поживних речовин дерева отримують з ґрунту, все інше вбирають з атмосфери. Одне дерево за день забезпечує достатнім об’ємом кисню до 4 людей, а один гектар лісу може поглинути вуглекислий газ, що утворився при диханні від 250 осіб.

Саме тому, наповнена достатньою кількістю кисню для дихання, атмосфера нашої планети придатна до життя.

Дерева не тільки забезпечують чисте повітря, але й беруть участь у формуванні клімату планети. Вони переробляють шкідливі викиди, допомагають зберігати родючість ґрунтів, слугують середовищем існування тварин та птахів, забезпечують їжею та здоровим середовищем людей.

Але попри це за останні 2-3 тисячоліття було знищено до половини лісових масивів. І лише 21 березня в день весіннього рівнодення людство згадує про всю важливість проблеми в Міжнародний день лісу.

Ліс захищає від повеней і посухи та зберігає врожаї на полях. Ліс попереджає ерозію ґрунту "кондиціонує" міста, забезпечує 45 мільйонів робочих місць і приносить у вигляді заробітку щорічно 580 мільярдів доларів.

«Ці лісові послуги – не просто абстракція, існують методики обрахунку їх зрозумілою мовою грошей, – розповідає керівник лісових проєктів Всесвітнього фонду дикої природи (англ. World Wildlife Fund) в Україні Роман Волосянчук. – Наприклад, на Заході у багатьох країнах перед вирубкою лісу оцінюють, яких збитків зазнає економіка і суспільство через припинення надання лісом екосистемних послуг. І цифри фігурують чималі».

Ліс – це не тільки користь для планети, але й ліки для душі. Знаходячись в ньому частота пульсу людини зменшується на п’ятнадцять-двадцять ударів у хвилину, а дихання стає рівніше. Він надихає митців на шедеври та дарує спокій душі.

Тож, бережіть природу!

вибір редакції
Читайте також:
Життя
Сьогодні пропонуємо до уваги читачів медіаагенції "Останній Бастіон" 5 місць, де і коли людство цілком може виявити інопланетне життя.
21.05.2023, 18:10
Життя
Медіаагенція "Останній Бастіон" публікує корисні поради психолога, які допоможуть не псувати стосунки з оточенням.
22.09.2022, 20:54
Життя
Пандемія, війна, нестабільність і невпевненість у завтрашньому дні. У складні миті нам важливо всіма засобами підтримувати свою психіку.
25.08.2022, 08:12
Новини
Відсутність у заповіті серед переліку спадкоємців близької людини – не така й дивна справа.
31.07.2021, 20:07
Новини
Громадяни, які вперше виступають у ролі потенційних спадкоємців, можуть зіштовхнутися з низкою нагальних юридичних питань.
21.07.2021, 07:59
Життя
Чим попередній договір відрізняється від основного пояснюють чиновники міністерства юстиції.
10.07.2021, 07:01