Чому ліси називають легенями планети?

03 червня, 14:00

У чому цінність лісів?

Ліс дійсно можна назвати легенями нашої планети. Адже це — справжня "фабрика" з виготовлення кисню.

Дерево, вбираючи порами листя вуглекислий газ в поєднанні з водою та за допомогою сонячного світла, утворює крохмаль та інші поживні компоненти для рослини, виділяє кисень необхідний для всіх живих організмів.

Заледве 10% поживних речовин дерева отримують з ґрунту, все інше вбирають з атмосфери. Одне дерево за день забезпечує достатнім об’ємом кисню до 4 людей, а один гектар лісу може поглинути вуглекислий газ, що утворився при диханні від 250 осіб.

Саме тому, наповнена достатньою кількістю кисню для дихання, атмосфера нашої планети придатна до життя.

Дерева не тільки забезпечують чисте повітря, але й беруть участь у формуванні клімату планети. Вони переробляють шкідливі викиди, допомагають зберігати родючість ґрунтів, слугують середовищем існування тварин та птахів, забезпечують їжею та здоровим середовищем людей.

Але попри це за останні 2-3 тисячоліття було знищено до половини лісових масивів. І лише 21 березня в день весіннього рівнодення людство згадує про всю важливість проблеми в Міжнародний день лісу.

Ліс захищає від повеней і посухи та зберігає врожаї на полях. Ліс попереджає ерозію ґрунту "кондиціонує" міста, забезпечує 45 мільйонів робочих місць і приносить у вигляді заробітку щорічно 580 мільярдів доларів.

«Ці лісові послуги – не просто абстракція, існують методики обрахунку їх зрозумілою мовою грошей, – розповідає керівник лісових проєктів Всесвітнього фонду дикої природи (англ. World Wildlife Fund) в Україні Роман Волосянчук. – Наприклад, на Заході у багатьох країнах перед вирубкою лісу оцінюють, яких збитків зазнає економіка і суспільство через припинення надання лісом екосистемних послуг. І цифри фігурують чималі».

Ліс – це не тільки користь для планети, але й ліки для душі. Знаходячись в ньому частота пульсу людини зменшується на п’ятнадцять-двадцять ударів у хвилину, а дихання стає рівніше. Він надихає митців на шедеври та дарує спокій душі.

Тож, бережіть природу!

Читайте також:
Чи знаєте ви, що перлини це наслідок самозахисту молюска?
вчора, 14:30
Чи впевнені ви, що правильно чистите зуби?
01 липня, 18:05
Чи знаєте ви чому небо блакитне? І якщо сонце випромінює яскравий білий колір, то чому небо не біле?..
30 червня, 15:55
Чи доводилося вам колись бути свідком булінгу? І чи знаєте ви яка різниця між булінгом і мобінгом?
27 червня, 15:55
А чи знаєте ви, що впливає на тривалість життя вашого кота? І що допоможе улюбленцю прожити як можна довше?
25 червня, 18:45
Більшість людей впевнені, що електричну лампочку подарував світу американський винахідник Томас Едісон. Однак, чи насправді це так?
24 червня, 16:00