Чорні археологи

ПОЛТАВА
07 червня, 12:31
Чорні археологи

Злочин: у Лохвиці представники місцевої ГО та чиновники з Полтавської облради провели незаконні археологічні дослідження

Навесні 2021 року громадська організація «Моя провінція» (голова Яніна Алєєва) анонсувала проведення археологічних досліджень спільно з КЗ «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради (директор В’ячеслав Шерстюк). У період з 4 по 5 червня ними проведені археологічні дослідження на території міста Лохвиця та околицях, в тому числі й на одному з курганних могильників доби середньовіччя. Такі дії громадської організації та бюджетної установи є прямим порушенням чинного законодавства України, відповідно до якого будь-які археологічні дослідження мають відбуватися з наявністю Кваліфікаційного документу, що засвідчує фаховий рівень дослідника та Дозволу на проведення розвідок/розкопок від Міністерства культури та інформаційної політики. Офіційні джерела чітко вказують, що Кваліфікаційні документи КЗ «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» не отримав, як і члени зазначеної ГО. Наявність таких документів – не пуста бюрократична складова, а запорука того, що розкопки проведені фахово, з дотриманням процедури опрацювання знахідок.

Робота
Робота "археологів"
Робота
Робота "археологів"
Робота
Робота "археологів"

Варто також зауважити, що представники цих організацій вже не вперше займаються подібним мародерством. Такі роботи вони проводили у квітні-травні 2021 року, після чого ними був підписаний так званий меморандум про співпрацю – виправдання знищення археологічних пам’яток та викрадання культурної спадщини України.

Меморандум про співпрацю
Меморандум про співпрацю

За такими діями, спрямованими на піар ГО «Моя провінція» та діяльності ЦОДПА, криється одна з трагедій сучасної науки й культури. Незаконні археологічні роботи не отримають повноцінного звіту для вчених-археологів, пам’ятка втратить сторінку своєї історії, а знахідки – історичний контекст. Здобуті шляхом такого грабунку речі не зможуть повноцінно поповнити Музейний фонд України, а українці, зокрема й місцеві лохвиччани віднині ошукані збоку псевдоактивних діячів. Такі дії з боку державної установи показують, що платники податків мимоволі утримують на балансі Полтавської області аферистів, грабіжників і охочих до легкої слави.

На тлі зростаючих з кожним роком темпів грабунку та руйнування пам’яток в Україні, такі дії від організації, яка є структурним підрозділом Полтавської обласної ради, є не припустимими та злочинним стосовно національної культурної спадщини.

Маємо надію, що наукова спільнота не залишить без уваги таку прикрість, а на бік правди стануть притомні чиновники, які в силах захистити культурне надбання.

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
Після смерті лідера одного з бразильських наркокартелів під час перестрілки з поліцією, вулиці Манауса перетворилися на бойовище.
09 червня, 07:01
862 кілограми психотропної наркотичної речовини виявили іспанські правоохоронці серед 1364 мішків із деревним вугіллям.
03 червня, 10:26
Поліцейський підійшов допомогти чоловіку, який впав з електросамокату, і викрав у нього сумку з грошима
08 травня, 10:33
В Ужгороді працівника СБУ затримали на збуті метамфетаміну
07 травня, 09:59
Для мене це співробітник ФСБ, який знаходиться на зарплаті у Верховній Раді
30 квітня, 10:05
Прокурори та співробітники СБУ розікрали землі оборони й лісового фонду в Житомирській області
26 квітня, 12:20