Чорні археологи

ПОЛТАВА
07.06.2021, 12:31
Чорні археологи

Злочин: у Лохвиці представники місцевої ГО та чиновники з Полтавської облради провели незаконні археологічні дослідження

Навесні 2021 року громадська організація «Моя провінція» (голова Яніна Алєєва) анонсувала проведення археологічних досліджень спільно з КЗ «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради (директор В’ячеслав Шерстюк). У період з 4 по 5 червня ними проведені археологічні дослідження на території міста Лохвиця та околицях, в тому числі й на одному з курганних могильників доби середньовіччя. Такі дії громадської організації та бюджетної установи є прямим порушенням чинного законодавства України, відповідно до якого будь-які археологічні дослідження мають відбуватися з наявністю Кваліфікаційного документу, що засвідчує фаховий рівень дослідника та Дозволу на проведення розвідок/розкопок від Міністерства культури та інформаційної політики. Офіційні джерела чітко вказують, що Кваліфікаційні документи КЗ «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» не отримав, як і члени зазначеної ГО. Наявність таких документів – не пуста бюрократична складова, а запорука того, що розкопки проведені фахово, з дотриманням процедури опрацювання знахідок.

Робота
Робота "археологів"
Робота
Робота "археологів"
Робота
Робота "археологів"

Варто також зауважити, що представники цих організацій вже не вперше займаються подібним мародерством. Такі роботи вони проводили у квітні-травні 2021 року, після чого ними був підписаний так званий меморандум про співпрацю – виправдання знищення археологічних пам’яток та викрадання культурної спадщини України.

Меморандум про співпрацю
Меморандум про співпрацю

За такими діями, спрямованими на піар ГО «Моя провінція» та діяльності ЦОДПА, криється одна з трагедій сучасної науки й культури. Незаконні археологічні роботи не отримають повноцінного звіту для вчених-археологів, пам’ятка втратить сторінку своєї історії, а знахідки – історичний контекст. Здобуті шляхом такого грабунку речі не зможуть повноцінно поповнити Музейний фонд України, а українці, зокрема й місцеві лохвиччани віднині ошукані збоку псевдоактивних діячів. Такі дії з боку державної установи показують, що платники податків мимоволі утримують на балансі Полтавської області аферистів, грабіжників і охочих до легкої слави.

На тлі зростаючих з кожним роком темпів грабунку та руйнування пам’яток в Україні, такі дії від організації, яка є структурним підрозділом Полтавської обласної ради, є не припустимими та злочинним стосовно національної культурної спадщини.

Маємо надію, що наукова спільнота не залишить без уваги таку прикрість, а на бік правди стануть притомні чиновники, які в силах захистити культурне надбання.

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
Кримінал
Його обвинувачують у відмиванні сотень мільйонів доларів на території Європейського Союзу, України та Великої Британії.
12 квітня, 20:03
Опінії
Чому, за такої катастрофічної ситуації на фронті, в нас армія правоохоронців у тилу вже перевищує кількісний склад ЗСУ?
11 квітня, 11:26
Полтава
Порушники нерестової заборони продовжують завдавати шкоди біорізноманіттю Полтавщини. Шкідництво обраховується мільйонами гривень.
10 квітня, 21:53
Кримінал
У 2020 році місцеві фермери розширили своє поле на територію заказника, знищивши щонайменше 8 га еталонних степів.
06 квітня, 13:21
Полтава
Тепер правопорушнику загрожує від 6 до 10 років позбавлення волі із конфіскацією майна. Розпочато розслідування ситуації.
25 березня, 13:45
Кримінал
Сам Макогон покинув Україну і, за останніми даними, мешкає в Канаді.
22 березня, 10:14