Ціни на какао побили історичний рекорд

СВІТ
10 лютого, 13:25
Ціни на какао побили історичний рекорд

Виробники не виключають здорожчання шоколаду.

Світові ціни на какао на біржі в Нью-Йорку знову оновили рекордний рівень – $5 874. Суха погода завдає шкоди врожаю у Західній Африці.

Як пише BBC, із початку минулого року вартість основного інгредієнта для виготовлення шоколаду зросла приблизно вдвічі.

Ціни на какао зросли через низькі врожаї в Західній Африці, на яку припадає основна частина світових поставок.

Погодне явище Ель-Ніньйо спричинило більш суху погоду в Гані та Кот-д’Івуарі, які є двома найбільшими у світі виробниками какао-бобів.

Високі температури та зміни режиму опадів, спричинені зміною клімату, також можуть вплинути на врожай.

«Трейдери стурбовані ще одним коротким виробничим роком, і ці відчуття посилилися через Ель-Ніньйо, який загрожує врожаям Західної Африки через спекотну та суху погоду» — сказав аналітик Price Futures Group Джек Сковілл.

Один із найбільших у світі виробників шоколаду Hershey очікує, що історичні ціни на какао обмежать зростання прибутків цього року, і не виключає підвищення цін для клієнтів.

Як відомо, Ель-Ніньйо та Ла-Нінья — характерні для екваторіальної зони Тихого океану протилежні екстремальні значення температури води й атмосферного тиску, що тривають близько шести місяців.

Феномен Ель-Ніньйо полягає в різкому підвищенні температури (на 5-9 °C) поверхневого шару води на сході Тихого океану (у тропічній і центральній частинах) на площі близько 10 мільйонів кв. км.

Ла-Нінья – протилежність Ель-Ніньйо, виявляється як зниження поверхневої температури води нижче кліматичної норми на сході тропічної зони Тихого океану.


«Останній Бастіон» нагадує читачам, що корпорація Mars використовує рабську працю п'ятирічних дітей.

Діти у Ґані віком до 5 років використовують мачете, розміром майже з них самих, щоб збирати какао-боби, з яких виготовляють найулюбленіші шоколадні цукерки Америки.

Команда CBS News подорожувала віддаленим какао-поясом Ґани, щоб відвідати невеликі натуральні ферми, які постачають какао-боби шоколадному гіганту США Mars, який виробляє цукерки, зокрема M&Ms і Snickers.

Висока ціна шоколаду — наслідок експлуатації дитячої праці. Вказаний процес сягає справді промислових обсягів, про які роками замовчують виробники шоколаду.

Читайте також:
Світ
Нащадки поневоленого московитами у XIX столітті кавказького народу мають нагоду повстати проти окупантів. Чи скористаються вони шансом?
вчора, 14:45
Світ
У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.
16 квітня, 11:43
Світ
Ганну Ґутьєррес визнали винною в ненавмисному вбивстві українки Галини Гатчинс у жовтні 2021 року.
16 квітня, 11:28
Світ
Поки адепт культурмарксизму з Арґентини на посаді Папи Римського закликає українців здійняти білий прапор, його підлеглі почали каятися.
14 квітня, 17:21
Світ
Сіоністське лобі на берегах Потомаку знову активізувалося. Військово-релігійний режим аятол напередодні вночі завдав потужного удару.
14 квітня, 15:03
Світ
На вулицях Будапешта знову з'явилися патрулі комуністичних поліцаїв. Їх цілеспрямовано завезли із КНР для нагляду за китайцями.
14 квітня, 12:45