Цивілізація мурах-листорізів як мікроскопічний аналог людства

20 серпня, 14:52
Цивілізація мурах-листорізів як мікроскопічний аналог людства

Станом на сьогодні розумні двоногі жителі Землі знають зовсім мало про планету. Щороку світ дозволяє відривати окремі свої таємниці.

2012 році на теренах центральної Бразилії біологи розкопали занедбане гніздо мурах-листорізів. Їхнє відкриття приголомшило наукову спільноту: велика мережа колишньої колонії, яка раніше мешкала під ногами, нагадувала різні людські цивілізації давнини.

Під керівництвом професора Університету Сан-Паулу доктора Луїша Форґі міжнародна команда дослідників кілька місяців відкопувала неймовірний підземний світ, схований від людських очей і сонячного світла. Колонія мурах-листорів має вирішальне значення для тамтешньої екосистеми.

«Ці дрібні істоти допомагають аерувати ґрунт і перерозподіляти поживні речовини в лісах, в яких вони мешкають. Мурахи зрізають і переробляють свіжу рослинність, таку як листя, квіти й трави, для вирощування підземних грибів, котрі служать їм джерелом їжі, а також для незліченних інших організмів у ґрунті та над землею», — пояснили дослідники з Університету Сан-Паулу.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» радить своїм читачам пригадати, як торік у Бразилії виявили мурах-зомбі. Амазонська сельва сповнена різнорідної флори й фауни, яка або зовсім не досліджена науковцями, або ж маловивчена.

Цивілізація мурах-листорізів як мікроскопічний аналог людства_1
Цивілізація мурах-листорізів як мікроскопічний аналог людства_3
Цивілізація мурах-листорізів як мікроскопічний аналог людства_5
Цивілізація мурах-листорізів як мікроскопічний аналог людства_7
Цивілізація мурах-листорізів як мікроскопічний аналог людства_9
Читайте також:
Полтава
Мешканці Полтавщини продовжують маркувати українську землю патріотичними символами. Пам'ять про наших воїнів лишається незнищенною!
04 вересня, 08:23
Полтава
Навік 38-річний незламний вояк до останнього подиху боронив Батьківщину від російських загарбників. Тепер його Чин закарбовано у граніті.
03 вересня, 12:35
Полтава
Починаючи із відкриття Більське городище приваблює як науковців, так і ласих до наживи копачів. Днями археологи натрапили на поховання.
28 серпня, 21:41
Полтава
Поки «зелені ямщики» та слуги олігархів із Полтави наживаються на війні, в області збирають кошти для захисників. Фронт відчуває плече тилу.
16 серпня, 22:57
Кримінал
Самозвані науковці, а насправді ласі до легкої наживи копачі, розорюють загарбаний ще 2014 року півострів. Кремль санкціонував процес.
12 серпня, 21:46
Історія
Землі між Амуром, Уссурі й Тихим океаном на зламі XIX-XX століть були наново заселені. Російський царат використав для цього українців.
11 серпня, 18:10