Цьогорічні місцеві вибори визначили низку позитивних тенденцій

Опінії
04.11.2020, 11:24
Цьогорічні місцеві вибори визначили низку позитивних тенденцій
Фото: Google

Соціальні мережі та сучасні технології не допомогли новим політичним силам пробитися до місцевих рад.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Цьогорічні місцеві вибори, в частині партійних результатів, визначили низку позитивних тенденцій. Наприклад, хороший результат показали ті партії, які поєднували:

1) наявність чіткої, а не розмитою, позиції з різних питань;

2) наявність людей, які на особистому прикладі, на рівні своєї діяльності, демонстрували прихильність задекларованої позиції, а також мають позитивні результати.

Тому й закономірно, що політики/партії, які робили ставку виключно на технології, витратили більше ресурсів, ніж отримали результатів. Окремо — цікаво проаналізувати результати по регіонах.

Не можу не написати про мою рідну Вінниччину. У тому числі й тому, що там склалася досить рідкісна ситуація, коли партія УСГ Володимира Гройсмана отримала повну перевагу не тільки над міською та обласною радами, а й на рівні міра — Сергій Моргунов знову переобрався.

Наскільки я розумію, в жодному іншому регіоні немає такої переваги у якийсь із партій. Так, є кілька мерів, які завели досить великі фракції для своїх партій до міських рад.

Зокрема, Руслан Марцінків в Івано-Франківську, або Владислав Атрошенко в Чернігові — вони отримали понад 60% для своїх партій. Але ніхто з мерів не отримав контроль над облрадою або місцевими радами в регіоні.

Добре це чи погано? Це залежить від природи перемоги.

У випадку з УСГ, думаю, це результат роботи особистостей на бренд партії. У Гройсмана є хороший бекграунд як прем'єра, а заходів Моргунов за 6 років зміг утримувати Вінницю в статусі "кращого для життя міста України".

Ну, а на тлі некомпетентності влади на загальноукраїнському рівні, це виглядає логічно. Бо люди вибирають тих, хто свою компетентність навпаки продемонстрував.

Так що тут результат — це результат чесної конкуренції та хорошої роботи. Адже підтримка і позитивне ставлення жителів до лідерів партії були максимально конвертовані в депутатські мандати обласної та міської рад.

Читайте також:
У місті Павлоград "на гарячому" затримали двох злодіїв, причетних до серії крадіжок у житлових будинках.
13 січня, 11:24
Пленарне засідання першої сесії новообраної Запорізької обласної ради депутати від партій "Слуга народу" і ОПЗЖ перетворили на хаос.
16.12.2020, 10:33
Група уродженців однієї з країн Близького Сходу здійснювала грошові перекази організаціям, причетним до терористичної діяльності.
15.12.2020, 12:36
Подібного ставлення до української спадщини від них годі й чекати.
10.12.2020, 12:17
З доходів в 2019 році Олійник вказав тільки офіційну зарплату в 477,7 тис. гривень
27.11.2020, 15:30
Багатотисячне місто не може і надалі лишатися "вотчиною" агентів ФСБ РФ в Україні.
18.11.2020, 10:18