«ЦПК» і Шабунін прагнуть увічнити корупційні важелі в руках слідчих

ПОЛІТИКА
вчора, 11:14
«ЦПК» і Шабунін прагнуть увічнити корупційні важелі в руках слідчих

Строки слідства взагалі скасують і свавілля силовиків буде вічним!

Відміна «правок Лозового» (те, що вимагає «ЦПК») — це по суті ще одна можливість додаткового тиску на громадян, а також обшуки, арешти і все таке інше з боку органів досудового розслідування без обмеження строків!

На цьому наголосив власник одного із найбільшого виробника текстилю в країні, член бізнес-групи «Маніфест 42» Олександр Соколовський напередодні голосування у ВР за законопроєкт №12367 про відміну так званих правок Лозового, інформує «Закон і Бізнес».

Він звертає увагу: «зараз справу розслідують не більше 12 місяців після підозри, а хочуть, щоб при бажанні вона для усіх була безстроковою… Якщо цей проєкт приймуть, то є ризик, що строки слідства взагалі скасують і свавілля силовиків буде вічним!».

«Кримінальний процесуальний кодекс і будь-які потенційні зміни до нього — це не тільки інструмент боротьби з гучними кейсами відомих корупціонерів, яких намагається наздогнати НАБУ, це правила, за якими працюють усі органи правопорядку в країні, і процедури, у яких беруть участь десятки тисяч людей. І хто каже, що треба забрати у ненависних корупціонерів процесуальні права і гарантії, повинен усвідомлювати, що цих же прав і гарантій будуть позбавлені і десятки тисяч інших підозрюваних у провадженнях СБУ, Нацполу, ДБР чи БЕБ. Цих же гарантій не буде у будь-якого наступного «кейсу Мазепи», — наголошує бізнесмен.

І наводить невтішну статистику: за даними ОГП, в 2024 році частка кримінальних справ проти бізнесу, які порушуються правоохоронцями без подальшої передачі до суду з обвинувальним актом, сягнула історичного максимуму — 77%.

«Абсолютна більшість цих справ використовується тиловими силовиками виключно для корупційного тиску на бізнес», — констатує О.Соколовський.

Це не перший випадок, коли антикорупційні активісти, зокрема «ЦПК» та бойовий медик Віталій Шабунін, який його очолює, піддають жорсткій критиці законодавчі ініціативи, що захищають бізнес або посилюють обороноздатність країни.

Водночас, сам очільник «ЦПК» ухилявся від служби в ЗСУ: фіктивно рахувався на службі в 207 окремому батальйоні ТрО, де нібито обіймав посади стрільця, водія-електрика й розвідника. При цьому, проживав удома в Києві, у підрозділах, де начебто проходив службу, не з’являвся, отримував на банківську картку грошове забезпечення, додаткову винагороду за виконання завдань в умовах воєнного стану й «бойові» за, начебто, безпосередню участь у бойових діях. За сприянням керівництва НАЗК був нібито відряджений до агентства, де також не з’являвся.

Проти В.Шабуніна та службових осіб, які допомогли йому уникнути проходження служби, ДБР порушено кілька кримінальних проваджень. Зокрема:

  • за фактом використання В.Шабуніним завідомо підробленого військового квитка (попередня кваліфікація — за ч. 4 ст. 358 КК);
  • за фактом допомоги головою НАЗК Олександром Новіковим і заступником голови НАЗК Артемом Ситником солдату В.Шабуніну в ухиленні від військової служби (попередня кваліфікація — за ч .4 ст. 409 КК);
  • за фактом незаконного призначення В.Шабуніна бойовим медиком взводу охорони 101 окремої бригади охорони Генерального штабу ЗСУ з незаконним присвоєнням йому звання «молодший сержант» (попередня кваліфікація — за ч. 5 ст. 4261 КК).

Також суд зобов’язав ДБР зареєструвати кримінальне провадження за фактом привласнення В.Шабуніним джипу Nissan Pathfinder, який переданий як гуманітарна допомога для потреб ЗСУ.

Зі слів самого В.Шабуніна, він має «законні підстави», аби не служити. Адже у 9 класі не пройшов медичну комісію — не пропустив дерматолог через родимки на тілі.

Раніше В.Шабунін піддавав критиці  християнство, Захід, секс тощо, зокрема, зазначаючи, що «основне джерело поширення СНІДу в Україні — це не наркотики і наркомани, а невпорядковані статеві стосунки». І відповідальність за це, на його думку, лежить на християнах, бо «для них шлюб перестав бути цінністю».

В.Шабунін активно просував та агітував за обрання до Верховної Ради Тетяни Монтян — проросійської пропагандистки, яка виїхала до рф і наразі підозрюється у колабораційній діяльності.

Крім того, на думку експертів, свого часу він організував підпал свого будинку, аби отримати можливість збудувати на його місці новий — більшої площі, аби легалізувати у такий спосіб незаконні отримані доходи від впливу, зокрема, на судову систему.

Також, за даними ЗМІ, від мобілізації ухиляється чоловік співзасновниці «ЦПК» Дарії Каленюк — Орест Рудий.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Опінії
Щоб займатися в Україні підприємництвом та інвестувати в виробництво, крім усього іншого, потрібно бути трошки йобнутим.
вчора, 10:07
Політика
Аналітики з'ясували, що у 2024 році в Україні закрилось майже 210 тисяч ФОПів, що стало рекордом за останні п’ять років.
08 січня, 16:41
Політика
Якщо Голова податкової, з коліс, декларує дві взаємовиключаючі цілі, то сумнівів в провалі обох немає.
08 січня, 10:51
Політика
Підприємство займається експортом до ЄС з травня 2022 року та є верифікованим експортером
04.12.2024, 09:54
Економіка
Краще б ви відʼїблись від економіки. Поки є від чого відʼєбтися.
07.10.2024, 09:42
Опінії
Активним учасникам спротиву виписали податок 50% заднім числом !
18.09.2024, 09:25