Ухилянт Шабунін користується підробленим військово-обліковим документом

Опінії
03 червня, 09:55
Ухилянт Шабунін користується підробленим військово-обліковим документом

Віталій Шабунін насправді присягу не складав і користується завідомо підробленим документом.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

Професійний громадський активіст Шабунін зайвий раз засвідчив свій розумовий і моральний рівень, коли опублікував фотографію військового квитка на доказ того, що він ніякий не ухилянт.

Ухилянт Шабунін користується підробленим військово-обліковим документом_1

Цей видатний «агент змін» і «представник громадянського суспільства», вочевидь, не розрізняє ухилення військовозобов’язаного від мобілізації (стаття 336 КК України) та ухилення військовослужбовця від військової служби (стаття 409 КК України, яка інкримінується Шабуніну) і тому вирішив, що наявність військового квитка надало йому право місяцями не з’являтись у військовій частині, проживати вдома в Києві, пиячити в столичних генделиках у той час як військова частина знаходиться під Бахмутом, і займатись бізнесом замість виконання обов’язків служби.

Більш того, Шабунін, публікуючи фотографію сторінок свого військового квитка, старанно замазав дату його видачі – 22 вересня 2022 року – та серію і номер – АВ №749961. Натомість обвів червоною рамочкою запис про те, що 25 лютого 2022 року він, начебто, склав Військову присягу на вірність українському народові.

Якби б цей «моральний авторитет» коли-небудь стикався б з військової службою, він би усвідомлював, що якраз у даті видачі військового квитка ніякого компромату немає (на початку війни бланків військових квитків бракувало й тривалий час військовослужбовці в якості військово-облікового документа користувались тимчасовим посвідченням військовозобов’язаного), натомість дата складання присяги свідчить про те, що Шабунін насправді присягу не складав і користується завідомо підробленим документом.

Напевно, Шабуніну ніхто не підказав, що присягу складають військовослужбовці, які прибули до військової частини для проходження військової служби і раніше не складали Військової присяги, – після проходження ними програми підготовки, але не пізніше ніж через місяць від дня прибуття до військової частини. Час і місце прийняття Військової присяги визначається окремим наказом командира військової частини і оголошується всьому особовому складу. День складання Військової присяги є святковим для військової частини.

Зрозуміло, що 25 лютого 2022 року ніякого святкування та урочистого складання Військової присяги в 207 окремому батальйоні ТрО, куди в наступному фіктивно на службу оформився Шабунін, не було й бути не могло.

Насправді Військову присягу у цьому батальйоні (втім, як і у всім батальйонах, що на той час входили до складу 112 окремої бригади ТрО) вперше складали в другій половині березня, але солдат Шабунін в наказ на присягу включений не був, оскільки на фіктивну службу він оформився пізніше – для цього «заднім числом» були внесені зміни в наказ командира батальйону по стройовій частині від 25.02.2024 №3, куди дописали громадянина Шабуніна Віталія Вікторовича, який, начебто, направлений Дніпровським у м.Києві РТЦК та СП і зарахований до списків особового складу на посаду стрільця 1 стрілецької роти у військовому званні «солдат».

Про те, що Шабуніна треба «заднім числом» також включити ще й у наказ на присягу, тоді ніхто не подумав.

А коли у вересні 2022 року Шевченківський у м.Києві РТЦК та СП (за місцем знаходження 207 окремого батальйону ТрО) отримав бланки військових квитків, то виникло питання – яку дату записати в графі «складання присяги»?

Оскільки Шабунін Військову присягу не складав, то йому записали дату наказу про фіктивне зарахування до військової частини – тобто 25 лютого 2022 року.

Хто саме вчинив підробку – має встановити слідство. Але беззастережним фактом є те, що нині Шабунін користується завідомо підробленим військово-обліковим документом, бо скласти присягу в день зарахування до військової частини неможливо ні за яких обставин.

Тобто, окрім ухилення від військової служби, самовільного залишення військової частини та привласнення автомобіля, придбаного волонтерами для 207 окремого батальйону ТрО, Шабунін вчинив ще й злочин, передбачений ч. 1 ст. 358 КК України.


Народ питає – які юридичні наслідки витікають з того, що військовослужбовець Шабунін не складав Військову присягу й користується завідомо підробленим військовим квитком?

Якби Шабунін і далі продовжував би фіктивно рахуватись стрільцем 207 окремого батальйону ТрО у військовому званні «солдат», то юридичних проблем від того, що він не склав присягу, не було б.

Але у вересні 2023 року ухилянт Шабунін домовився з малахольним міністром оборони Умєровим про те, що Умєров влаштує йому переведення з фіктивної служби в ТрО на фіктивну службу в Центр інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони – бо в 207 окремий батальйон ТрО вже почали надходити адвокатські запити Ростислава Кравця щодо бойового шляху солдата Шабуніна.

Одначе солдатських посад у цьому Центрі не було, тому Умєров спочатку домовився з Генштабом ЗСУ про те, що солдата Шабуніна наказом по особовому складу від 24.10.2023 № 515-РС було переміщено з ТрО й призначено на посаду бойового медика взводу охорони 101 окремої бригади охорони ГШ ЗСУ (військова частина А0139) з присвоєнням військового звання «молодший сержант». А вже після цього наказом директора Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України (по особовому складу) від 16.11.2023 №314 молодший сержант Шабунін залишив лави ЗСУ й був фіктивно призначений до Центру інновацій та розвитку оборонних технологій Міноборони.

Але є нюанс.

Для того, щоби посісти посаду бойового медика, Шабунін мав спочатку пройти відповідну підготовку. А для того, щоби отримати звання «молодший сержант» – пройти базовий курс військової підготовки, сержантську «учебку» і, ясна річ, скласти військову присягу.

Ані БКВП, ані курси з підготовки сержантського складу, ані курси з підготовки бойового медика Шабунін не проходив і навіть не складав Військову присягу.

Тому треба притягувати до кримінальної відповідальності не тільки цього афериста, але й тих службових осіб, які підписували завідомо підроблені документи.
Читайте також:
Кримінал
Правоохоронці не уточнюють імені підозрюваного, але ймовірно, йдеться про члена «Партії регіонів» Володимира Макеєнка.
13 вересня, 10:07
Полтава
15-річного підозрюваного передали під нагляд батьків.
04 вересня, 19:42
Кримінал
Нардеп із помічником неодноразово допомагав ухилянтами виїхати за кордон.
04 вересня, 11:16
Політика
ДБР проводить досудове розслідування щодо нардепа за фактом внесення недостовірних відомостей до офіційних документів.
23 серпня, 10:22
Кримінал
Одночасно відбулися понад 20 обшуків у працівників ТЦК та ВЛК.
22 серпня, 10:00
Кримінал
Адвокату загрожує до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
20 серпня, 21:06