ЦРУ попередило Росію про серйозні наслідки через атаки мікрохвильовою зброєю

СВІТ
25.11.2021, 15:54
Директор ЦРУ Вільям Бернс
Директор ЦРУ Вільям Бернс
Фото: dw.com

Внаслідок ураження новою зброєю американський персонал та їхні рідні зазнали серйозних пошкоджень мозку.

Мова йде про серію інцидентів, після яких американський персонал отримав ушкодження мозку чи інші захворювання.

Директор ЦРУ Вільям Бернс зробив конфіденційне попередження главам російських спецслужб про наслідки, з якими вони можуть зіткнутися, якщо з'ясується, що їхні відомства стоять за низкою загадкових інцидентів медичного характеру, відомих як «гаванський синдром».

Про це повідомляє газета Washington Post.

Посилаючись на неназваних американських чиновників, знайомих зі змістом розмов, газета пише, що Бернс порушив це питання на зустрічах із керівництвом ФСБ та СЗР під час останнього візиту до Москви на початку цього місяця.

Він заявив їм, що дії, через які американський персонал та їхні рідні зазнали серйозних пошкоджень мозку та інших виснажливих захворювань, виходять за рамки прийнятної поведінки «професійної розвідувальної служби», зазначила газета.

Втім попередження не означало прямих офіційних звинувачень у тому, що американська влада називає «аномальними медичними інцидентами», разом з тим зазначає Washington Post.

Той факт, що у формулюваннях Бернса було некатегоричне висловлювання «якщо з'ясується», означає, що після чотирьох років розслідувань уряд США так і не встановив причини незвичайних інцидентів, йдеться в публікації.

Однак рішення директора ЦРУ порушити питання про можливу причетність Росії безпосередньо перед його колегами в Москві, підкреслює, що ЦРУ має серйозні підозри в тому, що за цим стоїть Кремль, зазначила Washington Post.

Про те, що Росія може бути причетною до атак на американських дипломатів, Бернс говорив ще в липні.

Тоді він відмовився робити будь-які висновки, уточнивши лише, що йдеться про «пару сотень» випадків прояву «гаванського синдрому» з 2016 року.

Відділ моніторингу Останнього Бастіону.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Ґебня знайшла новий спосіб вивозити власних дітей за кордон, якщо вони потрапили під санкції Заходу і до українського сайту "Миротворець".
28 серпня, 18:12
Кримінал
Лейтенант Іван Баканов має відповісти перед народом України за зраду своїх підлеглих Андрія Наумова і Сергія Криворучка, які втекли.
08 квітня, 18:00
Світ
Вірним диктатору Олександру Лукашенку спецпризначенцям поставили завдання нести цілодобову варту біля колій.
18 березня, 19:14
Світ
З 2015 року американське Центральне розвідувальне управління проводить підготовку бійців елітних підрозділів Збройних Сил України.
15 січня, 15:42
Новини
Українські орли не ловлять мух, адже у них є вища мета.
27.12.2021, 14:09
Світ
Співробітники Центрального розвідувального управління США мають прямий стосунок до творця криптовалюти Bitcoin.
10.12.2021, 12:29