ЦРУ секретно навчає ССО методам «повстанської війни»

СВІТ
15.01.2022, 15:42
ЦРУ секретно навчає ССО методам «повстанської війни»
Фото: Yahoo! News

З 2015 року американське Центральне розвідувальне управління проводить підготовку бійців елітних підрозділів Збройних Сил України.

Такі відомості оприлюднило видання "Yahoo! News", посилаючися на колишніх і чинних співробітників розвідки США, інформує агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що відповідну секретну програму створено за президентської адміністрації Барака Обами наприкінці 2014 року (тобто, після вторгнення РФ до України та окупації Криму з частиною Донеччини й Луганщини – прим. ред.).

Безпосередньо керує інтенсивною підготовкою українських офіцерів-спецпризначенців і розвідників один із департаментів ЦРУ.

Тренування відбуваються на постійній основі з весни 2015 року на базі десь на Півдні США; там бійців ЗСУ навчають поводитися зі спецзброєю, маскуватися, орієнтуватися на місцевості, тактиці "прикриття та переміщення", розвідці та іншим напрямам.

«Мета програми полягає у відсічі чи опору можливому нападу з боку Росії. Навчені у нас групи українських військовослужбовців відіграють вирішальну роль у гібридній війні проти РФ, особливо на тлі останнього геополітичного напруження», – прокоментували ситуацію джерела видання "Yahoo! News".

Також відомо, що для надання тактичних порад своїм вихованцям із лав ЗСУ, деякі агенти ЦРУ навіть приїжджали на Схід України.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", для бійців ССО пропонують надати особливі розвідувальні повноваження.

Читайте також:
Війна
росія впливає навіть на освітній процес.
07 травня, 16:45
Світ
У разі успіху ця програма значно розширить можливості американського уряду і військових
16 березня, 19:00
Політика
Рівно 20 років тому Марк Цукерберґ разом з однокурсниками створили найбільшу соціальну мережу. Вона була покликана єднати людей у світі.
08 березня, 06:00
Опінії
Українським захисникам не слід чекати на ракети дальньої дії німецького виробництва. Як і на відправлення солдатів Бундесверу.
06 березня, 13:45
Кримінал
Затримано 7 підозрюваних у передачі інформації ізраїльській спеціальній службі. Фігурантами виявилися громадяни Турецької республіки.
06 березня, 08:27
Війна
Telegram – секретний інструмент російських спецслужб
03 лютого, 13:35