ССО пропонують надати особливі розвідувальні повноваження
Проведення розвідувальних заходів є ключовим аспектом в організації та підготовці виконання завдань ССО
З ініціативи Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки у Верховній Раді зареєстрований для розгляду законопроект № 6486, у якому Силам спеціальних операцій (ССО) ЗС України пропонують надати особливі розвідувальні повноваження.
Автори проекту розраховують, що його ухвалення значно розширить спроможності національного спротиву через надання ССО особливих розвідувальних функцій.
Законопроектом пропонується розширити повноваження ССО з можливістю здійснювати спеціальну розвідку в інтересах підготовки та ведення власних спецоперацій, бойових і спеціальних дій та під час організації руху опору.
Зараз правом на її здійснення володіють Служба зовнішньої розвідки, Головне управління розвідки Міноборони, розвідувальний орган Держприкордонслужби та СБУ.
Наразі Сили спеціальних операцій не можуть організувати спеціальні операції та організовувати рух опору без аналогічного права, адже проведення розвідувальних заходів є ключовим аспектом в організації та підготовці виконання завдань ССО за призначенням.
«Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо надання Силам спеціальних операцій Збройних Сил України деяких розвідувальних та контррозвідувальних повноважень для підвищення ефективності ведення руху опору розроблено у зв’язку з необхідністю вдосконалення законодавства України у сфері оборони з урахуванням найкращих практик, що має забезпечити більш ефективне виконання завдань, покладених на національний спротив.
Крім того, відкриваються можливості для здійснення Силами спеціальних операцій розвідувальних та контррозвідувальних дій на тимчасово окупованих територіях, що має велике значення для успішного планування та виконання упереджувальних заходів в організації відсічі збройній агресії російських окупаційних військ.
Довідка: Спеціальна розвідка — вид оперативної розвідки, який являє собою сукупність заходів, що проводяться з метою добування відомостей про противника, проведення спеціальних заходів на його важливих об’єктах у загрозливий період і з початком військових дій.
У своїй діяльності поєднує методи військової та агентурної розвідки.