Данія та Швеція спільно супроводжували російський літак над Балтійським морем

СВІТ
22.04.2023, 11:28
Данія та Швеція спільно супроводжували російський літак над Балтійським морем

Данські та шведські винищувачі супроводили російський літак-розвідник над Балтійським морем

У четвер 20 квітня винищувачі Данії та Швеції виявили та супроводили російський військовий літак у повітряному просторі над Балтійським морем.

Про це йдеться на сайтах міністерств оборони Данії та Швеції.

Зазначається, що російський літак Іл-20М Кут-А радіоелектронних завад та розвідки прямував із Калінінграда на захід у міжнародному повітряному просторі.

Його виявили два шведських Jas 39 Gripen і два данських F-16 Fighting Falcon між данськими островами Зеландія та Борнгольм.

Винищувачі Данії та Швеції спільно простежили за курсом російського літака, після чого розділилися та повернулися до своїх баз.

Як заявили оборонні відомства обох країн, це була звична операція, адже російські літаки регулярно патрулюють Балтійське море, що спонукає скандинавські країни реагувати.

Водночас це перший випадок, коли військово-повітряні сили Данії та Швеції працювали разом.

«Операція показує, наскільки далеко ми просунулися в нашій співпраці зі Швецією. Це плід кількох років наполегливої ​​роботи, щоб тісніше об’єднати північні країни. Дуже приємно бачити, що співпраця проходить так гладко», – зауважив начальник відділу операцій у Данському повітряному командуванні Ганс Сковмозе.

Заступник начальника ВПС Швеції Томмі Петерссон наголосив, що дві країни несуть відповідальність за безпеку повітряного простору над Балтійським морем.

Раніше повідомлялося, що американські винищувачі перехопили два російські стратегічні бомбардувальники Ту-95 в розпізнавальній зоні ППО Аляски.

У командуванні повітряно-космічної оборони Північної Америки (NOPAD) зазначили, що такі польоти відбуваються регулярно і не розглядаються як загроза чи провокаційні дії.

Раніше ВПС Німеччини та Британії перехопили пару російських винищувачів та літак-розвідник, що наблизилися до повітряного простору НАТО над Балтійським морем.

Нещодавно румунські F-16 перехопили два російські винищувачі. Крім того, у березні пілоти королівських ВПС та ВПС Німеччини були підняті на перехоплення російського літака, що пролітав поблизу естонського повітряного простору.

Читайте також:
Новини
Президент Алєксандер Вучіч оголосив про намір залишити колективний орган, якщо туди офіційно впустять Косово. Белград провокує конфлікт.
25 березня, 14:54
Опінії
Цинічний цивілізований світ жаліє та співчуває вбивці, який всіляко намагається видати себе за жертву. Зло множиться і шириться планетою.
24 березня, 20:53
Світ
Башкан Ґаґаузії має тотальну електоральну підтримку в автономному регіоні. Також вона однопартієць «молдовського Мертвечука» Ілана Шора.
10 березня, 16:39
Політика
«Побачити путіна і померти!». Гасло, яким керуються очільники всіх проросійських сепаратистських утворень від Придністров'я до Абхазії.
07 березня, 21:41
Новини
У 2023 році військово-повітряні сили НАТО в Європі понад 300 разів піднімались у повітря для перехоплення російських військових літаків.
02 березня, 09:39
Політика
З Тирасполя та Москви навмисно ширять панічні заклики, пророкуючи приєднання бунтівного молдовського регіону до РФ. Криза відверто штучна.
25 лютого, 15:48