ДБР – проти свободи журналістської діяльності!

07 лютого, 11:55
ДБР – проти свободи журналістської діяльності!

У ДБР вирішили не відставати від поліції у справі прикриття можновладців.

Службі безпеки України знадобилося декілька днів, аби викрити виконавця підпалу автомобіля журналістки у Львові.

Підпал автомобіля подружжя Галини та Василя Терещуків відбувся у ніч на 31 січня 2020 року, а вже 6 лютого СБУ прозвітувала, що знайшла злочинця.

На жаль, у теруправлінні ДБР, розташованому у місті Полтава, демонструють зовсім інший підхід до питання свободи і безпеки журналістської діяльності, особливо – якщо ця діяльність загрожує інтересам можновладців.

Ще 28 травня 2019 року головний редактор «Останнього Бастіону» Геннадій Сікалов звернувся до ДБР з заявою про вчинення ряду кримінальних правопорушень, до яких причетні представники влади та силових структур. Після публікації «Останнім Бастіоном» численних викривальних матеріалів щодо відомих осіб у ніч із 21 на 22 березня 2019 року у центрі Полтави був здійснений підпал автомобіля Геннадія Сікалова. Журналіста спробували залякати шляхом знищення його майна.

Існує чимало підстав вважати, що організатором підпалу був нинішній нардеп Ілля Кива.

Одразу після загоряння автомобіля з місця події від’їхало авто, яке належить членові «Братства» – кишенькової партії товариша Киви Дмитра Корчинського.

Проте Кива, будучи тісно пов’язаним із міністром МВС Аваковим, заручився підтримкою не лише Корчинського, але й місцевих структур поліції. Працівники поліції з'явилися на місці події навіть раніше, ніж мешканці будинку почали виходити, щоб врятувати свої автомобілі від загоряння, а це може свідчити про організацію та супроводження даної акції правоохоронцями.

Пізніше поліцейські продемонстрували явну заангажованість своїм небажанням розслідувати справу. Таким чином можна говорити, що до тиску проти журналіста було залучене організоване злочинне угрупування.

Після подачі заяви до ДБР відбулася нова спроба залякування головного редактора «Останнього Бастіону». У ніч із 23 на 24 травня був здійснений напад на підприємство, яке належить дружині Геннадія Сікалова.

Попри масштаби злочинної діяльності і надані докази ДБР бездіє. А це свідчить про те, що розпіарена структура є не менш заангажованою, ніж МВС.

Сьогодні ми бачимо, як ДБР на загальнодержавному рівні перетворилося на інструмент цензури і політичних переслідувань. Але така ситуація – це лише загострення хвороби, яка для цієї державної структури є хронічною.

Редакція «Останнього Бастіону»

Читайте також:
За задумом авторів законопроєкту, саме Нацрада з питань телебачення і радіомовлення має регулювати та контролювати увесь медіаринок.
14 липня, 15:41
Фракція партії "Слуга народу" відклала розгляд скандальної законодавчої ініціативи про ЗМІ до 1 липня поточного року.
19 червня, 13:57
Сторінки так званих ботів, прихильних до урядів низки країн з авторитарним режимом, "порушили правила соціальної мережі".
03 квітня, 11:10
Раніше паблік перебував у так званому «тіньовому бані».
28 березня, 07:07
Представники телеканалу переконані, що метою ДБР є виключно політичний тиск.
06 березня, 08:36
Відомий телеграм-канал «Трубу прорвало» опублікував чергові записи розмов керівництва ДБР.
26 лютого, 10:05