ДБР розпочало розслідування щодо «слуги народу» Безгіна

КРИМІНАЛ
08 січня, 16:55
ДБР розпочало розслідування щодо «слуги народу» Безгіна

Він у 2020 році оформив довіреність у Криму на свою тітку «єдинороску»

У ДБР розпочали розслідування щодо нардепа "Слуги народу" Віталія Безгіна, який у 2020 році оформив довіреність в окупованому Криму на депутатку «Єдиної Росії» Галину Герасімову, яка є його тіткою.

Про це повідомляють у ГО «Стоп корупції».

Зазначається, що відповідне доручення ДБР надав Офіс Генерального прокурора після внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Кримінальне провадження №42023000000001898 в Єдиному реєстрі зареєстрував особисто Генеральний прокурор Андрій Костін.

Раніше повідомлялось, що 15 жовтня 2020 року Безгін видав довіреність на розпорядження часткою в нерухомому майні, а саме у квартирі за адресою АР Крим, місто Євпаторія, вулиця "60 років Жовтня", будинок 26, кв. 160, на ім’я своєї рідної тітки Герасимової Галини Віталіївни. Згідно з офіційними даними РФ, Галина Герасимова на момент укладання довіреності є депутатом «державної ради Криму» від правлячої путінської партії «Єдина росія», та займає посаду заступника голови комітету з державного будівництва та місцевого самоврядування.

Тоді Безгін пояснив, що раніше йому повідомили про спадщину в окупованому Криму. Тому він ухвалив рішення оформити довіреність за українським законодавством на родичку, що фізично перебуває в Євпаторії, з метою відмовитись від даної спадщини від його імені.

«По даному кейсу ми проводили консультації з НАЗК, за підсумками яких саме таке рішення було визнане єдиним правильним і таким, що не потребує внесення змін до декларації. Дана родичка наразі проявляє проросійську позицію, є елементом окупаційної влади, та понесе за це відповідальність! Все чесно і відкрито! Віримо в перемогу та якнайшвидше повернення українського прапора в Крим! А своїй тітці публічно можу пообіцяти тільки одне: сядеш серед перших, якщо не встигнеш втікти» - зазначив парламентар. 

За даними видання, квартиру продали за законами Росії, про що свідчить відповідний опублікований витяг з російського реєстру. Таким чином, народний депутат Безгін фактично визнав російське законодавство в окупованому Криму і вчинив правопорушення, передбачені Кримінальним кодексом України.

Журналісти також оприлюднили фрагменти листа Офісу Генпрокурора, згідно з яким відповідне доручення проводити розслідування злочину Безгіна видано Головному слідчому управлінню ДБР.

Крім того, журналісти також оприлюднили фрагменти витягу з ЄРДР, згідно з яким йдеться саме про справу щодо Безгіна. Згідно з оприлюдненими даними, провадження відкрито в листопаді 2023 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 110 КК України – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України представником влади. Санкція цієї статті передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої. 

ДБР розпочало розслідування щодо «слуги народу» Безгіна_1

ДБР розпочало розслідування щодо «слуги народу» Безгіна_3

ДБР розпочало розслідування щодо «слуги народу» Безгіна_5

ДБР розпочало розслідування щодо «слуги народу» Безгіна_7

Читайте також:
Політика
Так само приховано та не задекларовано наявність житла в Варшаві, в якому зареєстрований її чоловік Віталій Луценко.
15 червня, 13:21
Війна
На слуг урода закон про мобілізацію не розповсюджується. Вмиратимуть лише українці?
03 червня, 15:27
Політика
Щедрі донори «Слуги народу» зареєстровані у хрущовці на Хмельниччині і всі пов’язані з ексдепутатом Київради
22 квітня, 11:30
Політика
Депутат задекларував годинники Rolex, авто Mercedes S-класу.
20 лютого, 10:25
Політика
Блазні й діти кухарок, пролізши до влади у 2019 році, зробили все, щоби занапастити українську державність. Їхня мета — поразка у війні.
12 січня, 07:11
Політика
До серпня 2023 року він входив до групи Дмитра Разумкова. Депутат досі не подав декларації за 2021-2022 роки.
20.12.2023, 17:10