ДБР знищило деякі секретні матеріали

КРИМІНАЛ
09.07.2022, 14:45
ДБР знищило деякі секретні матеріали

Йдеться про документи у справах Майдану та Харківських угод

Українська журналістка Ірина Ромалійська на своїй сторінці у соцмережі Facebook опублікувала відповідь Офісу генерального прокурора України (ОГПУ) на свій журналістський запит.

У документі підтверджують, що слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) знищили таємні матеріали деяких резонансних кримінальних проваджень. Раніше у ДБР заперечували факт знищення даних.

«Повідомляємо, що згідно з інформацією Державного бюро розслідувань, яка є у розпорядженні Офісу генерального прокурора, окремі матеріальні носії секретної інформації у запитуваних вами кримінальних провадженнях, процесуальне керівництво в яких здійснюється прокурорами, знищені управлінням режимно-секретної роботи та захисту інформації Державного бюро розслідувань», – ідеться у документі.

ДБР знищило деякі секретні матеріали_1

У відповіді ОГПУ на запит Ромалійської зазначено також, що прокурори у вказаних кримінальних провадженнях не давали згоди на знищення цих матеріалів.

«На теперішній час прокурорами та слідчими здійснюються заходи, спрямовані на відновлення знищених матеріальних носіїв секретної інформації, шляхом встановлення та витребування примірників, які зберігалися в інших установах», – повідомили в ОГПУ.

Ромалійська зазначила, що знищили частину матеріалів щодо розслідувань, які стосувалися, зокрема, підписання Харківських угод, «вугільної справи» Медведчука, справи про причетність колишнього голови СБУ Якименка до розстрілів на Майдані, справи про доведення до зубожіння української армії (підозрювані – Янукович, Замана, Лебедєв, Саламатін), справ, де фігурує Порошенко (виготовлення військових кораблів на «Кузні на Рибальському», призначення Семочка заступником СЗР, наказ щодо проходження кораблів через Керченську протоку).

«У пресслужбі ДБР сьогодні доволі грубо казали, що я брешу і маніпулюю. Але – ні. Тепер це (знищення матеріалів – ред.) офіційно підтверджує Офіс генерального прокурора України, відповідаючи на мій запит», – пише журналістка.

Раніше у ДБР усі звинувачення заперечували як маніпулятивні й такі, що не відповідають дійсності.

«Державне бюро розслідувань повідомляє, що жодна із зазначених справ не знищена. Усі матеріали збережено, а провадження розслідуються відповідно до раніше затверджених планів і будуть передані до суду у визначені терміни. Навіть більше, деякі «знищені», на думку журналістів, провадження вже завершені і передані в суд за останні три місяці», – ішлося у коментарі Держбюро щодо розслідування Ромалійської.

Нагадаємо, Ромалійська 7 липня заявила у Facebook, що слідчі ДБР знищили матеріали щодо низки резонансних кримінальних проваджень. Журналістка, посилаючись на отриману від джерел у правоохоронних органах внутрішню доповідну записку одного із силових органів, стверджувала, що 24 лютого о 1.30 із центрального офісу ДБР у Києві вивезли і згодом знищили таємні матеріали. За її даними, знищення матеріалів санкціонував директор ДБР Олексій Сухачов.

Своєю чергою Останній Бастіон пропонує розігнати взагалі НАЗК, НАБУ, АРМА, ДБР, БЕБ, САП та інші некорисні для Української держави структури, в яких знайшли прихисток шахраї, корупціонери, колаборанти, та інші.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
Правда завжди стає публічною, а брехня згодом тьмяніє. Про це мали б знати ті, хто стоять у керма сіоністської та рашистської пропаганди.
08.12.2023, 19:57
Світ
Для того, щоби висмоктувати ресурси зі США, сіоністський режим створив цілу агентурну мережу. Її учасники тиснуть на чиновників і політиків.
28.11.2023, 21:49
Політика
Кіоскерам і комедіантам з Банкової чхати на українську націю й українську державу. Їм важливі політичні рейтинги та хрускіт валюти у кишені.
27.11.2023, 16:23
Світ
Сіоністський режим не обирає національності своїх жертв. Для нього і палестинці, і євреї однаково підходять на роль жертви терору.
06.11.2023, 14:37
Світ
Свого першого росіянина він побив раніше за батька, у 15 років. Певно далі тільки вбивство, яке спланує сам Рамзан Ахматович.
05.11.2023, 08:42
Політика
Мета голови президентської партії "Слуга народу" вельми утилітарна: прикрити свою брехню і корупційну змову з керівництвом НАЗК.
14.09.2023, 18:56