Декомунізація по-полтавськи: соціалісту Мартосу бюст, комуніста Лєніна на звалище

ІСТОРІЯ
11 червня, 20:31
Декомунізація по-полтавськи: соціалісту Мартосу бюст, комуніста Лєніна на звалище
Фото: Facebook

Уродженець Градизька заслужив символічне місце у серці Полтави. Дарма, що він ще до більшовиків проваджував розкуркулення українства.

Нещодавно, цілковито випадково, довідався, що 1 червня відзначався День пам'яті видатного українського економіста Бориса Мартоса. Це той, який разом з іншими такими самими видатними економістами та державними діячами знищив економіку України.

Справа цих, прости Господи, національних героїв живе та перемагає. І немає числа видатним економістам сучасності, чиї імена із прізвищами відомі широкому загалу...

Отже, Борис Мартос (1 червня 1879 — 19 жовтня 1977) був одним із розробників Земельного Закону, яким, на виконання III-го Універсалу, не тільки була остаточно скасована приватна власність на землю. Ба більше: землевласники були позбавлені засобів виробництва!

А у біографії Мартоса, яка свого часу була опублікована на Урядовому порталі, читаємо наступне: «Політика кабінету Бориса Миколайовича викликала дедалі більше незадоволення правого крила українського табору. 20 відомих культурно-освітніх та земських діячів під час перебування Ради міністрів у Кам'янці-Подільському направили Директорії меморандум із вимогами припинення «соціалістичних» експериментів, пропонуючи скасувати. Зокрема, постанову про трудові ради на місцях, передавати селянам землю у власність за викуп та сформувати новий уряд із людей безпартійних».

Дуже дивна в Україні декомунізація: пам'ятники Карлу Марксу знесли, а його послідовникам встановили. Певно, потрібно ще піонерів повернути до почесної варти.

Автор : Борис Тристанов
Читайте також:
Історія
За словами очільника Архіву СБУ, німецький консул збирав інформацію про голод в Україні
11 червня, 15:17
Полтава
Одне із небагатьох міст області, де влада спільно із громадою розуміє важливість історії. Полтавським «зеленим ямщикам» явно не до того.
30 травня, 08:20
Історія
25 травня 1926 року в Парижі, на розі вулиці Расін та бульвару Сан-Мішель совєтський аґент розстріляв Симона Петлюру.
27 травня, 17:15
Полтава
У Хоролі проходить турнір з греко-римської боротьби пам'яті Героя України Олександра «Мамонта» Федорченка
25 травня, 11:55
Історія
В ЦЕНТРІ КРИМІНАЛЬНИХ РОЗБОРОК ОПИНИЛИСЯ Й УКРАЇНСЬКІ ПОЛІТВ'ЯЗНІ – «БАНДЕРІВЦІ»
07 травня, 09:48
Полтава
Нашим землякам Іллеві Василищенку, Олегу Пруцкову, Ігорю Пугачу, Антонові Левчуку та Олександру Лабунському встановлять пам'ятні дошки.
26 квітня, 06:08