День біографів: як анґлійці подарували світові новий літературний жанр

ІСТОРІЯ
16 травня, 21:46
Семюел Джонсон і Джеймс Бозвелл
Семюел Джонсон і Джеймс Бозвелл

Всі ми любимо занурюватися у світ життєписів славетних і не дуже постатей. Із головою поринати в їхні дивовижні історії.

Але як постав цей особливий вид письменства, що дозволяє нам доторкнутися до життів видатних людей минулого і сьогодення? Відповідь багатьох читачів здивує, адже жанр біографії з'явився якихось 261 рік тому.

16 травня 1763-го в одній із книгарень Лондона зустрілися два письменники — Семюел Джонсон і Джеймс Бозвелл. Перший був впливовим мислителем і громадським діячем Британії, тоді як другий займався мемуаристикою та белетристикою.

Невдовзі після цієї події сер Бозвелл почав записувати свої бесіди та думки Джонсона. Результатом цієї плідної співпраці стала чудова біографія (перша у своєму роді — прим. ред.) «Життя Семюела Джонсона», яку вважають еталоном в історії англійської літератури.

Термін «біографія» бере своє походження від давньогрецьких слів «життя» та «пишу», і протягом століть ця форма літератури служила як важливе джерело інформації про справи знаменитих людей. Завдяки невтомній праці біографів до наших днів дійшли навіть найдрібніші деталі славетних історичних постатей, допомагаючи нам краще зрозуміти та оцінити їхній внесок у розвиток людства.

Натомість «Останній Бастіон» закликає читачів не забувати про те, що мислителі минулого добровільно відмовлялися від свого майбутнього. Власні діти для них буквально були життєвим тягарем...

Читайте також:
Опінії
Теперішня Харківщина здавна була краєм вільних українців. Спершу, вони селилися хуторами поблизу річок, згодом — засновували міста...
03 червня, 20:32
Опінії
До часів московитської окупації за царювання Пєтра I українські міста були рівнею європейським. Але ворог зробив усе, щоби знищити це...
13 травня, 07:12
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41
Світ
Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.
28 квітня, 19:49
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39