День біографів: як анґлійці подарували світові новий літературний жанр

ІСТОРІЯ
16 травня, 21:46
Семюел Джонсон і Джеймс Бозвелл
Семюел Джонсон і Джеймс Бозвелл

Всі ми любимо занурюватися у світ життєписів славетних і не дуже постатей. Із головою поринати в їхні дивовижні історії.

Але як постав цей особливий вид письменства, що дозволяє нам доторкнутися до життів видатних людей минулого і сьогодення? Відповідь багатьох читачів здивує, адже жанр біографії з'явився якихось 261 рік тому.

16 травня 1763-го в одній із книгарень Лондона зустрілися два письменники — Семюел Джонсон і Джеймс Бозвелл. Перший був впливовим мислителем і громадським діячем Британії, тоді як другий займався мемуаристикою та белетристикою.

Невдовзі після цієї події сер Бозвелл почав записувати свої бесіди та думки Джонсона. Результатом цієї плідної співпраці стала чудова біографія (перша у своєму роді — прим. ред.) «Життя Семюела Джонсона», яку вважають еталоном в історії англійської літератури.

Термін «біографія» бере своє походження від давньогрецьких слів «життя» та «пишу», і протягом століть ця форма літератури служила як важливе джерело інформації про справи знаменитих людей. Завдяки невтомній праці біографів до наших днів дійшли навіть найдрібніші деталі славетних історичних постатей, допомагаючи нам краще зрозуміти та оцінити їхній внесок у розвиток людства.

Натомість «Останній Бастіон» закликає читачів не забувати про те, що мислителі минулого добровільно відмовлялися від свого майбутнього. Власні діти для них буквально були життєвим тягарем...

Читайте також:
Історія
Дніпровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького поповнився експонатом. Фронтовики передали кам'яну статую XII століття.
25 вересня, 21:41
Мистецтво
Музичний твір славетного австрійського композитора пилився в одній із бібліотек Німеччини. Тепер він доступний широкому загалові.
22 вересня, 12:54
Світ
Експедиційна команда здивувала наукову спільноту. Дослідники виявили унікальні знахідки на місці колишнього античного поселення Троя.
08 вересня, 16:21
Історія
Проблематика наслідків Великого переселення народів у IV-VI століттях спокушає науковців ламати списи. Різні теорії звертають на манівці.
23 серпня, 21:42
Історія
Минуле українських земель писане-переписане на догоду чужинців-поневолювачів. Лише тепер повертаємо правду про Скифію на основі артефактів.
22 серпня, 06:05
Полтава
Коли демократія та колегіальність закінчується — починається тоталітаризм. І, на жаль, Полтава тут пнеться як поперед батька у пекло.
30 липня, 20:38