День української писемності та мови

09 листопада, 10:07

Наша мова входить до тридцятки найпоширеніших мов світу.

9 листопада традиційно відзначають День української писемності та мови. Свято було засноване Президентом України Леонідом Кучмою в листопаді 1997 року.

За православним календарем — це день пам'яті преподобного Нестора-літописця. Дослідники вважають, що саме він заклав основи української писемної традиції.

Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї. Кількість носіїв — понад 45 мільйонів, більшість з яких живе в Україні.

Традиційно до свята проводиться радіодиктант національної єдності. Таку акцію почали проводити з 2000 року. Щорічно кожен може взяти участь у написанні радіодиктанту і з'ясувати наскільки добре знає мову.

Сучасна українська мова налічує близько 256 тисяч слів і входить до списку мов, які нині успішно розвиваються.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Політика
Роками діяльність правих організацій засуджували безрідні пацифісти всіх мастей і калібрів. Таким чином вони наближали поразку України.
22 листопада, 16:00
Опінії
Ось чого нам, українцям не вистачало століттями. Так, згайте, століттями все йшло по колу.
06 листопада, 18:34
Війна
З-поміж ключових чинників перемоги різні "експерти" та пропаганда всіх видів виділяє: кількість особового складу і сучасність озброєння.
01 листопада, 18:09
Війна
Захист України – це не лише про землі та людей. Це ще і захист цінностей, які зробили нас такими, що коли прийшла біда.
30 жовтня, 18:18
Війна
5 батальйонам 110 Окремої бригади ТрО, які прямо зараз боронять український Південь від російських загарбників, нададуть почесні назви.
15 жовтня, 17:23
Опінії
На звільнених від російських окупантів теренах України повертається життя, але не тільки. Люди нарешті усвідомили себе українцями.
17 вересня, 08:41