День української писемності та мови

09.11.2022, 10:07

Наша мова входить до тридцятки найпоширеніших мов світу.

9 листопада традиційно відзначають День української писемності та мови. Свято було засноване Президентом України Леонідом Кучмою в листопаді 1997 року.

За православним календарем — це день пам'яті преподобного Нестора-літописця. Дослідники вважають, що саме він заклав основи української писемної традиції.

Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї. Кількість носіїв — понад 45 мільйонів, більшість з яких живе в Україні.

Традиційно до свята проводиться радіодиктант національної єдності. Таку акцію почали проводити з 2000 року. Щорічно кожен може взяти участь у написанні радіодиктанту і з'ясувати наскільки добре знає мову.

Сучасна українська мова налічує близько 256 тисяч слів і входить до списку мов, які нині успішно розвиваються.

Автор : Останній Бастіон
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Незламне місто-фортеця в осерді Донбасу стало свинцево-бетонною кісткою у горлі російського окупаційно-терористичного контингенту.
18 березня, 19:43
Політика
Замість звільненого 17 березня українофоба Сергія Шкарлета новим міністром освіти та науки стане захисник України з бойовим досвідом.
18 березня, 18:15
Світ
Не вірите? Спитайтеся досвідченого опозиціонера, а згодом "яструба переможного миру" з Парижу мсьє Клемансо.
09 березня, 19:06
Політика
Медіаагенція "Останній Бастіон" щиро вітає вітчизняних розвідників з професійним святом! Бажаємо сил і наснаги у спільній борні.
24 січня, 12:29
Війна
Головний редактор "Останнього Бастіону" Дмитро Савченко знову на передовій, боронить Україну на буремному Сході.
17 січня, 20:13
Опінії
Україна потребує реальної політики. По-перше, лідерства, яке б змінило позицію у світі, а по-друге, відмови від синдрому країни-жертви.
16 січня, 08:37