День української писемності та мови

09.11.2022, 10:07

Наша мова входить до тридцятки найпоширеніших мов світу.

9 листопада традиційно відзначають День української писемності та мови. Свято було засноване Президентом України Леонідом Кучмою в листопаді 1997 року.

За православним календарем — це день пам'яті преподобного Нестора-літописця. Дослідники вважають, що саме він заклав основи української писемної традиції.

Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї. Кількість носіїв — понад 45 мільйонів, більшість з яких живе в Україні.

Традиційно до свята проводиться радіодиктант національної єдності. Таку акцію почали проводити з 2000 року. Щорічно кожен може взяти участь у написанні радіодиктанту і з'ясувати наскільки добре знає мову.

Сучасна українська мова налічує близько 256 тисяч слів і входить до списку мов, які нині успішно розвиваються.

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
Опінії
Головна сила будь-якої армії — це розуміння того, як слід воювати. Найзолотіше багатство війська — це здатність дружити із часом.
08 грудня, 20:38
Опінії
Нічого не відбудеться саме собою. Нічого не буде швидко. Нічого не буде без крові, поту, самопожертви, — затямте це нарешті!
03 грудня, 18:04
Полтава
Микола Москаленко із лав 116 Окремої бригади Сил Територіальної оборони понад рік у боях. На передовій захисник зазнав тяжкого поранення.
01 грудня, 16:00
Опінії
Світ цей дуже, дуже старий. Набагато старший, ніж здається. Наші битви, наші війни — він сміється над цим усім...
22 листопада, 20:31
Політика
Ніхто й ніколи у XXI столітті не платив такої ціни за свою свободу, як українці. Ми втратили Небесну сотню на Майдані, ще тисячі у війни.
21 листопада, 16:37
Опінії
Проукраїнському активісту і воротарю краматорського ФК «Авангард» сьогодні виповнилося б 23 роки. Вічна пам'ять і слава тобі, Степане!
11 листопада, 10:30