Держдеп США виступив за "новий Нюрнберг" для керівництва росії

ВІЙНА
22.11.2022, 15:34
Держдеп США виступив за "новий Нюрнберг" для керівництва росії

Те, що відбувається в Україні, «очевидно, вказує на новий Нюрнберг»

Катування, вбивства мирних жителів, страти військовополонених і цивільних, сексуальне насильство над жінками та дітьми, насильницьке переселення, фільтраційні табори, де українці зазнають фізичного та психологічного насильства – всі ці дії російських військ мають «системний характер», заявила Бет Ван Шак - посол США з особливих доручень у сфері міжнародної кримінальної юстиції.

Відповідальність за організацію цих злочинів, на її думку, несе найвище російське керівництво.

«Агресія проти України – це очевидне порушення статуту ООН, і у нас є всі докази, що множаться, що ця агресія супроводжується систематичними військовими злочинами, скоєними в кожному регіоні, де були розміщені російські війська.

Такі злочини включають свідомі, масові та невідповідні атаки на громадянське населення та об'єкти громадянської інфраструктури», – заявила Ван Шак журналістам.

«Коли ми бачимо такі дії системного характеру, включаючи створення великої мережі фільтраційних таборів, дуже складно уявити, як такі злочини можуть бути скоєні без вказівок із верху командної вертикалі», – сказала посол.

Посол з особливих доручень у сфері міжнародної кримінальної юстиції представляє США у міжнародних організаціях, які займаються розслідуванням військових злочинів та інших злочинів, бере участь у міжнародних програмах щодо їх запобігання та відшкодування збитків внаслідок їх скоєння, притягнення винних до відповідальності.

Крім України, Бет Ван Шак бере участь у таких програмах, пов'язаних з М'янмою, Центральною Африкою, Венесуелою та ін.

Відповідаючи на запитання журналіста, який нагадав, що 20 листопада розпочався Нюрнберзький процес над нацистськими злочинцями (1945 р.), Ван Шак зазначила, що те, що відбувається в Україні, «очевидно, вказує на новий Нюрнберг»:

«Як союзники наприкінці Другої світової війни разом реалізували першорядне завдання відновлення справедливості, відкривши нову еру відповідальності за те, що на той момент було найгіршим із злочинів, які тільки можна собі уявити, так сьогодні нам випадає завдання притягнути тих, хто несе відповідальність за військові злочини та інші злочини, які ми спостерігаємо в Україні.

З урахуванням нинішньої війни та дій Росії у попередніх війнах – у Чечні, Сирії, Грузії, вона, безумовно, повернулася спиною до цієї спадщини, тобто до спадщини Нюрнберга», вважає посол.

Два місяці тому ООН назвала зґвалтування "частиною російської військової стратегії" на війні в Україні.

А у понеділок Парламентська асамблея країн НАТО заявила про необхідність створити міжнародний трибунал для притягнення росії до відповідальності за війну.

Він «дозволить засудити не лише безпосередніх виконавців військових злочинів, а й найвище керівництво росії», заявив керівник постійної делегації України Єгор Черньов.

Ван Шак не стала відповідати на запитання, чи вважають США путіна винним у військових злочинах в Україні. Але зазначила, що за міжнародними законами положення про відповідальність керівників за злочини, вчинені підлеглими, дозволяє прокурорам «йти до верху командної вертикалі».

Розслідуваннями злочинів в Україні займаються кілька національних та міжнародних організацій – Міжнародний кримінальний суд у Гаазі (МКС), ООН, європейські країни створили спільну слідчу групу.

Обмежені повноваження МКС не повинні завадити йому переслідувати путіна за конкретні військові злочини та злочини проти людяності, заявив у жовтні міністр юстиції Німеччини Марко Бушманн.

Він розповів, що Генеральна прокуратура Німеччини у березні розпочала розслідування по міжнародному праву злочинів, скоєних на території України, а восени зайнялася створенням ще двох підрозділів для роботи у цій галузі.

Міжнародне кримінальне право дозволяє переслідувати за кримінальні злочини незалежно від місця їх скоєння та громадянства злочинця, зазначив міністр.

Однак існуючі сьогодні органи правосуддя не мають можливості провести процес у справі про злочин агресії, за яким можна було б притягнути до відповідальності найвище керівництво росії (як це було зроблено із лідерами нацистської Німеччини). Тому юристи та деякі країни закликають до створення спеціального міжнародного трибуналу.

Читайте також:
Війна
Не одному Маріуполі окупанти підготували долю знелюдненого міста. У фокусі Кремля — курортні міста всього Півдня України.
16 квітня, 06:00
Світ
Терористи із лав ЦАХАЛ виконують злочинні накази свого командування. Етнічна зачистка густонаселеної смуги Ґази має бути засуджена світом.
04 квітня, 12:35
Війна
Серед підписантів — європейські країни, а також США, Велика Британія, Австралія та Японія.
03 квітня, 10:57
Війна
Вона закликала вбивати українських дітей
01 квітня, 15:06
Війна
Вони сприяли депортації до московії 15 українських дітей
30 березня, 08:44
Кримінал
На другий рік окупації ворог розпочав масове привласнення чужого майна у курортних містечках українського Приазов'я. Наслідує більшовиків.
24 березня, 19:02