Держспецзв'язок оголосив, коли український інтернет з'явиться на окупованих територіях

ПОЛІТИКА
02 липня, 08:54
Держспецзв'язок оголосив, коли український інтернет з'явиться на окупованих територіях

Жителі тимчасово загарбаних районів Півдня та Сходу України не зможуть користуватися вітчизняним зв'язком до вигнання російських агресорів.

Про це в інтерв'ю виданню "Liga.Tech" заявив голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрій Щиголь, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За словами чиновника, ситуацію зі зв'язком на окупованих ресурсною федерацією територіях Криму, Херсонщини, Запоріжжя, Донеччини, Луганщини надзвичайно критична.

З одного боку українській оператори блокують власне обладнання, захоплене росіянами, а з іншого – агресорам треба завозити велику кількість свого, якого не багато, враховуючи накладені санкції.

«Рашистам потрібно десь знімати обладнання, що працює, в якихось віддалених регіонах росії, везти його в Україну, встановлювати, налаштовувати. Те саме стосується й оптоволоконного кабелю, який росіяни затягли з Криму до Херсона. Кабель також не дуже стабільно працює завдяки роботі українських спецслужб і розвідки, які періодично його виводять з ладу», – зазначає Юрій Щиголь.

Очільник Держспецзв'язку додає, що за кілька місяців через санкційний тиск ресурсна федерація зіткнеться також із проблемою випуску та прошивки SIM-карток під російських операторів, адже їх постачання – під забороною.

«Єдине, у чому я впевнений, так це те, що відновлення зв'язку на тимчасово окупованих територіях відбудеться тільки після їхнього звільнення, і воно буде швидким. Коли ми звільнимо, деокупуємо ці території, в основних містах відновимо зв'язок протягом місяця-двох, у решті місць – до пів року», – підсумував Юрій Щиголь.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що в Україні уже понад 4 місяці відбувається масова кібератака на вітчизняні засоби масової інформації.

Читайте також:
Війна
Замість того, щоби сприяти суцільній ізоляції росії, міжнародні структури паразитують на темі війни й воліють не помічати злочини окупантів.
08:13
Війна
Міністр справедливості дозвіл давав на виїзд цих панів?
04 липня, 16:15
Політика
Чиновники державного залізничного монополіста обдаровані своєрідним гумором, який нагадує відверте блюзнірство.
22 лютого, 14:00
Економіка
У державному бюджеті відсутні видатки на переведення матеріалів фонду землеустрою й оцінки земель архівів в електронну форму.
09 лютого, 07:48
Економіка
Однак отримати гроші можна буде не раніше літа 2022 року у зв'язку з неврегульованим на сьогодні бюрократичним механізмом.
29 січня, 08:09
Економіка
236 чиновників заступили на державну службу у новостворене Бюро економічної безпеки у грудні минулого 2021 року.
12 січня, 11:52