Дід родоначальника скифів дав назву річці Дніпро

ІСТОРІЯ
22.08.2024, 06:05
Дід родоначальника скифів дав назву річці Дніпро
Фото: Facebook

Минуле українських земель писане-переписане на догоду чужинців-поневолювачів. Лише тепер повертаємо правду про Скифію на основі артефактів.

Такі відомості надав науковий співробітник Інституту історії України вітчизняної Національної академії наук, доктор філософії Олександр Алфьоров. За його словами, легендарний Борисфен (або також Бористен, Борисхвен) був дідом Таргітая — прабатька скифських племен.

«Батько історії» давній грек Геродот записав космогонію скифів, в якій Борисфен свою доньку Борисфеніду видав заміж за Зевса. Тобто тесть по статусу був рівний Олімпійському божеству, першою дружиною якого була богиня мудрості Метіда або ж Меота.

«Саме ім'я Борисфен (Βορυσθένης) почули елліни від скифів (а може кімерійців чи інших автохтонів?) і звучання передали вже так, як вони чули. Що ж означає це ім'я — загадка, яку не розгадали й по нині. Зображення Борисфена добре відомі із монет грецьких колоній на землях сучасної України, перш за все, Ольвії IV-III століття до Різдва Христового, а саме божество згадується в працях античних авторів задовго до карбування монет.

Голова Борисфена, окрім снопа волосся та густої бороди має цікаву ознаку — маленькі ріжки. Відкриваємо ту Історію, яку нам заборонили імперські та совєцькі історики. Цю монетку, багато років тому, моя сім'я передала до Національного музею історії України. Зберігаймо та плекаймо історичну правду», — зауважив Олександр Алфьоров.

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що в античну добу назва Велика Скифія було розмите. Нею позначали всі невідомі еллінам-греками землі сучасної Євразії у межиріччі Волги та Дунаю.

Голова скіфського божества річки Дніпро
Голова скифського божества річки Дніпро
Читайте також:
Історія
Унікальний артефакт датовано серединою XIII століття, тобто коли Скандинавія була охрещена. Наразі знахідку вивчають науковці.
16 січня, 07:19
Книги
Відомий анґлійський окультист, поет і церемоніальний маг цікавився проблемою України на початку XX століття. Але досі про це мало знають.
20.12.2024, 14:52
Історія
Археологи виявили у Туреччині можливе місце поховання християнського священника грецького походження. Його переслідували у Римській імперії.
11.12.2024, 14:54
Історія
Без перебільшення — знахідка століття! Вітчизняні архівісти відшукали у підвалах Варшави друковані зображення князів Кия, Щека і Хорива.
10.11.2024, 17:30
Історія
Починаючи з 1997-го щороку на зламі жовтня-листопада українці відзначають особливе свято. Воно уособлюється із ченцем Печерського монастиря.
27.10.2024, 12:54
Світ
Власник приватної оселі неподалік Парижа випадково виявив невеликий цвинтар під час ремонту. Там 700 років тому ховали ґерманців.
16.10.2024, 06:09