Диканські ґазди розорюють луки із червонокнижним різнотрав'ям

ПОЛТАВА
13 вересня, 13:47
Диканські ґазди розорюють луки із червонокнижним різнотрав'ям

На Полтавщині росте унікальна квітка-рябчик, яка перебуває на межі зникнення. Цей представник флори уподобав заплаву річки Середня Говтва.

Місцевість у межах Диканської громади відповідає потребам червонокнижної рослини, але в аграрії власні плани на угіддя. Про потребу зберегти ендемік у Полтавському районі повідомили фахівці Київського еколого-культурного центру.

Тому для охорони рябчика вони створюють заказники, 4 із них уже запрацювали на Київщині та 1 — на Житомирщині (басейн річки Рось), 2 — на Черкащині на річці Гнилий Тикач поблизу Катеринополя. Однак на Полтавщині немає жодного, що ставить під загрозу існування рослини.

«Рябчик шаховий — дуже красива квітка і дуже рідкісна. Тому занесена до Червоної книги України. Ця квітка росте в заплавах річок, де його знищують забудовою та розорюванням, як от у Диканській громаді, де побували наші співробітники. Під час нещодавньої експедиції кричущу ситуацію із рябчиком виявили у заплаві річки Середня Говтва, яку прилаштували для потреб сільського господарства.

Працівниця регіонального ландшафтного парку «Диканський» пані Катерина Онищенко знайшла у селі Андріївка луки, де росте червонокнижна квітка. На жаль, одна ділянка вже розорена та засаджена соняшником, але інші ділянки ще збереглися. Вкрай необхідно зберегти місцину для уникнення зникнення ендеміка», — заявили вітчизняні природоохоронці.

Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», лубенські комунальники «звільняють» вулиці міста від дерев. Замість наведення ладу у громаді чиновники відверто займаються варварською профанацією.

Квітка-рябчик на околиці Диканьки (вересень 2024 року)
Квітка-рябчик на околиці Диканьки (вересень 2024 року)
вибір редакції
Читайте також:
Полтава
Сон чорніючий, горицвіт весняний, шафран сітчастий, ковила волосиста і пірчаста. Ця флора не перебуває під охороною держави на Полтавщині.
06 грудня, 08:28
Політика
WWF-Україна закликає ДП «Ліси України» припинити блокування процесу заповідання пралісів
26 листопада, 11:42
Полтава
Дуже рідкісні квітки-брандушки та тюльпан дубравний знаходиться на південному сході Полтавського краю. Ця флора потребує захисту держави.
15 листопада, 14:54
Полтава
Земельні ділянки незайманого степову потребують захисту держави від втручання сільгоспвиробників і забудовників. Полтавщина показує приклад.
31 жовтня, 08:24
Полтава
В околицях села Малий Бакай знайдено ділянки із червонокнижною ковилою. Природоохоронці планують створити захищену законом зону.
13 жовтня, 19:58
Життя
Раніше невідомі організми розвивалися всередині кам'яної породи. Це найдавніші мікробіоми, виявлені у відкладеннях на Півдні Африки.
11 жовтня, 21:43