Динозаври могли загинути через пил від удару метеорита — науковці
Дрібні частинки пилу відіграли важливішу роль в охолодженні планети. Це призвело до зупинки фотосинтезу після зіткнення метеорита із Землею.
Результати відповідного комп'ютерного моделювання оприлюднили на шпальтах галузевого видання Nature Geoscience. Автори дослідження стверджують, що силікатний пил мікрометрового розміру залишався в атмосфері протягом 15 років після удару та сприяв глобальному похолоданню.
Команда бельґійських науковців дійшла висновку, що реальною причиною вимирання динозаврів став не сам удар астероїда чи метеора об поверхню Землі, а величезна хвиля пилу, спричинена катаклізмом. Раніше існувало кілька версій того, що саме викликало масове вимирання видів 66 мільйонів років тому.
Одна з них — глобальне цунамі, яке почалося після удару астероїда. Бельґійські науковці провели кілька комп'ютерних симуляцій, ґрунтуючись на відомостях про клімат і аналіз відкладень тієї давньої епохи.
Її результати показали: після падіння астероїда або ж метеорита в атмосферу Землі було викинуто трильйони тонн силікатного пилу і на 2 роки цілковито зупинився фотосинтез, а температура впала на 15°C. Цього виявилося достатньо, щоби порушити харчовий ланцюжок і викликати ланцюгову реакцію вимирання.
Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що у глиняній шахті у Польщі виявлено величезний Парк Юрського періоду. Фахівці з динозаврів вважають цю знахідку найбільшою в Європі.