Динозаври могли загинути через пил від удару метеорита — науковці

02.11.2023, 06:51
Динозаври могли загинути через пил від удару метеорита — науковці

Дрібні частинки пилу відіграли важливішу роль в охолодженні планети. Це призвело до зупинки фотосинтезу після зіткнення метеорита із Землею.

Результати відповідного комп'ютерного моделювання оприлюднили на шпальтах галузевого видання Nature Geoscience. Автори дослідження стверджують, що силікатний пил мікрометрового розміру залишався в атмосфері протягом 15 років після удару та сприяв глобальному похолоданню.

Команда бельґійських науковців дійшла висновку, що реальною причиною вимирання динозаврів став не сам удар астероїда чи метеора об поверхню Землі, а величезна хвиля пилу, спричинена катаклізмом. Раніше існувало кілька версій того, що саме викликало масове вимирання видів 66 мільйонів років тому.

Одна з них — глобальне цунамі, яке почалося після удару астероїда. Бельґійські науковці провели кілька комп'ютерних симуляцій, ґрунтуючись на відомостях про клімат і аналіз відкладень тієї давньої епохи.

Її результати показали: після падіння астероїда або ж метеорита в атмосферу Землі було викинуто трильйони тонн силікатного пилу і на 2 роки цілковито зупинився фотосинтез, а температура впала на 15°C. Цього виявилося достатньо, щоби порушити харчовий ланцюжок і викликати ланцюгову реакцію вимирання.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що у глиняній шахті у Польщі виявлено величезний Парк Юрського періоду. Фахівці з динозаврів вважають цю знахідку найбільшою в Європі.

Динозаври могли загинути через пил від удару метеорита — науковці_1
вибір редакції
Читайте також:
Життя
Вовки у зоні відчуження розвинули генетичну стійкість до захворювання на рак.
09 лютого, 16:49
Історія
Посеред лісів у басейні найбільшої річки Південної Америки науковці знайшли долину із руїнами міст. Приблизний вік визначено 2000 роками.
16 січня, 19:04
Життя
Давно визнано, що пластикові пляшки становлять небезпеку для здоров'я. А ще, на додачу, — забруднюють довкілля, вбиваючи флору з фауною.
11 січня, 12:39
Історія
Вивчення різних мов — не предмет дивакуватого колекціонування, а безпосередній інструментарій дослідника. Особливо, коли вивчають минуле.
10 січня, 14:17
Життя
Група китайських фахівців з Університету Ланьчжоу дослідила верхній шар льоду на 38 льодовиках. Висновки приголомшили навіть досвідчених.
04 січня, 08:18
Життя
Хімічні речовини сліз навряд чи сильно вплинуть на поточні соціальні взаємодії дорослих. Але допоможе захистити таку вразливу малечу.
24.12.2023, 09:37