Дипломатичні хитрощі не змінюють ситуацію на фронті

ПОЛІТИКА
12.08.2023, 16:09
Дипломатичні хитрощі не змінюють ситуацію на фронті
Фото: Facebook

Досягнуте кров'ю і потом наших захисників на фронтах невдовзі буде закріплено у дипломатичні протоколи. Проте до миру ще надто далеко.

Поява переговорного майданчика у Джидді у Саудівській Арабії це річ яка, насправді, може сигналізувати нам про наближення в тій чи іншій мірі фінальної стадії війни. Стадії можуть тривати роками, якщо що.

І взагалі, здебільшого так і відбувається. Однак...

Перший важливий патерн – "перемовини неможливі" помалу буде розмиватися з опорою на подальші події на фронті. Прогнозувати суттєве зростання спроможностей будь-якої з сторін війни не доводиться.

Якими б не були зміни до яких можуть зараз вдаватися Київ або Москва – ефект буде лиш тактичним. Час вимиває сили та засоби обох сторін, і це чимдалі тим важче обидвом сторонам приховувати, тож думати, що когось рятують більші запаси, теж не доводиться.

Друга важлива нота – збройна конфронтація між РФ і Україною ніяк не посилює КНР і США відповідно. Можна було би собі натягнувши шапку із фольги вигадати щось у стилі: «КНР вимотує Захід руками РФ, видавлюючи озброєння в Україну замість підготовки до Третьої світової війни», але пахне надто погано.

У реалі КНР і США рухаються на треку постійного зменшення довіри одне до одного – ціла низка "ескалюючих" новин регулярно проходить повз наші вуха. Однак радіорозвідка КНР, що працюватиме тепер на Кубі, і всілякі різні політичні вбивства просто час від часу про це сигналізують.

Чим важлива Саудівська Аравія: вона одночасно має роль і союзника США, і з недавнього часу унікально потеплішала у відносинах з КНР. Тобто, вона рівновіддалена від США і КНР, але не РФ і України.

Третє і, певно, дуже важливе – ніякі дипломатичні хитрощі не змінюють ситуацію на лінії фронту, радше навпаки. Досягнуте на фронтах потім закріплюється у протоколи.

Але є одне але: РФ і Україна мають вкрай обмежені ресурси для ведення війни; і мова звісно ж, не про економіку, а про продукти ВПК. Перемовини ніколи не зупиняють війни, радше навпаки...

Війни, які себе вичерпують завершуються на полі бою, а потім оформляються на папері.
Автор : Ярослав Божко
Читайте також:
Політика
Чи хочете ви майбутнє, в якому Канада приєднається до ЄС, Росія пануватиме в Арктиці, а Китай керуватиме Латинською Америкою?
вчора, 11:46
Політика
Гучно пролунала заява радника 47-го президента США із національної безпеки. Майк Волтц закликав владу України знизити мобілізаційний вік.
15 січня, 12:36
Політика
Попри дипломатичний хист окремих наших чиновників, нема рецепта, як змінити ставлення західних суспільств ззовні. Їм там бракує сміливості.
15 січня, 07:18
Війна
У війні перемагає той, хто запропонує таке нове світобачення і порядок, які об’єднають більшість партнерів.
14 січня, 10:32
Світ
Як Гренландія може допомогти США стримати Росію та Китай?
11 січня, 07:30
Економіка
Поразка Києва у війні коштуватиме Вашинґтону дорожче, ніж допомога. Адміністрації президента Дональда Трампа є над чим поміркувати.
10 січня, 21:43