Директор НАБУ був засуджений за підкуп виборців

Позиція
17 жовтня, 16:35

Головний «борець з корупцією» Семен Кривонос у 2009 році займався підкупом виборців на Київщині.

Директор Національного антикорупційного бюро України Семен Кривонос був обвинувачений у вчинені злочину передбаченого ч. 3 ст. 157 КК України — перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права поєднані з підкупом і обманом вчинені за попередньою змовою групою осіб.

Про це свідчить постанова Голосіївського районного суду м. Києва від 25 червня 2009 року, яка опинилась в розпорядженні журналістів видання "Дорожній контроль".


Згідно з текстом судового рішення, Кривонос С.Ю. разом з іншими учасниками злочину отримував десятки тисяч гривень для підкупу виборців — передавав гроші в обмін на згоду людей голосувати на виборах за «Блок Юлії Тимошенко».

Суд визнав, що Кривонос дійсно вчинив злочин, систематично передавав гроші для підкупу виборців, але звільнив його від покарання згідно Закону України від 12.12.08 р. “Про амністію”.

Суд звільнив Кривоноса від кримінального покарання на підставі того, що в нього на утриманні перебував малолітній хлопчик 2008 року народження.

Цікаво, що в біографії Семена Кривоноса вказано, що в нього дві дочки, про сина 2008 року народження не вказано. Як стало відомо виданню «Дорожній контроль» з власних джерел, Кривонос умисно взяв на утримання малолітню дитину, щоб отримати можливість звільнитись від покарання на підставі Закону «Про амністію».

Директор НАБУ був засуджений за підкуп виборців_1

«Останній Бастіон» ще у березні писав про те, що конкурс з обрання Директора НАБУ - це чистий фарс для наївних ідіотів, і він має бути скасований, оскільки як мінімум один з членів конкурсної комісії має прямий конфлікт інтересів та не відповідає критеріям визначеним законом «Про НАБУ».

Член комісії з обрання Директора НАБУ Кирило Вікторович Легких мав прямий конфлікт інтересів, оскільки він виступав та виступає до цього часу представником у суді Валерія Головка, розслідування справи якого проводиться детективами НАБУ, директора якого Кирило Вікторович відбирав.

Кирило Легких жодним чином не заявив про наявність у нього конфлікту інтересів. І незрозуміло, яким чином його взагалі було призначено до цієї комісії, враховуючи прямий конфлікт інтересів.

06 березня, попри те, що член комісії з обрання Директора НАБУ Кирило Вікторович Легких має прямий конфлікт інтересів, Уряд призначив нового директора Національного антикорупційного бюро. Ним став Семен Кривонос.

Заява «Останнього Бастіону» про наявність у члена комісії з обрання Директора НАБУ Кирила Легких конфлікту інтересів розглядалася Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Відреформовані Арсеном Аваковим члени ОЗУ МВС не знайшли під час перевірки : «сукупності факторів, які б свідчили про порушення вимог щодо запобігання корупції та врегулювання конфлікту інтересів з боку Кирила Легких».

Директор НАБУ був засуджений за підкуп виборців_3
Директор НАБУ був засуджений за підкуп виборців_5

Нагадаємо, що земельні оборудки Кривоноса у Старих Безрадичах призвели до того, що ним зацікавилось НАБУ.

Коли він займався реєстрацією маєтків в Обухівському районі під Києвом, то став фігурантом кримінальної справи № 22014101110000061 за статтею 4 ст. 368 КК України (отримання хабара в особливо великому розмірі).

Досудове слідство здійснювалося ГУ СБУ у Києві та Київській області. Правоохоронці наполягали, що Кривонос разом з головою сільради Старі Безрадичі вимагали від підприємця 120 тисяч доларів за виділення 25 соток землі.

Директор НАБУ був засуджений за підкуп виборців_7

Семен Кривонос нині прискіпливо «підчистив» усі свої документи на майно, особливо земельні ділянки, надавши їм цілком легального забарвлення. Однак, він це зробив лише до того майна, яке стосується його особисто.

Під час співбесіди на конкурсі до ДІАМ, він заявляв відбірковій комісії, що всі його земельні ділянки надбанні цілковито у законний спосіб. Вони ніби-то набуті у ході сільськогосподарської діяльності, адже він є засновником кількох аграрних підприємств. І його батьки теж займаються землеробством та є одними із перших фермерів в країні. І щодо землі у нього «немає ніяких моральних хитань».

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Опінії
Верховна Рада України розглядає законопроєкт № 5420 щодо криміналізації контрабанди.
08 грудня, 18:04
Кримінал
Ексзаступнику Валерія Головка скасували підозру. НАБУ та САП не змогли знайти у діях Андрія Пісоцького складу злочину.
08 грудня, 15:55
Політика
Уряд звільнив з посади першого заступника голови Держспецзв'язку
06 грудня, 09:15