Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ

03.03.2023, 16:25
Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ

Як корупціонери завели свого адвоката до комісії по відбору кандидатів на посаду очільника НАБУ

9 лютого 2022 року Кабінет Міністрів України попередньо визначив кандидатів у комісію з обрання Директора Національного антикорупційного бюро. Три претенденти були запропоновані Міністерством внутрішніх справ, Мін’юстом та Мінекономіки для обговорення та голосування. Три — делеговані міжнародними партнерами.

"Пропонується визначити до складу Комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Національного антикорупційного бюро першого проректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Кучерявенка Миколу Петровича, завідувача кафедри кримінального процесу Академії адвокатури України Легких Кирила Вікторовича та адвоката, керуючого партнера адвокатського об'єднання "Асирія" Савчука Олексія Сергійовича, якого делегував Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара", - заявив на засіданні Уряду 02 лютого 2022 року міністр Кабінету міністрів України Олег Немчінов.

Згідно із законом “Про НАБУ” члени конкурсної комісії повинні мати:

  • бездоганну ділову репутацію;
  • високі професійні та моральні якості;
  • суспільний авторитет;
  • досвід роботи у сфері правоохоронної або антикорупційної діяльності не менше п’яти років.

Як мінімум один із делегованих міністерствами кандидатів має дуже сумнівну репутацію, та очевидний конфлікт інтересів.

Кирило Вікторович Легких, завідувач кафедри кримінального процесу Академії адвокатури України.

У 2018 році Кирило Вікторович подавався на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

До кандидата були питання щодо його декларацій, зазначених та незазначених в них житлових приміщень та гаражів.

Згідно з декларацією за 2017 рік, його зареєстроване місце проживання у Полтаві, а фактичне — у Києві. Проте майнові права на жодні житлові об’єкти у Полтаві кандидат на момент участі у конкурсі ВАКС не декларував.

Легких пройшов практично всі етапи відбору, і ВККС підтвердила його здатність здійснювати правосуддя у Вищому антикорупційному суді.

Але, на щастя, кандидату не вистачило балів.

"Останній Бастіон" вирішив пролити світло на біографію Кирила Вікторовича Легких, та пояснити, чому «Конкурс на посаду директора НАБУ» є повним фарсом від Зеленського, та його результати мають бути скасовані.

Кирило Легких є доцентом кафедри кримінального процесу та криміналістики в Академії адвокатури України. З 2007 року він також є адвокатом.

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_1

Також він є учасником ГО "ЦЕНТР СПРИЯННЯ ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ".

Крім того, Кирило Вікторович Легких є радником кримінально-правового департаменту Адвокатської фірми "Goro lega".

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_3

"Останній Бастіон" нагадує читачам, що Адвокатська фірма "Goro lega" представляла в суді інтереси президента-втікача Віктора Януковича.

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_5

Також керуючий партнер Адвокатської фірми "Goro lega" Олександр Горошинський захищав у суді "беркутівців" Павла Аброськіна та Олександра Маринченка, які обвинувачувалися у розстрілі людей на Інститутській в лютому 2014-го.

Колишні працівники «Беркуту» Павло Аброськін (ліворуч), Олександр Маринченко (по центру)
Колишні працівники «Беркуту» Павло Аброськін (ліворуч), Олександр Маринченко (по центру)

Сам же Кирило Легких представляв у суді інтереси колишнього начальника Управління СБУ в Києві та Київській області Олександра Щеголєва, який обвинувачувався слідством в організації і здійсненні в ніч з 18 на 19 лютого 2014 р. силового штурму протестуючих на Майдані Незалежності. У 2022 році Щеголєв втік з України, та був оголошений у міжнародний розшук.

 Адвокат Кирило Легких на засіданні по справі Олександра Щеголєва
Адвокат Кирило Легких на засіданні по справі Олександра Щеголєва

У 2018 році, коли Кирило Легких подавався на посаду судді Вищого антикорупційного суду, до нього виникло кілька питань.

Згідно з даними декларації за 2017 рік, його зареєстроване місце проживання знаходиться у Полтаві, а фактичне — в Києві. Проте майнові права на жодні житлові об'єкти у Полтаві кандидат не декларував.

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_11
Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_13

У травні 2013 року Легких набув право власності на квартиру в Києві та гараж сумарною вартістю 711 525 гривень. Згідно з відомостями держреєстру речових прав на нерухоме майно, ці об'єкти нерухомості кандидат отримав в подарунок.

Станом на сьогодні Кирило Легких має у власності гараж та квартиру в Києві, у ЖК Голосієво.

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_15

Прикметно, що нерухомістю у цьому ЖК також володіють його брат Віктор Вікторович Легких та батько Віктор Петрович Легких.

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_17
Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_19

Батько Кирила Легких у грудні 2014 року зареєстрував право власності на 5 квартир за однією адресою у Полтаві, а навесні 2016 року — право власності на 8 гаражів за однією адресою у Полтаві.

Гаражі були набуті на підставі договорів купівлі-продажу майнових прав, укладених з ГО «Русский пар», якою з травня 2012 року керував сам батько Кирила Легких.

У 2013 році ГО «Русский пар» отримала дозвіл на будівництво багатоповерхівки по вул. Садовій, 3 у Полтаві (поряд із парком «Перемога»).

У результаті був зведений елітний семиповерховий будинок на 10 квартир. У 2014 році навіть був створений обслуговуючий кооператив «ЖБК «На Садовій, 3», де засновниками є Володимир і Світлана Головко та Тетяна Легких і Віктор Легких. Віктор Легких також є його керівником.

Але у документах на землю було зовсім інше цільове призначення:

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_21

Легких Віктор Петрович також був партнером Валерія Головка по ПРАТ "Россава", ТОВ "Єврочистка", ТОВ "Мисливські традиції", "БК БУДАЛЬЯНС" , ПРАТ "ПОЛІМПЕКС", ГО "НА САДОВІЙ", ТОВ "Ф.С.", ТОВ «ТОРГСЕРВІСКОНСАЛТ».

Віктор Петрович Легких
Віктор Петрович Легких

Віктор Петрович дуже близька до колишнього голови облдержадміністрації Головка людина, судячи з того, що в низці перерахованих компаній власником був Володимир Головко – син очільника ОДА. Сам Валерій Анатолійович тоді приховував свою участь у бізнесі.

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_25

Але Валерія Головка та Віктора Легких поєднує не тільки бізнес.

2 березня 2018 року розпорядженням № 155 голова Полтавської ОДА В.А. Головко започаткував створення нового державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» із статутним фондом у розмірі 10,00 (десять) гривень (ЄДРПОУ 41984916, вул. Зигіна,1, м. Полтава, 36014), яке повністю підконтрольне та перебуває у сфері управління Департаменту будівництва, містобудування та архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА під керівництвом Тимофія Голбана.

Виконання обов’язків директора були покладені на колишнього співробітника СБУ Олексія Ігоровича Басана. Зрозуміло всім, що на посаду керівника новоствореного державного підприємства ніхто і ніякого відкритого конкурсу не проводив. А навіщо? Звісно, що краще керуватиме «Агенством» своя людина у статусі виконувача обов’язків.

Заступником Олексія Басана з фінансових питань став Легкіх Віктор Петрович.

2 травня 2018 року розпорядженням № 386 голова Полтавської ОДА В.А. Головко визначив ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» балансоутримувачем автомобільних доріг загального користування місцевого значення та затвердив склад комісії з приймання-передачі автомобільних доріг загального користування місцевого значення з балансу Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Полтавської ОДА.

Тобто за стан всіх доріг області буде відповідати вже не Голбан, а його підконтрольний підлеглий Басан (ред.: загальна протяжність районних автомобільних доріг сягає 2969 км, а загальна протяжність автомобільних доріг загального користування місцевого значення 7188 км – перелік).

До складу комісії, окрім чиновників різних управлінь та відділень Полтавської ОДА, були включені і представники ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області», а саме:

  • В.о. директора та заступник голови комісії О.І. Басан;
  • заступник директора з фінансів та секретар комісії В.П. Легкіх;
  • головний бухгалтер О.А. Шапошник.

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_27

Створення ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» - це узаконення діяльності організованого злочинного угрупування, діяльність якого прямо пов’язана з розкраданням бюджетних коштів при будівництві або ремонті автомобільних доріг Полтавщини.

На початку 2018 року було проведено тендер на утримання місцевих доріг, переможцем якого став Консорціум «Алві Род», що має німецьке коріння. Окрім цієї компанії на тендер ніхто не зміг заявлявся.

Проте Голова ОДА Головко вирішив, що краще розпорядиться грошима, для чого було оголошено повторний тендер (UA-2018-04-17-000116-b).

Тепер розглянемо, хто ж став переможцем нового тендеру на 50 млн грн.

Переможець ТОВ «Будівельна компанія «Старт –Інвест» (код 41922954) була зареєстрована за два місяці до тендера - 7 лютого 2018 року.

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_29

Переможець виграв з різницею сто гривень.

17 квітня було оголошено сам тендер, а вже 7 травня склад засновників компанії повністю змінюється, і замість Пащенко І.В. та Шинкара Б.Р., власником стає Столярчук Валерій Євгенович. Директором призначили Фрідманна Ігоря.

Його дружина, Фрідманн Наталія Анатоліївна, працює секретарем судового засідання відділу організаційного забезпечення Полтавського окружного адміністративного суду.

Ще у 2018 році "Останньому Бастіону" стало відомо, що загальний показник відкатів для тендерів, які проводить ДП «Агентство місцевих доріг», становить 8-12%.

У зв'язку з цим "Останній Бастіон" звертався до правоохоронних органів, але наші звернення дуже довго ігнорувалися, а схеми Валерія Головка продовжували працювати.

Національна поліція, під головуванням однопартійця Валерія Головка Арсена Авакова, вперто ігнорувала заяви "Останнього Бастіону" про злочини, вчинені ОЗУ Валерія Головка.

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_31

У 2019 році аудитори виявили у роботі держпідприємства порушення, зокрема: відсутність попереднього досвіду роботи, кваліфікації і результатів діяльності, неналежне фінансово-економічне обґрунтування виконання заходів бюджетної програми, затримки у проведенні тендерних процедур та ряд інших серйозних порушень.

Так, уже на сторінці 13 звіту йдеться про «неякісно виконані проектні роботи, які по декілька разів проходили експертизи» і «подальше ускладнення з отриманням дозволів на початок ремонтних робіт у Державній архітектурно-будівельній інспекції України, затримки у проведенні тендерних процедур». «При цьому, об'єкти, по яких виконувались ремонтні роботи, не введено в експлуатацію через незавершення в повному обсязі проектів», відзначають аудитори.

«Встановлено, що Агентством у 2018 році загалом на розроблення проектно-кошторисної документації по об’єктах капітального і поточного середнього ремонтів та проведення експертизи за кошти Субвенції здійснено видатки у загальній сумі 30825,17 тис. грн (в обсягах відповідно 30597,65 тис. грн та 227,52 тис. грн), що не відповідає п.п.2 п.2 Порядку №1085, та як наслідок зазначені видатки у сумі 30825,17 тис. грн мають ознаки нецільового використання», – йдеться на наступній, 14 сторінці звіту.

21 грудня 2019 року був підписаний найбільший дорожній контракт року вартістю 3,77 млрд гривень на трирічне експлуатаційне обслуговування доріг області.

До тендеру були допущені всього лише два учасники: ТОВ «РДС-Полтава» та ТОВ «Автомагістраль-Південь».

ТОВ «РДС-Полтава», яке стало «переможцем» конкурсу, є донькою одеського ТОВ «Ростдорстрой». Згідно з інформацією ряду ЗМІ, його бенефіціарами є Євген Коновалов і Юрій Шумахер, яких пов’язують із найближчим оточенням мера Одеси Геннадія Труханова.

«РДС – Полтава» уклало договори на постачання асфальто-бетонних сумішей із 4 компаніями у 4 районах області. Один з таких виробників асфальту — ТОВ «Доррембудтрест».

Його директором та співвласником був Дмитро Білокінь — син екс-заступника голови Полтавської ОДА Миколи Білоконя.

Дмитро Білокінь
Дмитро Білокінь

Двоє інших власників :

  • Володимир Головко, син екс-голови ОДА Валерія Головка.
Володимир Головко
Володимир Головко

  • Віктор Легких — син заступника директора ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» та бізнес-партнера Валерія Головка Віктора Легких.
Віктор Вікторович Легких
Віктор Вікторович Легких

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_39

Прикметно, що це сталося вже після звільнення Валерія Головка.

Але Кирило Легких має не тільки опосередкований зв'язок з Валерієм Головком, а й цілком прямий.

12 березня 2019 року Президент України Петро Порошенко ініціював звільнення Валерія Головка з посади голови Полтавської ОДА у зв’язку з підозрами щодо участі чиновника у корупційних схемах, які, ймовірно, завдали значних збитків Державному бюджету України.

Національне антикорупційне бюро відкрило низку кримінальних проваджень за підозрами у вчиненні особливо тяжких злочинів Валерієм Головком, його першим заступником, а також їхніми чиновними соратниками.

15 березня 2019 року п'ятий Президент України Петро Порошенко звільнив з посади тодішнього голову ОДА Валерія Головка.

Розберемося в причинах звільнення Валерія Головка, та кримінальних, справах відкритих щодо нього.

Детективи Національного антикорупційного бюро з'ясували, що керівники Полтавської облдержадміністрації вимагали від підприємців мільйонні “відкати” та хабарі у вигляді сотень тисяч доларів, елітних машин та коштовних гаджетів.

Про це йдеться в ухвалі Солом'янського райсуду Києва про надання НАБУ дозволу на проведення обшуків у топ-посадовців Полтавської ОДА.

Як зазначається в судовому рішенні, слідчі НАБУ встановили, що голова ОДА Валерій Головко, його перший заступник Андрій Пісоцький та директор департаменту будівництва і ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан створили злочинну схему з вимагання хабарів від підприємців за забезпечення їхньої перемоги в державних закупівлях, які проводить обладміністрація.

За даними слідства, у серпні 2017 року представник консорціумів "АЛВІ РОД"  (про нього ми вже згадували вище) та "Укрбуддор" на бізнес-форумі в Полтаві познайомився з Головком і Пісоцьким, після чого керівники ОДА взяли в підприємця 200 тисяч доларів хабаря за неперешкоджання веденню бізнесу на Полтавщині.

Окрім того, губернатор отримав у представника хабар у вигляді оплати відпочинку чиновників ОДА в Іспанії. У жовтні сам Головко, його заступник Пісоцький і директор департаменту ОДА Іщенко здійснили цю подорож, яка вартувала 70 тисяч євро.

Як з'ясували детективи, також на вимогу Головка були придбані 12 мобільних телефонів iPhone 10 та комп'ютер MacBook Pro. 6 телефонів забрав голова ОДА, 6 телефонів і ноутбук – Пісоцький.

За даними НАБУ, наприкінці 2017 року Головко отримав від представника компаній на день народження ще один хабар: автомобіль Mercedes G 63 AMG 2017 року випуску (у комплектацію AMG від "АЛВІ РОД" входили численні банки шпрот і хамон - у всіх закутках автомобіля). Автівка із тюнінгом обійшлася підприємцям у 320 тисяч євро.

Пізніше Головко повідомив представнику "АЛВІ РОД", що з 1 січня 2018 року компанії можуть приступати до ремонтних робіт, прибирання снігу тощо в Полтавській області, та пообіцяв допомогти виграти тендер на вказані роботи.

Згідно з даними слідства, 17 січня 2018 року Головко взяв у представника компаній в борг 100 тисяч доларів, але повернув лише частину цих коштів.

Як повідомили в НАБУ, в середині квітня 2018-го голова ОДА відмовився заплатити фірмі "Укрбуддор" за виконані нею роботи, натомість запропонувавши представнику компаній наступну схему з відкатом: консорціум "АЛВІ РОД" виставляє області рахунок на 80 мільйонів гривень, але отримує лише половину, решта йде до кишень Головка і його заступника Пісоцького.

Реальна вартість робіт, зазначають в бюро, склала 38 мільйонів гривень.

За даними слідства, представник будівельників спочатку відмовився, оскільки вважав схему злочинною, але йому дали зрозуміти, що іншого варіанту отримати гроші немає.

Провадження відкрили за заявою громадянина Азербайджану Альберта Уварова – директора міжнародного консорціуму «Алві род». Останній у 2018 році мав утримувати дороги області.

Уваров мав особисту зустріч із головою НАБУ Артемом Ситником. Але справі заважала прокуратура. Уваров доповів про це тодішньому президенту Петру Порошенку. Після цього було вирішено звільнити з посад Головка та Пісоцького.

Як бачимо, корупційні схеми обласної влади, які очолював Валерій Головко, мали системний характер. У своїй корупційній діяльності учасники схем використовували різні методи, не гребуючи відвертим вимаганням “подарунків” учасникам злочинного угрупування.

15 квітня 2019 року Валерій Головко подав позов до Полтавської ОДА та Президента України Петра Порошенка. Матеріали він направив до Касаційного адмінсуду.

Головко просив суд:

  • визнати протиправним та скасувати Указ Президента України «Про звільнення Головка Валерія Анатолійовича з посади голови Полтавської ОДА» № 76/2019 від 15.03.2019;
  • поновити Головка Валерія Анатолійовича на посаді голови Полтавської ОДА;
  • стягнути з Полтавської ОДА суму середнього заробітку Головка Валерія Анатолійовича за час вимушеного прогулу.

22 квітня 2019 року суд повернув позовну заяву, бо було порушене правило об’єднання вимог.

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_41

Далі Валерій Головко подав два позови. Перший — до Президента Петра Порошенка — направив у Касаційний адмінсуд, другий — Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана — в Окружний адмінсуд Києва.

Інтереси Валерія Головка у судах представляв Легких Кирило Вікторович.

Корупційну справу Валерія Головка розслідувало НАБУ, а розглядали її районні суди Києва та Вищий антикорупційний суд.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (після "вироків" Трухіну і Мамаю ми розуміємо, що це Спеціалізована корупційна прокуратура) двічі переводила справу з-під відомства НАБУ до Національної поліції.

Перший раз перевести справу до поліції вона спробувала влітку 2019 року. Відповідну постанову 21 червня виніс заступник керівника САП Володимир Кривенко. 

Однак, вже 7 жовтня 2019-го тодішній Генпрокурор України Руслан Рябошапка видав постанову, якою повернув справу знову до НАБУ.

Але на цьому поневіряння гучної кримінальної справи не закінчилося, цього року САП вдруге передала її поліції.

"Підставою "стала правова перекваліфікація справи з ч. 4 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) на ч. 4 ст. 190 (шахрайство) 9 травня 2020 року.

Підставою для перекваліфікації злочинів імовірно став хабар в особливо великих розмірах. Інших причин ми не бачимо.

Але НАБУ підслідні топ-чиновники, зокрема — голови обласних адміністрацій. Детективи НАБУ розслідують злочини передбачені статтями: 191, 206-2, 209, 210, 211, 354 (стосовно працівників юридичних осіб публічного права), 364, 366-1, 368, 368-5, 369, 369-2, 410. Статті 190 в цьому списку немає, то ж шахрайство посадових осіб має розглядати поліція. 

Тому керівник САП Назар Холодницький доручив здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні управлінню Національної поліції України.

4 червня матеріали кримінального провадження були скеровані до поліції, яка й повинна була здійснювати досудове розслідування.

І корупційну справу вже екс-голови Полтавської ОДА, члена команди «Народного фронту» Валерія Головка "розслідувало" відомство, яке підпорядковується одному з лідерів цієї партії Арсену Авакову.

Знову про корупційну справу Валерія Головка ми почули лише в жовтні 2022 року.

26 жовтня 2022 року НАБУ та САП повідомили колишнім голові Полтавської обласної державної адміністрації Валерію Головку, його заступнику Андрію Пісоцькому та раднику про підозру у одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві.

Дії осіб кваліфікували за ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 190 КК України.

  • 28 жовтня 2022 року Колишньому заступнику голови Полтавської ОДА Андрію Пісоцькому ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,9 млн грн.
  • 31 жовтня 2022 року колишньому голові Полтавської ОДА Валерію Головку ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 6 202 500 гривень.
  • 10 листопада 2022 року Апеляційна палата ВАКС за результатами розгляду апеляційної скарги прокурора САП збільшила розмір застави з 6 до майже 10 млн грн колишньому Голові Полтавської обласної державної адміністрації, викритому на одержанні неправомірної вигоди та шахрайстві.
  • Учора ВАКС продовжив строк дії обов'язків покладених на ексголову Полтавської ОДА Валерія Головка до 22 квітня 2023 року.

Не вдалося вийти сухим із води й очільнику ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексію Басану.

27 вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили директору державного підприємства із утримання доріг у Полтавській області про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 29 млн грн із державного дорожнього фонду.

29 вересня Вищий антикорупційний суд обрав Олексію Басану запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

7 жовтня Вищий антикорупційний суд відмовився відсторонити Олексія Басана від посади директора державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області», оскільки його вже увільнили від роботи.

18 жовтня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду розглянула апеляційну скаргу прокурора на ухвалу від 29 вересня та застосувала до Олексія Басана запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 3,7 млн грн.

25 січня 2023 року Прокурорами САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скеровано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням Олексія Басана у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні 29 млн грн із державного дорожнього фонду.

Варто зауважити, що у 2022 році представляти інтериси Валерія Головка в суді знову взявся Кирило Вікторович Легких.

Конкурс для наївних ідіотів від НАБУ_43

Член комісії з обрання Директора НАБУ Кирило Вікторович Легких має прямий конфлікт інтересів, оскільки він виступав та виступає до цього часу представником у суді Валерія Головка, розслідування справи якого проводиться детективами НАБУ, директора якого Кирило Вікторович наразі відбирає.

Валерій Головко й надалі продовжує сподіватися на те, що йому вдастся уникнути відповідальності за вчинені злочини, і Кирило Легких може цьому посприяти.

Кирило Легких жодним чином не заявив про наявність у нього конфлікту інтересів. І незрозуміло, яким чином його взагалі було призначено до цієї комісії, враховуючи прямий конфлікт інтересів.

Наразі ми вже бачимо, кого конкурсна комісія допустила до останнього етапу відбору, і результати не радують. Чого лише вартують персони Семена Кривоноса та Олександра Цивінського.

Підозрюємо, що основним критерієм відбору кандидатів комісія визначила наявність кримінального минулого та корупційних правопорушень у бекграунді кандидата.

Враховуючи ці факти, конкурс з обрання Директора НАБУ - це чистий фарс для наївних ідіотів, і він має бути скасований, оскільки як мінімум один з членів конкурсної комісії має прямий конфлікт інтересів та не відповідає критеріям визначеним законом “Про НАБУ”. Про інших членів комісії ми розповімо пізніше.

Автор : Гнап Нерушима
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
У березні 2022 року, посадовець придбав п'ять апартаментів у курортних містах Сакартвело — Батумі та Бакуріані.
12 грудня, 11:49
Політика
Експерт сумнівається, що голова АРМА Олена Дума не знала про дії своїх підлеглих.
12 грудня, 10:11
Кримінал
Суд конфіскував Mercedes, вартістю майже 5,7 мільйона гривень, яким користувався посадовець міграційної служби.
11 грудня, 18:33
Кримінал
Рахунок Олександр Крупа використовував для отримання зарплати. Приблизно 900 тис. грн з 2022 по 2024 роки.
11 грудня, 17:17
Кримінал
Поліція проводить слідчі дії у справі про зловживання посадових осіб із міжнародними пасажирськими перевезеннями.
11 грудня, 10:07