Дія цієї речовини в дитинстві робить людину злочинцем у дорослому віці

18.08.2023, 10:54
Дія цієї речовини в дитинстві робить людину злочинцем у дорослому віці
Фото: google

Недавнє дослідження показало, що дія свинцю в дитинстві впливає на поведінку людини у дорослому віці та сприяє вчиненню злочинів.

Незважаючи на те, що викиди свинцю в атмосферу в XXI столітті в багатьох країнах знизилися, недавнє дослідження показало, що у півмільйона дітей виявлено високий рівень свинцю в крові. При цьому близько 170 мільйонів дорослих мають підвищений ризик психічних, серцево-судинних, нейродегенеративних та інших захворювань, пов'язаних з впливом цієї речовини в дитинстві.

Це може бути пов'язано з тим, що джерела свинцю бувають дуже несподіваними, такими як дитячі іграшки з нерегульованих ринків. Також забруднювачем може бути авіаційне паливо, харчові контейнери зі свинцевою глазур'ю. Іноді джерела просто шокують — у Бангладеші свинець використовували як добавку до популярної спеції куркуми. Цей метал посилював жовтий колір приправи.

Іноді свинець виявляють у крові та сечі любителів вейпів.

У недавньому дослідженні вчені виявили, що вплив свинцю на дитину ще в утробі матері або ранньому дитинстві пов'язаний з наступною агресивною поведінкою у дорослому віці. Зокрема, такі люди найчастіше стикаються із судимістю. Для цього автори роботи вивчили низку інших досліджень, які були опубліковані раніше, про що повідомляється у журналі PLOS Global Public Health . Висновки були однозначними, єдине, не вдалося з'ясувати, наскільки сильний цей взаємозв'язок, тобто, наскільки зростає ризик стати злочинцем після впливу свинцю.

Інше дослідження підтвердило це припущення. Науковці виявили, що зниження впливу свинцю на населення США у XX столітті сприяло зниження рівня злочинності. Тому немає сумніву в тому, що взаємозв'язок між впливом свинцю та злочинністю справді існує.

Діти набагато сприйнятливіші до впливу свинцю, ніж дорослі. Пов'язано це з тим, що у дітей гіперпроникний гематоенцефалічний бар'єр, на відміну від дорослих. Цей бар'єр захищає мозок від впливу хімічних речовин. Крім того, у дітей системи органів швидко розвиваються. Тому свинець завдає сильної шкоди організму, який зберігається протягом усього життя.

Читайте також:
Історія
Це відкриття стало можливим завдяки дослідженням генетичної інформації, зібраної в селі Михайлівка на Херсонщині.
10 березня, 10:07
Історія
Піраміда могла слугувати своєрідним резонатором для уловлювання електромагнітних хвиль.
22 лютого, 12:33
Життя
Наша планета далеко не мертвий шмат каменю у порожнечі. Всередині Землі є рідке ядро ​​і в'язка мантія, а ось центр вважається затверділим.
11 лютого, 20:39
Життя
Незвичайний зразок крові медики взяли у вагітної жінки у 1972 році.
04 січня, 12:18
Життя
Учені виявили новий спосіб відстежувати космічне сміття, використовуючи дані сейсмічних станцій.
04 січня, 11:41
Книги
Багатші країни поринають у безграмотність прямо зараз. І не тільки через масові міграційні рухи на планеті, але й стагнацію рівня IQ.
12.12.2024, 21:42