Кетчуп як ліки

14.08.2023, 17:48
Кетчуп як ліки
Фото: Google

Доктор Джон Кук Беннет створив рецепт томатного соусу в 1834 році та став рекламувати його як засіб проти хвороб кишкового тракту.

Жовтяниця, діарея, нетравлення шлунка і ревматизм, – усе це і не тільки новатор-ентузіаст пропонував лікувати речовиною, яку тепер називаємо кетчупом.

Ба більше: хімік Джон Кук Беннет навіть перетворив свій винахід на пігулки, що зробило його ще популярнішим, особливо серед робітництва та фермерів.

До 1850 року люди купували кетчуп, аби вилікувати свої хвороби, проте втручання американської влади, яка викрила аферу, припинила прибутковий бізнес.

Основна причина, що поклала край діяльності винахідника, – некваліфікована робота наслідувачів-аматорів, які почали виробляти власні контрабандні ліки під виглядом кетчупу.

За спогадами першого очільника Секретної служби США Вільяма Вуда, підприємливі ділки робили ще більш божевільні заяви, ніж Джон Кук Беннет, кажучи, що їхній товар вилікує цингу та зростить зламані кістки, чого не було доведено на практиці.

А проте, помідори дійсно корисні у свіжому вигляді, бо містять антиоксиданти та вітамін С, однак не розраховуйте, що після пляшки кетчупу ви відчуєте себе здоровим і сильним, як Котигорошко.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, що варто щодня вживати часник як засіб для профілактики від різних захворювань і задля зміцнення імунітету.

Кетчуп як ліки_1
Читайте також:
Історія
Науковці десятиліттями вивчають проблематику центральноамериканських людських культур. Але досі лишається таємницею їхнє походження.
23 квітня, 14:45
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58
Мистецтво
Мало хто знає, що танець «Сиртакі» вигадали під час фільмування стрічки «Грек Зорба». Якщо конкретно, то якихось 60 років тому, у 1964-му.
05 січня, 21:39
Життя
Коли до винаходу дистиляції залишалося ще кілька століть, вино було головним і єдиним алкоголем. З нього виготовляли лікувальні розчини.
22.12.2023, 06:00
Життя
Глобальні зміни клімату за минулі 100 000 років можуть бути наслідком зсувів земної кори. А відтак і відповідних рухів географічних полюсів.
04.12.2023, 19:32
Життя
Пил із поверхні Червоної планети прямо впливає на забарвлення сходу і заходу Сонця. Науковців досі спантеличує цей феномен.
08.11.2023, 06:59