Кетчуп як ліки

14.08.2023, 17:48
Кетчуп як ліки
Фото: Google

Доктор Джон Кук Беннет створив рецепт томатного соусу в 1834 році та став рекламувати його як засіб проти хвороб кишкового тракту.

Жовтяниця, діарея, нетравлення шлунка і ревматизм, – усе це і не тільки новатор-ентузіаст пропонував лікувати речовиною, яку тепер називаємо кетчупом.

Ба більше: хімік Джон Кук Беннет навіть перетворив свій винахід на пігулки, що зробило його ще популярнішим, особливо серед робітництва та фермерів.

До 1850 року люди купували кетчуп, аби вилікувати свої хвороби, проте втручання американської влади, яка викрила аферу, припинила прибутковий бізнес.

Основна причина, що поклала край діяльності винахідника, – некваліфікована робота наслідувачів-аматорів, які почали виробляти власні контрабандні ліки під виглядом кетчупу.

За спогадами першого очільника Секретної служби США Вільяма Вуда, підприємливі ділки робили ще більш божевільні заяви, ніж Джон Кук Беннет, кажучи, що їхній товар вилікує цингу та зростить зламані кістки, чого не було доведено на практиці.

А проте, помідори дійсно корисні у свіжому вигляді, бо містять антиоксиданти та вітамін С, однак не розраховуйте, що після пляшки кетчупу ви відчуєте себе здоровим і сильним, як Котигорошко.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам, що варто щодня вживати часник як засіб для профілактики від різних захворювань і задля зміцнення імунітету.

Кетчуп як ліки_1
вибір редакції
Читайте також:
Життя
20 цікавих фактів про каву.
21 жовтня, 18:49
Історія
Яскрава особистість Франсуа де Вандома коротко змальована у вступі до книги Александра Дюма. Мова про «Двадцять років по тому».
08 жовтня, 06:08
Історія
Звідки ми прийшли й для чого існуємо? Питання, на які люди шукають відповіді протягом усієї історії, звертаючись до релігії та до науки.
02 червня, 19:02
Історія
Не всі розуміють наскільки великі та розкидані малюнки у Перу, зроблені 2000 років тому. Геогліфи притягують до себе нових Індіанів Джонсів.
06 травня, 08:12
Історія
Науковці десятиліттями вивчають проблематику центральноамериканських людських культур. Але досі лишається таємницею їхнє походження.
23 квітня, 14:45
Книги
Задовго до шумерів у Передній Азії виникла добре згуртована спільнота, що мала унікальні знання. Люди контактували із позаземними істотами.
14 квітня, 20:58