Дії росії знижують поріг застосування ядерної зброї

СВІТ
25.03.2021, 09:05
Дії росії знижують поріг застосування ядерної зброї

Генсек НАТО

Росія своїми діями, що зруйнували Договір про знищення ракет середньої та меншої дальності (РСМД), знизила поріг застосування ядерної зброї в будь-якому конфлікті. Таку заяву зробив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг на пресконференції за підсумками першого дня зустрічі міністрів закордонних справ Альянсу.

«У Європі ми бачили розміщення росією ядерної зброї середнього радіуса дії, що призвело до руйнування договору РСМД. Ця зброя може досягти всіх міст Європи. Вона скорочує час попередження і може використовуватися у двох варіантах (ядерному і неядерному), її важче відстежити, тому що вона розміщується на мобільних платформах. І частково сприяючи смерті договору РСМД, росія також знизила поріг для застосування ядерної зброї в будь-якому потенційному конфлікті », - заявив Йенс Столтенберг журналістам.

Він також додав, що НАТО «розглядає як виклик й те, що росія та Китай втілюють в життя ґрунтовну модернізацію своїх ядерних арсеналів, виробляючи все більш просунуті системи ядерних озброєнь все більш широкого радіуса дії».

У випадку росії, за словами генсека НАТО, це розробка гіперзвукового озброєння, а також систем з можливістю повітряного і морського запуску, що не покриваються договором СНО-3, у випадку Китаю - «значна модернізація китайського ядерного арсеналу, що являє постійну загрозу з точки зору розповсюдження ядерної зброї ».

Відповідаючи на питання про те, як НАТО реагує на посилення військової активності росії в регіоні Чорного моря, Йенс Столтенберг заявив, що «НАТО збільшило свою присутність в Чорноморському регіоні за рахунок трьох прибережних держав: Туреччини, Румунії та Болгарії, які є членами НАТО».

Крім того, за словами генсека Альянсу, НАТО «активізувала співпрацю з близькими та цінними партнерами - Грузією та Україною».

«Я міркую, кращий спосіб для нас послати чіткий сигнал росії - це реалізація нами найбільшого посилення нашої колективної оборони з моменту закінчення холодної війни. З новими бойовими групами в східній частині Північноатлантичного союзу, з високим ступенем готовності наших сил ми збільшили витрати на оборону, збільшили кількість навчань і активізували нашу співпрацю з такими партнерами, як Грузія та Україна. Я думаю, що це дуже чіткий сигнал будь-якому потенційному супротивникові НАТО », - вважає Столтенберг.

Генсек НАТО також розповів на пресконференції, що країни Альянсу «гаряче вітали» заяви держсекретаря Блінкена, котрий повторив висловлювання президента Байдена про те, що «Сполучені Штати дійсно хочуть відновити міць Північноатлантичного союзу, зміцнити НАТО і гарантувати перспективи НАТО в майбутньому в умовах більш конкурентного світу».

«Я вітаю дуже чітке послання держсекретаря Блінкена і його тверду прихильність НАТО. І я впевнений, що ця прихильність НАТО буде продемонстрована не тільки на словах, а й на ділі ... Ми не тільки віддані підтримці й захисту один одного, виступаючи разом як Північна Америка і Європа в НАТО, але й збільшуємо віддачу та прийняття конкретних рішень, що відбудеться пізніше в ході зустрічі в цьому році на рівні глав держав та урядів », - підкреслив Йенс Столтенберг.

Очна зустріч міністрів закордонних справ НАТО за участю держсекретаря США Ентоні Блінкена проходить 23-24 березня в Брюсселі. У перший день роботи глави зовнішньополітичних відомств країн НАТО ухвалили спільну заяву, в якій підтвердили «урочисту прихильність принципам Вашингтонського договору, включаючи положення про те, що напад на одного союзника буде вважатися нападом на всіх нас, як це закріплено в статті 5».

Також в заяві сказано, що «агресивні дії росії є загрозою євроатлантичної безпеки», а «тероризм у всіх його формах і проявах залишається постійною загрозою для всіх нас».

«Напористі та авторитарні держави, а також недержавні суб'єкти кидають виклик заснованому на правилах міжнародному порядку, в тому числі за допомогою гібридних і кіберзагроз, незаконного використання нових технологій, а також інших асиметричних загроз», - йдеться в документі.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Спецслужбам і правоохоронним органам Естонії, Латвії та Литви варто поставитися серйозно до загрози, якою є тамтешня російська громада.
вчора, 18:42
Війна
Терористична організація буде шукати “живу силу” в українських тюрмах
вчора, 11:55
Світ
Під час дебатів до резолюції була внесена поправка “Права і справедливості”, що викликало спротив з боку опозиції.
02 грудня, 14:01
Світ
До Конгресу США внесли законопроект про визнання ПВК "Вагнер" терористичною організацією
02 грудня, 12:55
Світ
Вибухівка була в конверті, що надійшов на адресу посольства
30 листопада, 15:36
Історія
Розгром російських танкових частин
26 листопада, 12:35