Кібервійна. Росія напала на Іспанію

СВІТ
22 березня, 17:55
Кібервійна. Росія напала на Іспанію

Розвідка Іспанії звинуватила російські спецслужби в кібератаці на державну службу зайнятості (SEPE).

Про це повідомила газета Confidencial з посиланням на джерела в іспанському уряді.

Відзначається, що російські хакери атакували сервери іспанської служби зайнятості 9 березня «вірусом-здирником», який зашифровує файли та блокує комп'ютери з метою отримати викупу.

Джерела газети стверджують, що атака була здійснена за геополітичними мотивами. При цьому Національний інститут кібербезпеки та Національний центр криптології поки не зуміли встановити хто стоїть за атакою - ГРУ або ФСБ.

Співрозмовники видання, посилаючись на думку джерел, стверджують, що тільки одна країна була зацікавлена ​​в атаці, щоб звести рахунки з Іспанією.

Так, приводом для «зведення рахунків» міг стати візит до москви глави європейської дипломатії іспанця Жозепа Борреля, слідом за яким держави Європейського союзу ввели проти росії нові санкції.

Захід неодноразово звинувачував росію у втручанні у внутрішні справи та кібератаках. Російська сторона всі звинувачення відкидає, стверджуючи, що нібито «ніяких доказів країни Заходу так і не надали».

Тим часом москва просто нахабно бреше. Докази є і їх неодноразово надавали. Нагадаємо, що кремль досі нерозумно спростовує свою причетність до хімічних терактів в Солсбері, до ядерного теракту в Лондоні, до доведених фактами вбивств в Європі, до теракту в Берліні, до кібератаки проти США і до втручання в президентські вибори в цій країні.

Нагадаємо, що днями прессекретар Білого дому Дженніфер Псакі заявила, що адміністрація Байдена буде дотримуватися зовсім іншого підходу до відносин з москвою, ніж адміністрація Трампа

У Білому домі заявили, що Росії доведеться нести відповідальність за свої дії, після того, як звіт американського національної розвідки підтвердив звинувачення в тому, що Москва намагалася втрутитися у вибори президента США у 2020 році та влаштовує постійні кібератаки проти Сполучених Штатів.

Автор : Відділ моніторингу
вибір редакції
Читайте також:
Це «подарунок» українцям на річницю Голодомору від західних марксистів.
25 листопада, 18:02
У разі, якщо кремлівському "залізному щуру" забракне сміливості вийти зі свого бункера, очільник Білого дому гратиме у власну гру.
19 листопада, 13:21
Газогін "Північний потік-2" – це не про бізнес, а виключно про геополітичні інтереси Кремля.
19 листопада, 09:17
Британія є одним з серйозних опонентів Путіна в Європі.
17 листопада, 22:05
Міністри закордонних справ і оборони країн-членів Європейського союзу підготували проєкт документу "Стратегічний компас".
17 листопада, 13:29