НАТО готується відбити напад росії на Європу

СВІТ
16 березня, 16:05
НАТО готується відбити напад росії на Європу

Починаються найбільші військові маневри

Найбільші військові навчання за останні десятиліття під керівництвом армії США починаються в Європі. Вони триватимуть до червня. У маневрах візьмуть участь 28 000 військовослужбовців з 27 країн.

Навчання Defender Europe 2021 («Захисник Європи 2021») будуть проходити одночасно в більш ніж 30 тренувальних районах в 10 країнах Європи.

США розгортають військові сили чисельністю в дивізію, перекинуті на Європейський театр можливих військових дій. Розконсервовані склади військової техніки. Американська дивізія проведе маневри з марш-кидками на кількох потенційних театрах військових дій.

Навчання НАТО торік планувалися як найбільші в Європі за останні 25 років, але повинні були бути скорочені у зв'язку з початком пандемії коронавірусу. Але навіть в сильно урізаному варіанті силам США та їх союзникам вдалося провести ряд важливих маневрів із запланованих спільних навчань.

Навчання проходитимуть з урахуванням досвіду обмежень та контролю у зв’язку з пандемією COVID-19, але все ж охоплять значні території в т.ч. Балкани та Чорноморський регіон.

Будуть використані ключові наземні й морські маршрути, що зв'язують Європу, Азію та Африку, відповідно до військових протоколів Європейського та Африканського командування армії США.

«Не дивлячись на ситуацію з COVID-19, ми показали свою ефективність і наші країни розраховують на те, що військові сили зможуть захищати мир», - заявив американський генерал Крістофер Каволі.

Крістофер Каволі
Крістофер Каволі

За словами Каволі, ці багаторівневі маневри, розраховані на місяці, надають Сполученим Штатам та їхнім союзникам демонстраційний приклад реагування на кризу.

Військово-повітряні сили та флот США продемонструють висхідну роль у військових операціях. Планувальники залучили «нові та високотехнологічні можливості», які включають засоби протиповітряної та протиракетної оборони, можливості бригад підтримки сил швидкого реагування і 5-го корпусу армії США, який нещодавно був знову залучений.

З 28 000 солдатів приблизно 2100 є бійцями Національної гвардії США і ще 800 - армійського резерву.

Вже днями розпочнеться постачання військового устаткування і персоналу з США в Європу. В наступному місяці буде залучена військова техніка та обладнання, розміщене на складах в Нідерландах, Італії та Німеччині.

«Defender Europe 2021» - це масштабні військові навчання НАТО, котрі охоплюють кілька великих військових маневрів і операцій, які проводяться з початку травня по червень. Серед них:

Swift Response - почнуться на початку травня і включають повітряно-десантні операції в Естонії, Болгарії та Румунії за участю понад 7000 військовослужбовців з 11 країн.

В операції по негайному реагуванню - з середини травня до початку червня - залучать понад 5000 військовослужбовців з 8 країн в 31 навчальному районі.

У десятку країн проведуть бойові навчання і спільні операції з матеріально-технічного забезпечення на суші.

Командно-штабні навчання розпочнуться в червні. Будуть залучені 2000 військовослужбовців. Намічено відпрацювання методів керівництва штабів, командування багатонаціональними сухопутними силами в спільних і комбінованих навчально-бойових умовах, при цьому виконуючи реальні операції в 14 країнах на двох континентах.

Цьогоріч в рамках «Defender-Europe 2021» також проходять два масштабних тренувальних заходи:

«Африканський лев» - з середини травня до середини червня. Це щорічний бойовий навчальний захід американського командування в Африці, в якому залучено 5000 військовослужбовців з 24 країн. Будуть проведені широкомасштабні бойові стрільби в основному в Марокко, навчання з медичної готовності, повітряні, морські та передові командно-штабні навчання.

Steadfast Defender - з середини травня до початку червня. Це нові навчання НАТО, що забезпечують трансатлантичну підтримку та демонструють можливості НАТО зі швидкого повномасштабного реагування на загрози.

Читайте також:
Американські бомбардувальники В-1В і В-1s відпрацювали удари по російським військовим кораблям у Чорному морі.
21 жовтня, 10:35
Командування Північноатлантичного альянсу організувало маневри бойової авіації, до якої долучилися військово-повітряні сили 14 країн-членів.
19 жовтня, 12:00
За легендою навчань, умовні диверсанти прибули в регіон із завданням спровокувати масштабну надзвичайну ситуацію.
18 жовтня, 17:10
Виконання стрільб уночі – це завжди завдання підвищеної складності.
17 жовтня, 11:10
Тривають навчання морських піхотинців та оперативного резерву першої черги.
10 жовтня, 18:43
Кременчуцькі військовослужбовці запасу взяли участь у триденних всеукраїнських змаганнях для резервістів у Рівненській області.
04 жовтня, 09:03