Для чого Росії її день?
В цьому році Кремль весь тиждень збирається широко святкувати День РФ.
День Росії, що відзначається 12 червня – вельми дивне, багатьом незрозуміле свято.
Формально, День незалежності Росії стали відзначати при Борисі Єльцині, на кшталт американського національного свята «День незалежності» – президент Єльцин дуже любив США, тільки ось люди не розуміли – від кого або від чого стала незалежна Росія?
Історики, як це не парадоксально, навпаки – бачать цей період як час найбільшій залежності від тих же Штатів.
Напевно, тому свято чітко асоціюється у людей саме з єльцинським періодом, а для багатьох «лихі 90-ті» і розвал країни ніяк не відповідають нав'язуваної «святості» того періоду.
І не дивно, що до сих пір «дорогі росіяни» не можуть зрозуміти, в чому сенс свята, а ті, хто розуміють, не дуже радіють.
Але в цьому році Кремль весь тиждень збирається широко святкувати День РФ.
Будуть пироги, наліпки з ведмедем у фуфайці й навіть челлендж з Безруковим.
Наступного тижня в містах Росії будуть проходити флешмоби, в інстаграмі з'являться патріотичні маски, а в Телеграмі – стікер-паки. Пацієнтам, що вилікувалися від коронавірусу, роздадуть стрічки в кольорах триколора і значки «Ми перемогли коронавірус»
Мало того, адміністрація президента хоче провести навіть сучасний челлендж. Такими ж патріотичними будуть хештеги, за допомогою яких адміністрація президента і лояльні владі ЗМІ і блогери, почнуть просувати кремлівські заходи в соцмережах.
При цьому, частка росіян, які знають, що 12 червня відзначається День Росії – річниця прийняття Декларації про державний суверенітет, не збільшилася за рік і так і не перевищила 34%, – випливає з підсумків травневого опитування Левада-центру. На пряме запитання «Чи знаєте ви точно, яке свято відзначається 12 червня в Росії?» менше половини респондентів (34%) відповіли правильно.
Опитування Левада-центру було проведено 24-30 травня 2018 року по репрезентативній всеросійській вибірці міського та сільського населення. Опитали 1600 повнолітніх росіян у віці від 18 років і старше в 136 населених пунктах 52 регіонів країни. Дослідження проводилося дома у респондентів методом особистого інтерв'ю.
Висока частка росіян, які плутаються з назвою свята, свідчить про те, що День Росії поки важко назвати одним з найулюбленіших народних свят.
За популярністю серед населення свято поступається багатьом іншим, включаючи релігійні (Різдво, Великдень) і світські (Новий рік, 8 Березня і т.п.).
У квітні ц.р. опитали респондентів щодо найважливішого, на їхню думку, свята. 71% опитаних назвали День Перемоги, 9 травня, 60% – Новий рік. У трійку найпопулярніших свят в країні увійшла також Пасха (31% респондентів). 29% росіян назвали важливою датою Міжнародний жіночий день, 25% згадали Різдво Христове, 16% – День захисника Вітчизни. Свято весни і праці 1 травня найважливішим святом визнали 11%.
Чому ж так відбувається? Ну, по-перше, це нормальна реакція людей на «висмоктане з пальця» свято – навіщо пам'ятати те, що не є святом? До речі, точно такий же, як День народної єдності 4 листопада, який теж не став значущим символом для росіян.
По-друге, на думку кремлівських соціологів, День Росії повинен був стати символом єднання всієї російської нації замість втраченої радянської загальнодержавної ідентичності.
Але постімперське суспільство не відчуває, що, позбувшись від радянських республік, Росія отримала додатковий потужний імпульс. Росіяни продовжують соромитися свого окремого від СРСР існування. Тому, народ їх сприймає як ще одні неробочі дні, хоча, як показують опитування, люди і так втомилися від вимушеного неробства в період карантину.
Джерело: blogs.korrespondent.net