Для вступу в НАТО потрібні реформи - політичні, правові, демократичних інституцій, - Білий дім

ПОЛІТИКА
12.07.2023, 14:37
Для вступу в НАТО потрібні реформи - політичні, правові, демократичних інституцій, - Білий дім

В Україні ще є над чим працювати в цьому плані

Для вступу до НАТО Україні не потрібен ПДЧ, але потрібні реформи - політичні, правові, реформи демократичних інституцій.

Про це заявив представник Білого дому Джон Кірбі в інтерв'ю Голосу Америки, передає медіа агенція "Останній Бастіон".

"Україні зараз у такій точці, коли альянс не вважає, що ПДЧ насправді потрібен… Але є реформи, які Україна все ще повинна здійснити", - сказав Кірбі.

Він також зауважив, що США розуміють перешкоди на шляху до політичних реформ у розпал війни. І президент США переконаний - партнери мають продовжувати зосереджуватися на українських потребах на полі бою.

Кірбі нагадав, що вступ до НАТО - це процес, і його повинні були пройти і Фінляндія, і Швеція від подання заявки і до вступу.

"Частиною цього процесу є наявність здорової, живої демократії та здорових, життєздатних, стійких демократичних інститутів. І в Україні ще є над чим працювати в цьому плані", - сказав він.

"Ми повинні пам’ятати, що українці воюють і гинуть за свою країну. І маємо зосередитися на тому, щоб допомогти їм досягти успіху. Потім ми визначимо шлях для можливого членства у НАТО, який дасть Україні час і простір для роботи над деякими з реформ, водночас маючи зобов’язання та гарантії безпеки від Заходу", - додав Кірбі.

Серед необхідних реформ, за його словами, викорінення корупції, розбудова демократичних інститутів, сильна судова система, верховенство права та інші ключові показники, необхідні кожній країні, яка прагне стати членом НАТО.

Читайте також:
Політика
Там посилаються на юридичні суперечки після Другої світової війни
29 квітня, 10:05
Опінії
Спартц буде балотуватися на наступних виборах в Палату Представників Конгресу США. Нам точно не потрібні нові опоненти в Конгресі.
20 квітня, 16:58
Політика
Він також наголосив, що питання виживання України має бути набагато важливішим для Європи, ніж для США
19 квітня, 17:45
Війна
Московити вмотивовані на знищенні українців. Америка з Європою занепокоєні та стурбовані, удаючи, що не бачать геноциду.
16 квітня, 13:34
Світ
У 16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи розгляне питання про прийняття Косово до складу організації.
16 квітня, 11:43
Політика
Відповідне рішення прийняв один із комітетів Парламентської асамблеї Ради Європи.
15 квітня, 16:15