До чого призведе впровадження додаткового збору на імпорт?

ЕКОНОМІКА
04.08.2022, 19:27
До чого призведе впровадження додаткового збору на імпорт?

Не отримавши бажаного ефекту від повернення "драконівських" акцизів і мит на імпорт автомобілів, уряд вирішив узятися за весь імпорт.

Кабінет міністрів пропонує запровадити 10% збір на всі валютообмінні операції для купівлі всіх імпортних товарів і послуг. Тобто, влада в особі "свідків порядку" та Трускавецької школи економіки імені Данила Гетманцева визнала: вона не може реформувати митницю і вирішила повісити на всіх українців ярмо власної бездарності.

Що Україна імпортує? В основному Україна імпортує пальне, адже ще до початку повномасштабної війни пальне було нашим основним імпортним товаром, а зараз, після зупинки роботи Кременчуцького нафтопереробного заводу, все пальне є імпортним.

Далі йдуть машини, обладнання та механізми, і за ними товари хімічної промисловості. Це довоєнна структура нашого імпорту, зараз сюди ще можна додати частину продуктів.

Це рішення – чергове рішення, що зробить українців ще біднішими.

Мало того, що інфляція у країні продовжує зростати, продукти дорожчають на очах через логістичні перебої та подорожчання пального, так вони вирішили ще більше погіршити ситуацію. Навіть, якщо у вас немає машини, ви все одно заплатите за це рішення, бо наша країна майже не виробляє того ж прального порошку, мила...

Вся ця побутова хімія є імпортною! Багато українських підприємств, які виробляли ці товари зараз під окупацію, або зруйновані, а ті, які працюють, – знаходяться близько до лінії фронту.

Тепер варто очікувати зростання цін на всі товари через подорожчання пального, та ще більше зростання цін на імпортні товари. І там побутова хімія, зараз багато продуктів, що раніше вироблялися в Україні, імпортуються через окупацію частини підприємств.

Всі ці казки від кабінету Дениса Шмигаля про спробу підтримати споживання товарів вітчизняних виробників – казки для людей, які ніколи не дивилися на етикетки. Якщо немає вітчизняного виробника, створено штучні перешкоди для іноземних, єдиний ефект від цього – зниження купівельної спроможності населення, що вдаряє по економіці країни.

Не у високому обсягу імпорту справа – у малому експорті біда. Те, що ми імпортуємо, ми не зможемо створити у найближчій перспективі, й тим паче у часи війни.

Це рішення просто вдарить по купівельній спроможності українців. Ооскільки те ж пальне, побутова хімія чи продукти – товари з низькою еластичністю попиту.

Тобто, не дивлячися на ціну, попит на них однаковий, люди просто ріжуть видатки на інші товари чи послуги. Натомість авто – товар, від якого можна відмовитися.

Чому так? Бо у нього висока еластичність попиту, тому урядова ініціатива постригти гроші з українців через драконівські мита та акцизи провалилася - люди просто перестали їх купувати, обсяг імпорту впав удесятеро.

Люди просто почали нести свої гроші у бакс під матрас!

А тим часом сумнозвісна Трускавецька школа економіки імені Данила Гетманцева нагадує:

  • падіння економіки – це зростання податкових надходжень до бюджету через величезну інфляцію;
  • провал – це успіх;
  • рабство – це свобода.

Контрабандисти аплодують, обмінники вже готуються до нової навали, у цей раз імпортерів, і закуповують папір для того, щоби було на чому домальовувати нулики під час чергового зростання курсу на тлі зростання попиту на готівку. А митник уже готується до побудови нової дачі.

Автор – Валентин Краснопьоров, засновник громадської ініціативи "Останній Капіталіст"

Читайте також:
Опінії
І водночас Укренерго, Енергоатом, ДТЕК, ERU, ОГТСУ та Укртрансгаз та інші патріоти готуються до «важливої» конференції в Будапешті.
12 квітня, 15:41
Війна
Уряд США заважає знищенню нафтопереробної промисловості РФ, бо зростуть ціни на «чорне золото». А ще — зміцняться позиції Дональда Трампа.
22 березня, 19:23
Полтава
Представник олігархічного проєкту «Довіра» Андрій Сімонов підшукує собі нових покровителів. Очевидно, патронат Олега Кулініча став тягарем.
17 березня, 08:48
Політика
Обранець від фракції «Слуга народу» Руслан Горбенко вважає, що всі українці з інвалідністю придатні до війська. Натомість депутати — ні.
12 березня, 12:37
Політика
Там, де особа почувається абсолютно безкарною, — відкривається безмежне поле для зловживань. Доведено «слугами народу» і соросятами.
08 березня, 13:36
Опінії
45-й американський президент зараз грає на руку путіна, шантажуючи Білий дім. Уряд Джозефа Байдена опинився у надскладній ситуації.
06 лютого, 13:32