Уряд Зеленського-Шмигаля планує масово друкувати гривні

ЕКОНОМІКА
19 липня, 07:09
Уряд Зеленського-Шмигаля планує масово друкувати гривні
Фото: Facebook

До Верховної Ради України внесено законопроєкт №7429 щодо змін до поточного державного бюджету, ініціатори – Кабінет Міністрів.

Такі відомості повідомив засновник громадської ініціативи "Останній Капіталіст" і вітчизняний економіст Валентин Краснопьоров, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, урядовці внесли поправку, яка зобов'язує Національний банк України перераховувати у бюджет протягом 10 днів весь дохід за державними цінними паперами у період дії воєнного стану.

«Але оскільки НБУ зараз є основним покупцем державних цінних паперів, тобто саме воєнних облігацій (ОВДП), то цим рішенням Уряд хоче законодавчо закріпити можливість подальшого друку грошей і мінімізувати свої витрати. Голова ж НБУ Кирило Шевченко закликав урядовців перестати фінансувати дефіцит державного бюджету коштом емісії грошей і перейти до ринкових методів фінансування дефіциту державного бюджету. А саме підвищення ставок по ОВДП. Натомість міністр фінансів виступив категорично проти такого рішення і, як результат, – Мінфін не підвищив ставки та НБУ був змушений і далі друкувати гроші, щоби викувати у Мінфіну його ж облігації», – зазначив Валентин Краснопьоров.

Водночас засновник громадської ініціативи "Останній Капіталіст" стверджує, що станом на сьогодні рівень інфляції в Україні в основному зумовлений не емісією грошей, а порушенням логістичних ланцюгів, проте обсяги емісії зростають щомісяця.

«Слід зауважити, що якщо ще у березні було надруковано 20 мільярдів гривень, то вже у червні – 105 мільярдів! Цей друк компенсується інтервенціями НБУ на валютний ринок. У травні коштом цих інтервенцій було повністю "стерилізовано" надруковані гривні. Тобто, НБУ продав іноземної валюти на суму, що дорівнює сумі надрукованих гривень. У червні, коли було надруковано 105 мільярдів гривень, НБУ продав майже $4 мільярди. Основним джерелом коштів для валютних інтервенцій є золото-валютні резерви України, що за 5 місяців війни скоротилися майже на $5,5 мільярдів і станом на 1 липня складали $22,7 мільярда», – додав Валентин Краснопьоров.

Насамкінець вітчизняний економіст попереджає, що подальший друк грошей і нарощення його обсягів можуть призвести ще більшого зменшення золото-валютного резерву, спричинивши ще більше погіршення курсових та інфляційних очікувань українців.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", економічна стабільність в Україні закінчиться цієї осені, а затим – багаторічна криза.

Читайте також:
Опінії
Мені дуже крінжово, коли окремі пані вбачають у ній приклад сильної жінки до наслідування. Тоді й путін - приклад сильного чоловіка.
28 листопада, 12:15
Світ
Повернення у президентське крісло троцькіста, який відсидів за корупцію, Луїза Інасіу Лули да Сілви погіршить економічний стан Бразилії.
06 листопада, 20:56
Світ
Ексцентричний мільярдер і меценат із дивними політичними вподобаннями Ілон Маск остаточно прибрав до рук одну з найбільших соціальних мереж.
31 жовтня, 17:34
Світ
Новим очільником міністерської Комісії у справах болгар за кордоном президент Румен Радєв призначив українофоба Костадіна Костадінова.
31 жовтня, 08:12
Політика
Риторика головної опозиційної парламентської фракції стає дедалі проросійськішою, деякі народні обранці навіть закликають Україну до миру.
30 жовтня, 19:29
Світ
Президентська адміністрація Джозефа Байдена може втратити двопартійну підтримку Конґресу. Прихильники Дональда Трампа пішли va banque.
20 жовтня, 17:27