Уряд Зеленського-Шмигаля планує масово друкувати гривні

ЕКОНОМІКА
19.07.2022, 07:09
Уряд Зеленського-Шмигаля планує масово друкувати гривні
Фото: Facebook

До Верховної Ради України внесено законопроєкт №7429 щодо змін до поточного державного бюджету, ініціатори – Кабінет Міністрів.

Такі відомості повідомив засновник громадської ініціативи "Останній Капіталіст" і вітчизняний економіст Валентин Краснопьоров, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, урядовці внесли поправку, яка зобов'язує Національний банк України перераховувати у бюджет протягом 10 днів весь дохід за державними цінними паперами у період дії воєнного стану.

«Але оскільки НБУ зараз є основним покупцем державних цінних паперів, тобто саме воєнних облігацій (ОВДП), то цим рішенням Уряд хоче законодавчо закріпити можливість подальшого друку грошей і мінімізувати свої витрати. Голова ж НБУ Кирило Шевченко закликав урядовців перестати фінансувати дефіцит державного бюджету коштом емісії грошей і перейти до ринкових методів фінансування дефіциту державного бюджету. А саме підвищення ставок по ОВДП. Натомість міністр фінансів виступив категорично проти такого рішення і, як результат, – Мінфін не підвищив ставки та НБУ був змушений і далі друкувати гроші, щоби викувати у Мінфіну його ж облігації», – зазначив Валентин Краснопьоров.

Водночас засновник громадської ініціативи "Останній Капіталіст" стверджує, що станом на сьогодні рівень інфляції в Україні в основному зумовлений не емісією грошей, а порушенням логістичних ланцюгів, проте обсяги емісії зростають щомісяця.

«Слід зауважити, що якщо ще у березні було надруковано 20 мільярдів гривень, то вже у червні – 105 мільярдів! Цей друк компенсується інтервенціями НБУ на валютний ринок. У травні коштом цих інтервенцій було повністю "стерилізовано" надруковані гривні. Тобто, НБУ продав іноземної валюти на суму, що дорівнює сумі надрукованих гривень. У червні, коли було надруковано 105 мільярдів гривень, НБУ продав майже $4 мільярди. Основним джерелом коштів для валютних інтервенцій є золото-валютні резерви України, що за 5 місяців війни скоротилися майже на $5,5 мільярдів і станом на 1 липня складали $22,7 мільярда», – додав Валентин Краснопьоров.

Насамкінець вітчизняний економіст попереджає, що подальший друк грошей і нарощення його обсягів можуть призвести ще більшого зменшення золото-валютного резерву, спричинивши ще більше погіршення курсових та інфляційних очікувань українців.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", економічна стабільність в Україні закінчиться цієї осені, а затим – багаторічна криза.

Читайте також:
Опінії
Для політиків, особливо президентів, робити все заради народу тут і зараз — запорука успіху. Прикро, що наші «державники» цього не вміють.
22 липня, 07:16
Опінії
Відсоток охочих захищати свою країну у нас більший від поляків і німців. Однак влада зробила все, щоби дискредитувати «людей у пікселі».
16 червня, 09:23
Політика
Ґрантожерка із партії «Голос» Інна Совсун підіграла «слугам урода». Анґлійська виявилася їм ближчою за мову Котляревського, Шевченка, Стуса.
09 червня, 10:36
Війна
Говорити правду — шкодить і роз'єднує українське суспільство. Красти та брехати — об'єднує і допомагає перемогти. Не переплутай-те!
16 травня, 07:19
Політика
Конґресвумен Марджорі Тейлор Ґрін пішла va banque в очікуванні, що її шеф знову займе Овальний кабінет. На берегах Потомаку політична буря.
03 травня, 07:01
Політика
Потужний віцепрем'єр-міністр із Зе-команди профанів просуває російський порядок денний. Юлія Свириденко воліє винищити українське жіноцтво.
01 травня, 12:36