Уряд Зеленського-Шмигаля планує масово друкувати гривні

ЕКОНОМІКА
19.07.2022, 07:09
Уряд Зеленського-Шмигаля планує масово друкувати гривні
Фото: Facebook

До Верховної Ради України внесено законопроєкт №7429 щодо змін до поточного державного бюджету, ініціатори – Кабінет Міністрів.

Такі відомості повідомив засновник громадської ініціативи "Останній Капіталіст" і вітчизняний економіст Валентин Краснопьоров, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, урядовці внесли поправку, яка зобов'язує Національний банк України перераховувати у бюджет протягом 10 днів весь дохід за державними цінними паперами у період дії воєнного стану.

«Але оскільки НБУ зараз є основним покупцем державних цінних паперів, тобто саме воєнних облігацій (ОВДП), то цим рішенням Уряд хоче законодавчо закріпити можливість подальшого друку грошей і мінімізувати свої витрати. Голова ж НБУ Кирило Шевченко закликав урядовців перестати фінансувати дефіцит державного бюджету коштом емісії грошей і перейти до ринкових методів фінансування дефіциту державного бюджету. А саме підвищення ставок по ОВДП. Натомість міністр фінансів виступив категорично проти такого рішення і, як результат, – Мінфін не підвищив ставки та НБУ був змушений і далі друкувати гроші, щоби викувати у Мінфіну його ж облігації», – зазначив Валентин Краснопьоров.

Водночас засновник громадської ініціативи "Останній Капіталіст" стверджує, що станом на сьогодні рівень інфляції в Україні в основному зумовлений не емісією грошей, а порушенням логістичних ланцюгів, проте обсяги емісії зростають щомісяця.

«Слід зауважити, що якщо ще у березні було надруковано 20 мільярдів гривень, то вже у червні – 105 мільярдів! Цей друк компенсується інтервенціями НБУ на валютний ринок. У травні коштом цих інтервенцій було повністю "стерилізовано" надруковані гривні. Тобто, НБУ продав іноземної валюти на суму, що дорівнює сумі надрукованих гривень. У червні, коли було надруковано 105 мільярдів гривень, НБУ продав майже $4 мільярди. Основним джерелом коштів для валютних інтервенцій є золото-валютні резерви України, що за 5 місяців війни скоротилися майже на $5,5 мільярдів і станом на 1 липня складали $22,7 мільярда», – додав Валентин Краснопьоров.

Насамкінець вітчизняний економіст попереджає, що подальший друк грошей і нарощення його обсягів можуть призвести ще більшого зменшення золото-валютного резерву, спричинивши ще більше погіршення курсових та інфляційних очікувань українців.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", економічна стабільність в Україні закінчиться цієї осені, а затим – багаторічна криза.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
45-й американський президент зараз грає на руку путіна, шантажуючи Білий дім. Уряд Джозефа Байдена опинився у надскладній ситуації.
06 лютого, 13:32
Історія
Столичний міський голова Віталій Кличко не припиняє дивувати своїм угодовством примхам сіоністів. Здорового глузду, вочевидь, не лишилося.
28 січня, 12:05
Політика
Черговий речник Офісу пРезидента опинився у центрі гучного скандалу. Поціновувач ЛҐБТ-вечірок Сергій Лещенко вважає українців тупими рабами.
24 січня, 19:04
Політика
Володимир Зеленський не має елементарних знань із права та історії. Тому кожна його законодавча ініціатива — це відверта профанація.
24 січня, 08:20
Опінії
Очільник вітчизняного міністерства закордонних справ розродився черговим перлом. Куля-в-лоб Арсеній Яценюк може покурити у стороні.
18 січня, 07:19
Опінії
Коли у державного керма блазень, чекай біди звідусіль. Але, якщо цей блазень має ще й цілу команду — буде катастрофа.
21.12.2023, 07:09