До уваги військовослужбовців, які не бажають служити

Опінії
07 березня, 09:01
До уваги військовослужбовців, які не бажають служити

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало проєкт «Ухилянт» для тих, хто хоче уникнути служби в ЗСУ.

Відомий журналіст, публіцист і блогер

За заявками військовослужбовців заступник голови НАЗК Артем Ситник направляє у їхні військові частини листи з проханням прикомандирувати таких бійців до НАЗК «для проходження служби». Артем Сергійович гарантує, що ухилянти, які звернуться до НАЗК, будуть відкликані з фронту, під час перебування у відрядженні отримуватимуть грошове забезпечення та додаткову винагороду в розмірі 30 тис. грн і матимуть змогу працювати як приватні підприємці за спеціальною програмою, розробленою в НАЗК.

У якості окремого бонусу Ситник гарантує, що ані самі ухилянти, ані командири військових частин, які їх відрядили до НАЗК, не будуть притягнуті до кримінальної відповідальності, передбаченої для таких випадків ч. 4 ст. 409 КК України.

Проєкт «Ухилянт» вже був випробуваний на військовослужбовці 207 окремого батальйону ТрО 241 окремої бригади ТрО солдаті Віталії Шабуніні. За підсумками експерименту солдат Шабунін, якого командир 207 батальйону ТрО на прохання Ситника прикомандирував до НАЗК, опублікував свою декларацію про доходи за 2022 рік. Згідно з декларацією, солдат Шабунін за перші 10 місяців воєнного стану отримав грошове забезпечення та додаткову винагороду за виконання бойових завдань (під останніми розумілось, напевно, винос порожніх пляшок з кабінету Ситника) у розмірі 584 тис. грн, а також отримав дохід як приватний підприємець у розмірі 218 тис. грн.

Бути прикомандированим до НАЗК не тільки почесно, але й вигідно! Військовослужбовцям, прикомандированим до НАЗК, не загрожує ані відправка на фронт, ані кримінальна відповідальність.

Звертайтесь до заступника директора НАЗК Артема Ситника за телефоном 050 666 1429.

Читайте також:
Кримінал
Його звинувачують у заволодінні державною землею на майже 300 мільйонів гривень
09:45
Кримінал
Його підозрюють у завданні збитків комунальному підприємству у розмірі 1,7 млн грн.
вчора, 17:36
Політика
Ексгенпрокурор часів Порошенка Ярема та його заступник Даниленко займаються поборами на евакуаторах у Києві
вчора, 17:04
Війна
Рівень постачання в окремі військові частини впав нижче 50% від потреби
вчора, 15:03
Опінії
Маловідомі факти з життя Третього слідчого відділу київського Теруправління ДБР
вчора, 10:04
Політика
Хто заробляє на виконанні фортифікаційних робіт в Запорізькій області?
20 квітня, 11:31